A játék akkor kezdődik a kezdeti kick-off a mező közepén, ami után minden játékos.

- Grab, nyomja vagy megtámadják az ellenfél vállát a labdát;
- esik a labda;
-, hogy részt vegyen a dulakodás, redő, Maul és a folyosón;
- a földre a labdát in-cél.

A játékok egy kapu H-alakú esik gól, ha a labda repül át a tetején a rúd, mind az oszlopok között oldalán bármilyen magasságban. Rács ilyen kapun. Bírák meghatározni, hogy egy gólt.

Rugby ajtók H-alakú. A magasság pillére - nem kevesebb, mint 3,4 m, a köztük lévő távolság - 5,6 m, a távolság a felszínen a területen a keresztléc - 3 MV Ellentétben a legtöbb sport játék kapu rögbi nem állapították meg a határ a játéktér, és a belső elválasztó vonal a játékteret, és ofszet (úgynevezett kapu vonal).

Növekszik a pontok száma lehet egy csapás vorotoam:
• megvalósítása a „kísérlet” - 2 pont,
• közvetlen szabadrúgás - a három pontot,
• drop-gól adja ugyanazt a három pontot.

Meg van egy ovális alakú. Felülete lehet fedezni egy speciális vegyület, amely taszítja a szennyeződéseket, ami megkönnyíti, hogy tartsa a labdát a kezében. Bőrből.
Hossza a labda vonal mentén - a 280-300 mm-es, egy hosszirányú kerülete - 740-770 mm-es, a keresztirányú kerülete - 580-620 mm; tömeg - 410-460 g, a nyomás a labdát (a játék kezdetén) kell lennie 0,67-0,7 kg / cm2.

A rögbi - játékidő 15 két alkalommal 40 percig. egyes (nem beleértve a hozzáadott vagy kompenzált, idő, és - ha szükséges - további időt) időközzel 5-10 min. A szünet után a csapatok térfelet cserélnek.

Rugby - 7 mérkőzés időtartama - 2 alkalommal 7 percen egy perces intervallum közöttük (a végső - 2-szer 10 percig időközzel közötti alkalommal 2 perc). hosszabbításban szükség - 5 perc. Ha az egyik csapat képes lesz ez sikerül, a játéknak vége.

A Rugby - 15 minden csapat a pályán, ugyanakkor a 15 ember (a játék államokban 18-22 játékos): 8 támadók és védők 7, mindegyik a játék szerepét. A rögbi, kétféle helyettesítések - állandó és ideiglenes: az a játékos, aki megsérült ideiglenesen elhagyják a pályát, hogy orvosi kezelés. Távollétében a helyettesítő keletkezik a pályán. Minden csere történik csak engedélyével a bíró a mező idején játékmegszakításért.

A Rugby - 7 Team 7 játékos (4 védő és a 3 előre), valamint három tartalék.