2 Inventory adatok Zabbix dokumentáció 3

Akkor tárolja a leltárban szereplő adatok a hálózati eszközök Zabbix.

A Zabbix frontend van egy speciális menüt Inventory adatait. Azonban először akkor nem jelennek meg az adatok a menüben, és ez a hely nem az, ahol meg kell adnia az adatokat. Épület leltár adatok kézi beállításakor a hálózati egység, vagy automatikusan a használata bármilyen automatikus kitöltését.

Az épület készletadatok

kézi üzemmód

Amikor konfigurálja a hálózati csomópont. Inventory adatok lapon, akkor adja meg az adatokat, mint például a készülék típusa, sorozatszáma, helye, a felelős személy, a másik - az adatokat, hogy kitölti a nyilvántartási adatok.

Ha az URL tartalmazza a nyilvántartási adatok, és ez kezdődik # 'Http #' vagy # „Https #”, az eredményeképpen, ő fogja tolni a részben a nyilvántartási adatok.

automatikus üzemmódban

Továbbá, a leltári adatok csomópontok lakott automatikusan. Annak érdekében, hogy ezt a funkciót, hogy a munka, ha konfigurálja a hálózati csomópont a nyilvántartási adatok a Készlet lapon a csomópont adatokat üzemmódban válassza az Automatikus.

Ezután személyre szabhatja elemei a csomópont adatokat. amely kitölti minden területen nyilvántartási adatok znacheniemi azok a célállomás mezőt a megfelelő attribútum (ún Fill mező nyilvántartási adatok) az adatok elem konfiguráció.

Adatelemek, amelyek különösen hasznosak automatikusan gyűjtése leltár adatok:

system.hw.chassis [teljes | típusa | eladóval | modell | soros] - alap [teljes], a kívánt privilegizált

system.hw.cpu [összes | cpunum, teljes | maxfreq | eladóval | modell | curfreq] - alap [összes, teljes]

system.hw.devices [pci | usb] - Default [pci]

system.hw.macaddr [interface, röviden | teljes] - Default [összes, a teljes], a felület egy reguláris kifejezés

system.sw.os [name | rövid | teljes] - Default [nevet]

system.sw.packages [csomagkezelő, rövid | teljes] - alap [minden, minden, teljes], a csomag egy reguláris kifejezés

Kiválasztása készletadatok

leltár adatokat lehet kiválasztani a hálózati csomópont konfigurációs ablakban.

Mód nyilvántartási adatok alapértelmezés szerint az új csomópont kerül kiválasztásra az alapértelmezett beállítások üzemmódban leltárt hálózati csomópontok Adminisztráció → Általános → Egyéb.

Részletek az összes ilyen nyilvántartási adatok állnak rendelkezésre Inventory Adatok menüben.

Nyilvántartási adatok → vendéglátók, láthatjuk az összes csomópontot tartalmaz nyilvántartási adatok hálózaton. Ha rákattint a host nevet, minden részletet közölnek párbeszéd.

Az Áttekintés lapon jelenik meg: