Rakitskiy, Jaroszláv

Senior karrier

korai szakaszban

Ennek eredményeként, a csoportkörben az Európa Liga „Shakhtar” 1. helyezést, és továbbment. Rakitskiy játszott mind a 6 mérkőzést. Az otthoni játék ellen "Partizan" (4: 1). [18] Jaroslav támogatja 67 perc etetni Razvan Rat a kapuit Alexander Radoslavlevich. A 1/16 „Shakhtar” ismerte brit „Fulham”, a jövőben döntős a torna. A távol játékban donchane elismerte (2: 1), valamint otthon játszott döntetlen (1: 1), Jaroslav részt vett mindkét találkozón.

A Bajnokok Ligája, „Miner” hajtott végre a csoport körben. ahol megnyerte 1. hely, megelőzve a „Arsenal”, „Braga” és a „Partizan”. A 1/8 bányászok végleges ütemet olasz "Roma" a teljes pontszám (6: 2). Az első szakasz a negyeddöntőben ellen „Barcelona”, „Miner” elveszett (5: 1), Jaroslav Shakhtar szerezte az egyetlen cél a játék 59. percében. A meccs után, ez volt egy pár védők Rakytskyy Ishchenko és hibáztatta a vereség a csapatnak. [22] A második láb „Miner” újra engedett „Barcelona” egy pontszám (0: 1) és a kiesett. „Barcelona” végül lett a győztes a verseny, és a „Bányász” exit 1/4 döntőben a Bajnokok Ligája volt a legjobb eredmény a klub történetében. Rakitskiy játszott mind a 10 mérkőzését a Bajnokok Ligájában.

Championship Ukrajna ismét elnyerte a „Miner”, megelőzve a fő rivális „Dynamo” 7 pont. Jaroslaw játszott 21 játékok és szerzett 1 gólt ( „Kryvbas” a kapunál). A bányászok elérte a végleges csésze, ahol verte „Dynamo” egy pontszám (0: 2). Így tett a kettős megnyerte a bajnokságot és a kupát.

A szezon végén a helyszínen Football.ua Rakytskyy kapta a legjobb játékos a bajnokság Ukrajnában és bekapcsolta a szimbolikus csapat a torna [23] [24]. Egy felmérés az újság „Sport-Arena” Rakitskiy nevezték a legjobb védő a szezon. [25] Szintén a szezon során megjelent információt az érdeklődés őt a „Arsenal”, „Barcelona”, „Fulham”, és „A Juventus” [26.] [27].

Nemzetközi karrierje

Miután megnyerte a Lobanovskiy emlékmű

Ifjúsági csapat

Rakitskiy még megüt a licit Yakovenko a bajnokságot, ami történt Dániában, ahol bement állapotának egyik vezetője a csapat [31]. Az a csoport, Ukrajna rangsorolt ​​utolsó 4. hely, elveszíti Angliába. Csehországban és Spanyolországban. Ennek ellenére, ő kapta a szimbolikus csapat a verseny és ez volt az egyetlen képviselője az ukrán válogatott. [32]

válogatott

Miután hatású nevezték Jurij Kalitvintsev. Rakitskiy játszott az ő vezetése alatt játszott 4 játékok. A mérkőzés elleni Chile (2: 1), Rakitskiy támogatja 36. percében a kapu Louis Marina. Miután játszott egy meccset Svájc (2: 2). Belül a Cyprus Cup versenyen játszott az elődöntőben elleni mérkőzésen Romániában. Rakitskiy szerzett 23 perc ezzel megnyitva a pontozást a játékban. Ennek eredményeként, Ukrajna nyert (2: 2 az alapvető idő és 2: 4 büntetőpont) [37]. A végső Jaroslav nem hallható, és Ukrajna nyert versenyt verte Svédország (1: 1 rendszeres időt és 5: 4 büntetőpont). [38] Szintén Kalitvintseva játszott a mérkőzés Olaszország ellen (0: 2).

Rakytskyy viselkedik, mint egy központi védő [44]. mivel gyakran játszik szárny [45]. [46] A futballista inkább játszani a középső védelem. [47] Ő gyakran hasonlítják egy másik védelmezője „Shakhtar” Dmitry Chygrynskiy. [9] Gyakran kapcsolódik támadások és csatlakoztatható szabványos rendelkezések [31].

Ez egy erős, hosszú lövés a bal lábát, egy jó kereszt a sebesség és a [3]. Játék maximális elkötelezettség. [23]