5 Wise példákig pénz, jobb, ha csak nem mondja

5 Wise példákig pénz, jobb, ha csak nem mondja

Összegyűjtöttük neked 5 bölcs példázatokat a gazdagság és a valódi érték, akkor jobb, csak mondani.

A szegénység és a gazdagság - mindig relatív fogalmak. Néha egy koldus, aki szó esik az égből hirtelen gazdagság nem tudja, mit kell tenni vele. És a gazdagok nem mindig tudja értékelni azt a tényt, hogy a pénz nem lehet megvenni. Ahhoz, hogy megértsük ezeket a bonyolult helyzeteket, embereket mindenkor segítették tanulságos példázat.







Két büszkeség

Diogenész volt a híres csavargó - nem viselt drága ruhák és élt egy hordó, amely valamennyi vonakodott, hogy egy csomó pénzt. Sok csodálta Diogenész és észrevette, hogy ő nagyon büszke volt a szegénység. Diogenész volt nagyon büszke a szegénység és az a tény, hogy élt egy hordó.
Socrates, éppen ellenkezőleg, nem tagadja meg magát semmit, szerette a jó dolgokat, és más túlzásokat. Ő is volt egy csomó rajongó, aki szerette a megítélés és életvitelt.
Diogenész egyszer elhatározta, hogy felkeresi Szókratész. Kerülő ő gazdag házban, azt mondta: „én tapossák a te büszkeség, álló rongyokba a drága szőnyegen.”
Socrates nyugodtan válaszolt: „Igen, a büszkeségem.”

Gazdagság és szegénység

Ismét eljött az ember a gazdagság és a szegénység, és megkérdezte tőle: „Ki szebb velünk?” A férfi természetesen, a veszteség és nem tudott válaszolni.
Ha azt mondta, hogy a szegénység szebb, a vagyon lenne mérges, és otthagyta. Ha azt mondta volna, hogy a vagyon a szép, akkor a szegénység volna megkínozzák végéig napokban.
Egy kis gondolkodás, azt mondta: „Nem tudom itt, majd úgy dönt, amíg állsz egy helyen. Séta jobb. " Elkezdtek járni oda-vissza, hogy spin, hogy megmutassák a legjobb oldala. Az emberek rájuk nézett, és azt mondta: „Te, a szegénység, nagyon szép és hangulatos hátulról, ha hagyjuk! És te, gazdagság, csak tökéletes, ha viszont az arc és jössz! "







Angel és az idő

Nagyon ravasz bankár felhalmozott magának egy vagyont a pénzt a becsületes vásárlók. Úgy döntött, hogy fáradt volt a munkából, és csak azt, hogy élni luxus az Ön öröm. És amint belegondolt, hogy neki a mennyből jött le a Halál Angyala. Megrémült, a bankár úgy döntött, bármilyen módon, hogy megváltsa magának egy kis időt.
- Adj nekem három nap az élet, és hogy egy harmada én állam!
Angel visszautasította.
- Rendben, akkor két ... nem ... hárommillió! Adj csak egy nap, így tudtam élvezni a táj szépsége, és látogasson el a családi, hogy azért, mert az örök foglalkoztatás még nem láttam.
De az Angyal volt mozdulatlan.
Aztán a férfi kérte, hogy adjon neki legalább egy pár percig, hogy írjon egy búcsúlevelet a fiának. És csak egy vágy teljesül Angel. Ezután a bankár írta fiának: „ápolja idejüket. Az összes millió dollárt nem tudtam vásárolni és egy óra. "

Üveg és ezüst

Egyházközséghez egyszer megkérdezte a pap:
- A Szentatya, nem vettem abban az értelemben, hogy mikor jön egy szegény ember, ő volt mindig barátságos és hajlandó segíteni. Mikor jön a gazdag ember - ő mindig durva és nem hajlandók segíteni. Van pénz, így elrontani az ember?
- Nézz ki az ablakon, mit látsz?
- Egy nő a gyermek kocsi mellett a piacon ...
- Jó. Most nézz a tükörbe. Mit látsz ott?
- Mit látok ott? Természetesen maga.
- Tehát az ablak üvegből készült és a tükör üvegből készült. De adjunk hozzá egy kis ezüst, és lát csak saját magát.

Citizen jött a zsálya, és megkérdezte:
- Felajánlom dicséretet az Úrnak minden nap, és a szomszéd nem ugyanaz. De kegyelmet ad az Úr, és én ezt az állapotot nem lehet elérni. Mi ennek az oka?
- Hányszor naponta olvas egy imát?
- Pontosan tíz alkalommal - reggel öt és öt este.
- És hányszor felebarátodat dicséri az Urat?
- Nem tudom.
- Majd megtudja, aztán gyere vissza hozzám.

Egy héttel később, a polgár ismét jött a bölcs, és azt mondta:
- Mindig néztem a szomszéd, és kiderült, hogy ő mond imát tucat tucat alkalommal.
- Látod, alkalmazza a túl kevés erőfeszítést, így nem lehet elvárni, ugyanazt az eredményt, mint a szomszéd.

Polgár érteni és a bal. Egy hónappal később, újra:

- dicsérem az Urat minden nap egy tucat tucat alkalommal. És míg a szomszéd csinál ugyanaz, még mindig leereszkedő kegyelem, és nem én. Miért? Mit csináltam rosszul?

- Csak a szomszéd nem vette figyelembe, hogy hányszor imádkoztam.




Kapcsolódó cikkek