7 ok, miért nem indul el az önálló tanulásra

Körülbelül élethosszig tartó oktatás ma nem mondja csak lusta. És elkezdik követni a paradigma a „életen át tartó oktatás” egységet. Miért?

Nyisd ugyanaz, mint a legtöbb esetben, a tanulás nem igényel tanítás és ott lehet nem szervezett és nem tervezik. Mindannyiunk személyesen felelős a saját felszabadulás az iskola, és csak ő tudja tenni.







Egy héttel ezelőtt egy barátom Delhi utazott falvak gyűjteni példákat a hagyományos zene, annyira különbözik régiónként. A hallgatók alternatív Egyetem Swaraj Egyetem évente 6 hónapig végezzük az „inas” a szakemberek az üzleti, akik szeretnének megtanulni -, a saját, él és dolgozik egymás mellett ezek az emberek.

Lásd még:

7 ok, miért nem indul el az önálló tanulásra
Ahhoz, hogy egy oktatási vagy hogy megkapja az oktatási rendszer?

Az „anti-konferencia» Hillhacks találkoztam egy profi programozó, aki beszélt nem a használatát az Arduino, és az ő tapasztalata »élő Állattani« - az utolsó évben már figyelte a főemlősök természetes élőhelyükön (bár, hogy ez a munka nagyon nehéz) .

Egy barátom Németország belépett a Magisztrátus a teológiai tanszék, bár egyszer kaptak a felsőoktatás pénzügyi menedzsment. Ezúttal jött az egyetem konkrét emberek és speciális tudást, ami csak oda.

Mit jelentenek ezek az emberek? Különböző sorsokat, a különböző szakmák (vagy neprofessii), különböző országokban, a karakterek, az anyag lehetőségeit. De mindegyikük tanul szokatlan módon a számunkra - függetlenül szervező saját oktatás. Ez hívom a gyakorlatok önképzés.

Tudod, ez az ötödik változat bevezetése ezt a cikket. Az összes korábbi és most aztán kitört ásni a történelem, a jelenség önképzés, annak fontossága a pszichológia személyiség, módszertant vagy összefüggésben a modern gazdaság és a munkahelyek a világon. A legtöbb lenne unalmas.

És azt akarom írni ezt a szöveget nem az oktatási közösség, és mindannyiunk számára. A lényege az önálló éppen abban rejlik, hogy nem hoz létre a tanárok nekünk, és mindannyian - a maguk számára.

7 ok, miért nem indul el az önálló tanulásra

Patricia Nixon az iskolában N42 (a tanulmány az egyes tantárgyak idegen nyelven) Moszkva Cheryomushki 1972

Úgy tűnik, hogy minden kezdődik egy kérdésre - „Miért van rá szükség?”. A legtöbb képzési tevékenységét, segítettem az emberek - fiatalok és a felnőttek -, hogy megtalálja a saját „miért”. Akkor az energia a saját értelmes maga a motiváció vezet az út az önképzés. Általában úgy, ahogy van. De most nézzük meg, hogy egy lépést a másik oldalon.

Lásd még:

7 ok, miért nem indul el az önálló tanulásra
A XX század oktatás önképzés a XXI század

Mindenkinek van valami a kezdéshez. Lehet, hogy már van egy ok, amelyre szeretnék szenteli egész életét, és talán csak most próbál valami újat. Talán állsz egy útkereszteződésben elején a karrier, vagy szeretné újjáépíteni az életét, de nem látja a módon. Amire szükségünk van - bármilyen cél elérése érdekében, hogy meg kell tanulni. A helyes válasz: nem, keresse meg. Ez lehet valami szórakoztató ( „Mindig is szerettem volna megtanulni, hogyan kell hímezni„) vagy szakma (a”pszichológia mester"); Ez lehet a tudás (konkrét információk), megértés, készségek, kompetenciák, a személyes tulajdonságok, lelki növekedés. Lehet, hogy szeretne játszani a gitáron, de soha nem tartott a kezében egy eszközt, és talán, hogy egy minőségi ugrást a professzionális zenei karrierjét. Talán meg akarja érteni a kvantummechanika vagy fuss az első maratont. Fejleszteni a mobil alkalmazások, farag az agyag, a szivattyú az emlékezetemben, hogy megtanulják a nyelvet, vagy talál az élet értelmét.

Ez tényleg bármi lehet, amit fontosnak tartasz, „tegye, ahogy a magát”. Mi jön? Aztán itt van egy titkot: akkor mindezt, önszerveződő az oktatás. Ezen a ponton, miután egy 10 másodperces szünet általában kezdődik: „Igen, de ...”. Nos, nézzük először foglalkozik a leggyakoribb hiba, hogy megállítani minket.

Korombeli nem alkalmas önálló tanulásra

Két változata van: vagy „én nem ...”, vagy „én nem ....” Legyünk őszinték: igen, a gyermek, hogy nőtt a kétnyelvű környezetben, szinte erőfeszítés nélkül kell venni egy második nyelv, hanem a felnőtt is képes megtanulni. Igen, „üzembe ujj” 3 év alatt, meg hogy még egy kis lépés, hogy egy jövőbeni nagy zenész (és az esetek 90% a motiváció, hogy megöli a zenét a többi az élet), hanem az egész kvartett The Beatles soha nem tartott gitárt a kezébe alatt az iskolai év.

7 ok, miért nem indul el az önálló tanulásra

Foglalkoztatás a leningrádi Palace of Pioneers Szverdlovszk régióban. 1950-1955 években.

És fordítva - akkor is, ha a család / társadalom tartja magát című diktálni, mit kell tanulni, mert a kor, meg lehet tanulni, és mit akar. Tudom, hogy egy nő, aki, mint műkritikus az egész élet, a 65 éves tanult faragás és kinyitotta az ő dolga. Mégis van egy barátja egy tinédzser, aki 15 éves járatos pedagógia és a tanítás TRIZ az iskolában.

Az új is lehet tanulni csak az iskolában / egyetemen

Ez az érv akkor is működik, amikor az emberek beszélnek a «élethosszig tartó tanulás» (és nem beszél ma csak lusta). Csak nézd meg a barátaikat. Természetesen nem kevesebb, mint 2/3 ezek nem működnek a saját specialitása. Ezek jó szakember? Oktatási intézmény állítólag így az alapvető képet a világ és a forma gondolkodás képességeit. Gyakran előfordul, hogy nem, és ez.







7 ok, miért nem indul el az önálló tanulásra

Érdekes lehet:

7 ok, miért nem indul el az önálló tanulásra
Családi nevelés olyan értelmetlen, mint az állam

Nézzük jobban működnek, mi van bennünk. Mindannyian tudjuk, példák sikeres ember, aki nem fejezte be a középiskolát (Steve Jobs, Richard Branson, Paul Allen - Szilícium-völgy hemzseg ezek a történetek). Ásó a memóriában, akkor biztosan emlékezni és példák közül az ő ismerősei.

Volt egy esélyt, hogy beszélgetni tizenévesek-anskulerami aki soha nem járt iskolába - és ez volt az egyik legnagyobb tudású srácok tudom. És én magam, miután otthagyta az iskolát, hogy nem követ egy képmutató helyettesítés végzettséget igazoló alakult 99% -a az oktatás a formális intézmények.

Nem javasoljuk, hogy azonnal vonja vissza az iskolák és egyetemek. De nézzünk szembe a tényekkel: ha részvétel az ilyen intézmények nem tartották szükségesnek a / nyilvánvaló a helyi szinten, akkor szükség van egy sokkal kisebb esetszám. Vajon tényleg szükség van?

Általában, ha az iskolában most vagy már megjelent - ne feledjük, hogy a nagy részét az oktatási nem maradt az egyetemen belül, és vár rád odakint.

Az önálló nincs pénz és idő

Érdekes lehet:

7 ok, miért nem indul el az önálló tanulásra
Oktatási Kortárs Japán: hogyan működnek a dolgok?

Leggyakrabban ez egy korábbi prognózisban a gondolat, amikor az egyetem már a múlté. „Megtanultam, de ez szükséges a jelentkezéshez. Nincs pénz rájuk, akkor elveszi az időt, ezért szükséges, hogy szüneteltesse a szakmai tevékenység ...”.

Mi az a tanfolyam? Valaki közületek összegyűltek a forrásokat, hogy az ő véleménye, segít megtanulni, és hogy a díj ellenében. De a legtöbb esetben akár ezeket a forrásokat magukat. Például, a nyelviskolák gyakran dicsekszik párbeszéd „anyanyelvű”, és egy beszélgetés klub; míg minden városban (nem csak a fővárosban - Én, például, Krasznojarszk) nem találnak lehetőséget, hogy kommunikálni a külföldiek: menedéket az utazó a couchsur fi ng.com, menj a nyílt ülések egyetemeken, lehetsz önkéntes az esemény a külföldiek ...

7 ok, miért nem indul el az önálló tanulásra

Az úttörők, akik jöttek, hogy szét a poszt, 1967. Yu Mesnyankin. Hírek képekben TASS

És mégis, hogy megszabaduljon természetesen paradigma, akkor alkot anélkül, hogy elszakadna ki tevékenységét, és pácolják, hogy - akár egy vállalkozó, szabadúszó vagy a foglalkoztatás. Az utóbbi esetben, kérdezze meg a munkáltató terv, amelynek értelmében úgy alkot a képzés és próbálja használni a munka eredményeit (egyébként minek tanulni?). Megfelelő fejtámasz, hogy pontosan (egyébként ez lesz a nagy kérdés, ami a további fejlődés a cég, de ez egy másik történet).

Általában, mint abban az esetben a felsőoktatási intézmények: néha tanfolyamok - tényleg a legjobb megoldás. De természetesen nem az egyetlen.

Egy másik népszerű variáció: „Azt szeretném, hogy itt működött a sebész, aki részt vett a reklámok a YouTube?». Sőt, az online oktatás megvannak a maga korlátai. A legtöbb esetben egy virtuális környezetben, akkor nem kap a gyakorlat (a nyilvánvaló kivétel - ha a tevékenység zajlik le a digitális környezetben: a programozók, designerek, bloggerek); minőségének a másokkal nem lehet összehasonlítani a fizikai jelenlét (mintha valaki sokkal kényelmesebb); és a tetején az interneten pontosan esik le akkor csomó haszontalan, szűretlen, gyakran egyszerűen hamis információkat.

7 ok, miért nem indul el az önálló tanulásra

Nem hiszem, hogy mindez gyökeresen meg fog változni az érkezése még fejlettebb AI és a következő ugrás a termelékenység számítógépek. És mégis, tudva mindez, lehet kölcsönözni egy online szépen az oktatás. Ehhez azonban meg kell tanulni, hogyan kell hatékonyan használni az internetet, mint erőforrás (azonban ez igaz az összes önképzés).

És ami a legfontosabb - nem önálló még nem korlátozódik az online foglalás. Megtalálható még több fajta. Internet - egy (bár igen hatékony) módja a tanulásnak. Az egyik a sok.

Self - ez drága

Érdekes lehet:

7 ok, miért nem indul el az önálló tanulásra
Ahhoz, hogy minden az érdeme: tanulságok a Singapore kísérletben

Talán ez a szokás terjed iskolai ( „self-tutorok = = drága”). Sok országban ez jár az őrülten drága felsőoktatást. Általában a világon, ahol meg kell fizetni mindent, amit hozzászoktak a magas, ami majd ki a „szakmai tanár”.

Illúziók nélkül: összehasonlítva a „shareware” intézményes nevelés (ami valójában már kifizetett az adót) - igen, van, hogy használják a forrásokat. De hidd el, most már nem kell, hogy egy milliomos, hogy részt vesz az önképzést. Az elmúlt hat hónapban töltöttem az egész utazás India, látogatás az alternatív iskola, oktatási projektek, gazdaságok és közösségek, és ez volt az egyik legmélyebb és transzformációs oktatási tapasztalatok életem. És a hat hónap töltöttem nincs pénz, találni, hogyan lehet hasznos az emberek, és hogy segítsen cserébe.

Tulajdonképpen az én tapasztalatom nem volt nagyon kevés pénzt fizetett a „tiszta oktatás”: szinte mindig voltak befektetés saját tanulási munkája révén, hogy én - így azonnal kap ki, így a tőkeáramlás dolgozni maguknak. Nagyjából (vissza a pont, az egyetemek és a fogás), megmentettem egy csomó pénzt vesz a funkciója a szervezet az oktatási folyamat - valamit, amit fizetnek intézményekben. És kiderült, sokkal hatékonyabb.

7 ok, miért nem indul el az önálló tanulásra

Poster Evgeny Szolovjov "napi rutin", 1964

Khan Academy projekt a pályája kezdetén kijelentette, hogy küldetése, hogy egy jó oktatás mindenki számára elérhető. Nehéz megmondani, hogy mi az érdem, de ez - a mai világban; ott az oktatás valóban mindenki számára elérhető. Ez csak akkor szükséges, hogy elkezd keresni vele.

Önképzés - ez tanár nélkül. És én gyakran kell valaki, aki segít

Sok esetben valóban szükségünk van egy tanár: mestere mesterségét, egy mentor, vagy csak egy személy, aki abban az időben pnot lustaság és támogatást nehézségeket. És akkor is talál egy ilyen ember.

Igen, önképzés lehet tanár. A különbség az lesz, hogy ez lesz az egyik eleme egy mozaik képződés, tevődik össze Önnek. Általában önálló - nem arról van szó, hogy „menj a hegyek”, és ezt egyedül. Számomra csak a legfontosabb faktor az emberek, akikkel és akiktől tanult. De a keresést / létrehozására egy ilyen környezetben lesz a kezedben.

Önképzés - ez egy nagyon önző

Ez az érv sok tanár. A legfontosabb tulajdonsága az önálló - önálló kiválasztott diák. De ez a szempont a választás nagyon eltérő lehet: az egyszerű vágy, hogy hasznosítani tudásukat előtt figyelembe veszik a fontos emberek csoportja. Ez a kör lehet egy család, egy szervezet, egy város, egy ország, vagy az emberiség az egész bolygón.

Indiában voltam egy olyan helyen, ahol az emberek építik oktatási útvonalak alapján a közösség igényei szerint. Számomra minden diktálják előrehaladás pedagógia annak érdekében, hogy jobban szolgálja az emberek. De az általános kötelező program alapján a társadalom igényeire és a mitikus létrehoz egy „fényes elmék”, nem valószínű, hogy vezet a őszinte vágy, hogy keresik a jóléti más. Először meg kell hogy magukat magukat, hogy az tükrözze a körülötte lévők.




Kapcsolódó cikkek