Job Description Fogtechnikus

Letöltés munkaköri leírás
fogtechnikus (.doc, 91KB)

I. Általános rendelkezések

II. Job Function

  1. Készül fogászati ​​berendezések és fogorvosi laboratóriumi használatra tervezett berendezések, funkcionális tesztelés, üzemeltetés helyességét.
  2. Saját gyárt különféle mesterséges koronák, cermet; egyszerű kialakítása pin fogak; hídszerkezetek; kivehető lemezes fogpótlások; kapocs protézisek; megfelelő programok fogszabályozó és szájsebészeti szerkezetek.
  3. Felmérése megjelenítéseket (), és megszerzi a megfelelő üzemi modellek különböző anyagok.
  4. Ez termel egyéni kanál, viasz bázisok okklúziós gerincek és vezeti beállítás mesterséges fogakat.
  5. Létrehoz viasz elemek vagy alkatrészek fogazat fogsor, fogszabályozó készülékek.
  6. Cseréje a viaszkészítmény a műanyag vagy fém ötvözet.
  7. Ez termel sajtolás rozsdamentes acél protézisek és egyéb anyagokat.
  8. Költ forrasztás, fixáló, sütés, fehérítés, kikészítés, polírozás alkatrészek és protézisek, és mások.
  9. Folytat aszeptikus feldolgozási formák, fogsor.
  10. Ez megfelel a munkavédelmi, biztonságtechnikai, munkaegészségügyi, tűzvédelmi működésében létesítmények, berendezések és műszerek használt fogorvosi gyakorlatban.
  11. Előkészíti az orvosi feljegyzések által létrehozott Egészségügyi Minisztérium Oroszország.
  12. Ez fogadja, tárolja nyilvántartást vezet a felhasznált gyógyszerek, fogászati ​​anyagok és eszközök. Előkészíti alkalmazások fogászati ​​anyagok.
  13. Meg kell felelni az erkölcsi és jogi normák szakmai kommunikáció, megfelel a követelményeknek a munkafegyelem.
  14. Vezeti egészségnevelés.
  15. Rendszeresen emel képesítést.
  16. Ez biztosítja elsősegély vészhelyzetben.

III. jogok

A fogtechnikus joga van:

IV. felelősség

Fogtechnikus felel:

  1. Nem megfelelő teljesítmény vagy kudarc a feladatai ellátásához az e munkaköri leírás - a megengedett mértékig hatályos munkajog az Orosz Föderáció.
  2. Elkövetett bűncselekmények esetében a tevékenysége során - meghatározott határokon belül a jelenlegi közigazgatási, büntető és polgári törvényhozás.
  3. Anyagi károk - keretein belül a meglévő munkaerő és a polgári törvényhozás.