Konzervatív kezelése A csigolya kompressziós törések

Figyelem! A kezelés megkezdése előtt konzultáljon orvosával!

Ez a program alkalmas a kezelésére egyszerű kompressziós törések a gerinc 1-2 fok. A program alapja a komplex fizioterápia Dreving-Gorinevskoy.

Az első időszak (az első 7-10 nap)

1) megnövelt vitalitás beteg;

2) javítása a szív-érrendszerre, a légzőrendszert és a gyomor-bél traktus;

3) megelőzése csökkenése erő és izom állóképességet.

- Légzés (statikus és dinamikus),

- általános fejlődési gyakorlatokat a kis- és közepes méretű csoportok izmok és az ízületek;

- aktív láb mozgását csak nyugodt körülmények között (például csúszó az ágy lábánál sík) és felváltva;

- Akkor fel egy medencét a támogatást a penge és a láb;

- végre emelkedik egyenes láb derékszögben mint kisimítja az ágyéki lordosis, ezért növeli a terhelést az elülső csigolyatest, tömörített;

Jellemzői foglalkoztatás:

Ebben az időszakban, az üléseken kizárólag a kiindulási helyzet - a hátán feküdt.

A foglalkoztatás időtartama 10-15 perc.

A második időszak (maximum 30 nappal a sérülés után)

1) A normalizálás a belső szervek;

2) a vérkeringés javulását a károsodott területhez ösztönzése érdekében a regenerációs eljárás, erősítése izmok a törzs, a váll és a medenceöv.

3) Development of „izmos fűző” és előkészítése a test számára a további bővítése a motor üzemmódban.

- Légzés (statikus és dinamikus);

- gyakorlat a felső végtagok (statikus és dinamikus jellegét);

- gyakorlatok hát és hasizmok;

- ekstenzionnye gyakorlatok (pl süllyedés mellkasi régióban) - biztosítja a legjobb feltételeket reclination sérült csigolyatest és erősítse a hosszú hátizmok.

- izometrikus izomfeszültség a hát és a has, majd azok a pihenést.

- aktív láb mozgását (végre csak váltakozva, és egy elválasztó a sík az ágy).

15. lecke - 20 perc.

Hozzáadása gyakorlat a kiindulási helyzetbe feküdt a hasán.

A harmadik időszak (60-45 nappal a sérülés után)

1) erősítése a törzs izmait, a medencefenék izmait, végtagok;

2) összehangolásának javítása mozgások és a mobilitás a gerinc.

- edzés és edzés;

- Izometrikus izomfeszülés;

- Aktív láb mozgása, nem csak a forgatás, de ugyanakkor az elválasztás az ágy gépet.

- általános fejlődési és külön elvégzett gyakorlatokat a vízszintes csökkentette ágyban.

- Eredeti hajlamos helykorrekciós végezzük összesen (giperekstenzionnaya jelentenek).

- Akkor végre tartja a törzs egy jelentenek a „lenyelni” (fekvő hasra veszi a kezét vissza, emelje a fej és a váll, miközben húzzuk egyenes lábak) - Tartsa a pozíciót 2-3 percig - kiváló eredmény.

25. lecke - 30 perc.

Az osztályok adjuk Kiindulási helyzet - álló négykézláb és térdre.

Kiinduló helyzet térdelő támogatásával a homlokfal ajánlott először, hogy alkalmazkodjanak a függőleges helyzetbe. A törzs a beteget meg kell kissé deformálódik hátra, mivel a súlypont ugyanazon a helyen a terület a hátsó rész a csigolyák.

Ezekben kiindulási helyzetét ezzel él az izmok a test (fény felé ívek, hátgyakorlatot koordinálja mozgását, a mozgás a térdén, négykézláb, előre és hátra, oldalra).

Az időszak végén elvégzéséhez szükséges teszt -, hogy értékelje az izomerő Has figyelembe venni a tartózkodási idő a hanyatt fekvő helyzetben emelt egy 45 ° -os szögben egyenes lábak. A mintát pozitívnak tekintjük, ha a páciens tud tartani egy egyenes láb 2-3 percig.

A negyedik időszak (napjától felemeli a beteg az ágyból, hogy teljesíti őt a kórházból)

1) erősítése az izmok a törzs;

2) A megnövekedett gerincvelői mobilitás;

3) Állítsa vissza a helyes testtartás és járás képességeit.

- gyakorlatok az eredeti álló helyzetben (törzs vissza, felváltva addukció a láb);

- poluprisedaniya hátad egyenes;

- tekercseket sarok talpig, és mások.

- gimnasztikai gyakorlatokat alanyok az edzőteremben falra.

35. lecke - 40 perc. Az átmenet a teljes axiális terhelés a gerinc. Általában hagyjuk emelkedni 45-60 nappal a sérülés után. Amikor felemeli az ágyról a beteg ne üljön le. A hason fekvő helyzetben, ő mozgatja a az ágy szélén, le a lábát, ami a szélén fekszik, és leteszi a földre; támaszkodva a kezét, ő felegyenesedik és le a másik lábát.

Végére a harmadik hónapban a sérülés után a beteg gyalog 1 \ 2 2 órán érzés nélkül fájdalmat vagy kellemetlenséget területén károkat. Ennek hiányában nekik, hagyjuk ül egy széken. Az derék helyezi a gyapot-géz roll.

Egy példakénti készletét fizikai gyakorlatok során a második időszakban a kezelés a betegek után kompressziós törés a gerinc

Kiinduló helyzet - a hátán feküdt, karjait a oldalon.

Hígított kéz a kézben - lélegezzük be, karok előre és lefelé - kilégzés.

Ismételjük meg 1-2 alkalommal.

Exodus Noah helyzet - a hátán feküdt, karjait a oldalon.

Lassan hajlítsa be karját, hogy a feszültség, a könyök, így a kezét a vállára. Visszatér a kiindulási helyzetbe, és szünetelteti a pihenésre. Ismételjük meg 4-6 alkalommal.

Kövesse a hátsó és equinus.

Ismételt (6-8 alkalommal).

Vegye le a kezét az oldalára fordult, miközben a fejét ugyanabba az irányba.

Emelje fel a kezét - belégzéskor kisebb - kilégzés. Ismételje meg ugyanezt a gyakorlatot a forgása a másik irányba.

Ismételjük meg 4-6 alkalommal.

Bend a láb a térd ízületi, vedd fel, és vidd. Ugyanarról a második szakasz.

Ismételje meg minden (4-6 alkalommal).

Addukció az egyenes lábbal. Ismételje meg ugyanezt a másik lábbal.

Kiinduló helyzet - a hátán feküdt, karját egyenesen az oldalról vállmagasságban és enyhén dőlt. Kis körkörös mozdulatokkal a kezét néhány feszültséget a hátizmok és a lapockák.

Ismételt (4-6 alkalommal).

Kiinduló helyzet - a hátán feküdt, karját behajlítva, a könyök, a könyök pihenni az ágyon. Lehajlás a háti régióból támogatást a könyök és a váll. Ismételt (4-6 alkalommal).

Kiinduló helyzet - a hátán feküdt, karját a test mentén. Utánzás kerékpározás (lábfejmozgás felváltva csak!).

Ismétlés (6- 8-szor).

Kiinduló helyzet - a hátán feküdt. Rekeszizom-légzés (. Kezét a hasára végre levegőt - felfújni a has Kilégzés -. Kiindulási helyzet).

Kiinduló helyzet - a hátán feküdt. Az izometrikus tenziót a combizmok (4-8).

Kiinduló helyzet - a hátán feküdt, karját behajlítva, a könyök, alkar feküdjön az ágyon síkon. Kövesse az eltérítő szervezetben. Ismétlés (6- 8-szor).