Feature játék labdarúgó tevékenységek

Törvények a játék állam, hogy a játék idő (90 perc) nem csak az úgynevezett tiszta játékidő (az aktív fázis), de sok megálló lejátszás (passzív fázis).

Teljes idő mutatók az aktív és passzív fázisok a mérkőzés arra utalnak, hogy a legnagyobb mennyiségű adott fázis legfeljebb 30 másodperc (átlag - 24,1 percet mérkőzés). Játék darabjai tartó 30-tól 60 fiók 36% a teljes idő Az aktív szakaszok (átlagosan - 19,4 perc), és a időtartama több mint 60 - 19% (átlag - 10,3 perc).

Teljes idő passzív fázisban igen jelentősen - akár 31 perc alatt átlagosan a pályán, azaz 34,6% a teljes időt oszt ki a játék szabályait. A legtöbb szünetek (23,8 perc) megy, hogy hagyja abba, hogy 30 másodperc és 1/4 - megállítani tartó több mint 30 másodperc. Megállapítást nyert, hogy a nettó idő, a játék is a tartományban 60-69 percig. Szünetek száma egy játék 100-140, különösen:

dobja a pálya szélén: 35-60 alkalommal 8-16 másodperc;

kirúgás: 15-22-szor 13-20 másodpercig;

a szabad és ingyenes ütések: 26-38-szor 10-15 másodpercig;

Szögletét 14-16-szor 14-18 másodpercig;

„Les”: 8-10-szer 10-12 másodperc.

Hasonló összefüggések időzítés a játék logikus miatt jellemzőit és törvényeit, funkciók labdarúgók, valamint a játékszabályokat. Fenntartva a magas mozgási sebességét játékos - az egyik legfontosabb tényező, hogy ellenállás leküzdése versenyző - csak akkor lehetséges, ha a megfelelő időközönként a pihenés.

Labdarúgás tartozik a sport, ahol a legtöbb a tevékenységét a játékosok tett folyamatos terhelése, jellemzi a különböző arányok annak végrehajtását. Futó labdarúgó tagjai különböző formáinak a mozgás (futás, gyorsulások, rándulások változó irányban). Úgy kezdődik, gyakran különböző kiindulási helyzetekből, a ritmus és tempó nagymértékben változhat.

Menetidő motoros aktivitás a játékosok a játék során bebizonyosodott, hogy a fizikai aktivitás a következőket tartalmazza:

- a lassú kocogás, futás egy játékot 224-367 alkalommal; ideje 25 és 35 perc; Ez magában foglalja a parttól 5-7 km-t;

- gyorsulás különböző távolságokban - 40-62-szor; idő 2 perc 25 másodperc és 4 perc 45 másodperc; egy hozzávetőleges távolság 1 és 2 km;

- rándulások a - 45-78-szer; ideje 1 perc 35 másodperc, hogy H perc; egy hozzávetőleges távolság 870 m 1700 m;

- kiugrani és harcolnak a labdát - az 1b 42 alkalommal; ideje 1 perc és 2 perc 30 másodperc.

A legfontosabb meghajtási módokat használnak a játékosok a játék során - ez a fellépés a labdát. Ők azok, akik meghatározzák a sajátosságát az a sport és különböztetik meg a többitől. Mint ismeretes, a fő motor képez labda labdarúgó közé sztrájk, stop, felvétel, stroke, dobja a labdát a pálya szélén, kapus felszerelés játék. Az alapja a csoport és a csapat játszani akár halad el. Ezek határozzák meg a lépést a játék, a sebesség a támadás és védelem kombinációja. A természet az átvitel függ a stílus csapatjáték. A legjelentősebb eleme a játék lövés a cél. Ezek határozzák meg a hatékonyságát a játék, a gólok száma.

Futballista a játék során érintkezik a labdát átlagosan 34-70 alkalommal, a teljes időt a közvetlen érintkezés körülbelül 135-165 s. Azt találták, hogy a legtöbb alkalommal a labdát a játékosok tartsa a középső sorban, a legkevésbé - középhátvéd.

Kollektív akciók a labdarúgó csapat alkotja az intézkedések az egyes játékosok. Mint már említettük, a 90 perc a játék 60-69 percig esik az úgynevezett tiszta játék. A megfigyelések alapján megállapítható, hogy a teljes mennyiség technikai és taktikai cselekvések (TTD), végre egy olyan játékos a mérkőzés során, 19,3% játszik a labdát, 12.3 - fogadások a labdát (stop), 6,1 -, hogy végezzen 3,4 - a stroke, 1.6 - fúj a cél, 1,1 - a bedobás oldalán sorban, 3,7% - a más intézkedések.

Így a játék a futball jellemzi nagy mozgási aktivitást a játékosok és a sokféle technikai és taktikai műveleteket. Activity játékosok túlnyomó dinamikus jellege, ahol jelentős munkaidő váltakoznak periódusait pihenést. A munka intenzitása a játék során változik közepesen maximum. Mindez viszont magas követelményeket támaszt a különböző fizikai állóképesség a játékosok.