Moszkva Dynamo először a történelem kirepült az első osztályban - az orosz sajtó

Moszkva „Dynamo” elveszett „Zenith” az utolsó fordulóban mérkőzés az orosz bajnokság a pontszám 0: 3. Így a „kék-fehér” az első alkalom a történelemben az elit elhagyta a nemzeti labdarúgó.

Az utolsó 30 fordulóban a bajnoki Dynamo jött a 14. helyen, azaz a terület play-off. Kezdete előtt a szezon senki képzelni, hogy a „kék-fehér”, akkor is elveszíti néhány vezetők aljára süllyednek az asztalra. Beszéd a harc a túlélésért, és egyáltalán nem volt, főleg azért, mert egy bizonyos ponton, „Dynamo” általában nőtt az ötödik helyre.

Ennek hiányában a tavaszi része a szezonban, moszkoviták esett a 14. helyen. „Dynamo” a az utolsó nyolc mérkőzést, szerzett pontok csak egy - az otthoni játék ellen „Amkar” (0: 0). És még coaching átalakítása nem hozott osztalékot Dynamo. Távozása után Andrei Kobelev "fehér-kék" legyőzte "Rostov" (1: 3), és közvetlen versenytársa a túlélés a "Kuban" (1: 0).

Másfelől, a „Zenith” után döntetlen a „mozdony” a 29 th forduló elvesztette esélyét nem csak az „arany”, hanem, hogy a Bajnokok Ligájában. Sokan feltételezték, hogy a játék a Khimki vezetőedző petrográdi André Villas-Boas, akinek ez volt az utolsó mérkőzés élén a „Zenith” fogja állítani a tartalék csapat. De a portugál kiadta az első percben egy nagyon jó szerkezetű. Kezdetben volt Jurij Vlagyimirovics Lodigin Javi Garcia Neto, Artem Dzyuba, Alexander Kokorin, Oleg Shatov, Mauricio.

Őszintén szólva, a játék oly módon, mintha a „Zenith” van szükség, hogy nyerjünk, és a „Dynamo” nem akar semmit. Az év első felében, a házigazdák nem hoz létre semmilyen veszélyes pillanatban a kapunál Lodygina, míg a vendégek már több lehetőséget a támadás. Egy Dzyuba kerülhet kérdés első felében, de először azt a helyzeti előnyt a helyzet ütött a kapu felett, és a végén minden alkalommal nem használják ki egyesével.

Azonban mégis gólt, és szintén egy segítő második felében Dzyuba. 59 perc elteltével Artem nyitotta meg a pontozást, és három perccel később segíti egykori csatár a „fehér-kék” Alexander Kokorin. A másik cél a büntetés helyszínen a 90. percben fordított Domenico Criscito. Ennek eredményeként - 3: 0 javára „Zenith” St. Petersburg csoport nyerte bronzérmet. Ami a „Dynamo”, a moszkoviták az első alkalom a történelemben az elit elhagyta a nemzeti labdarúgó. Ezzel párhuzamosan a találkozó a „Ufa” verte a ház „Spartacus” a pontszám 3: 1, és kész a szezonban a 12. helyen.

Együtt a „Dynamo” az első osztályban ment „Mordvin” és „Kuban” a „Anji” fog játszani a play-off a National Football League (első osztály).