15 Idézetek Alice Csodaországban


Holnap nem ma. Lehetséges, hogy felébred reggel, és azt mondják: „Nos, most végre holnap”?


- Mondja, kérem, merre megyek innen?
- Hova akarsz menni? - mondta a macska.
- Nem érdekel ... - mondta Alice.
- Akkor nem érdekel, hogy hol és menjen - mondta a macska.
- ... csak, hogy valahol - magyarázta Alice.
- ha valaha is van arról, hogy nem - mondta a macska. - Meg kell csak elég sokáig menni.


- Lehetetlen, hogy higgyenek a lehetetlent!
- Csak akkor kevés tapasztalat, - mondta a királynő. - A te korodban én fizettem ezt egy fél órát minden nap! Néhány nappal volt már az ideje, hogy hinni lehetetlenség tucat reggeli előtt!


Cheshire Cat: Egy komoly hozzáállást bármi más ezen a világon ez egy végzetes hiba.
Alice: Egy élet - ez komoly?
Cheshire Cat: Ó, igen, az élet - ez komoly! De nem nagyon ...


Ha minden értelmetlen a világon - mondta Alice -, amely megakadályozza kitalálni valami értelme?


- Nézd meg az úton! Ki látja ott?
- Senki - mondta Alice.
- Van egy elképzelés! - mondta a király az irigységtől. - Lásd senkinek! Igen, és olyan távolságban!


- Hol találok valakit normális?
- Sehol - mondta a macska, - nincs normális. Miután minden annyira más és változatos. És ez, véleményem szerint, rendben van.


Snow legyen nagyon szereti a fák és mezők, egyszer volt velük olyan gyengéden megcsókolja.


- Hogy érted?
- Értse meg nekem feltétlenül. Ügyeljen arra, hogy a szeretet és a takarmány időben.


Látod ... látod, uram, én csak ... nem tudom, ki vagyok, így most. Nem, nem vagyok, persze, körülbelül tudom, ki voltam, ma reggel, amikor felkeltem, de azóta már minden alkalommal olyan, hogy syakaya - röviden, néhány nem annyira.


Boldog vagyok, hogy elmondjam, mi történt velem ma reggel - mondta tétován Alice. - És a tegnap és nem fogom elmondani, mert akkor egészen más volt.


És milyen hangok odakint? - kérdezte Alice, fejével egy elég félreeső bozót növényzet.
-És csodák - nyugodtan magyarázta Cheshire Cat
- És mit csinálnak ott? -pointeresovalas lány.
- Ahogy annak lennie kell, - Cat ásított. - esetekben.


- Mit akar?
- Meg akarom ölni időt.
- Az idő nem szeretem, amikor megölték.

Lewis Carroll: Alice Csodaországban

Kapcsolódó cikkek