5 Ways, hogy kérjen segítséget, ha kényelmetlen ezt

„Minden lány” - ez a fő mottója a sok nő, aki nem szokott vár segítséget, és még inkább kérdezni róla. Történelmileg, de az idők változnak! És mi is kínál változtatni, az ajánlásokat a pszichológusok.

5 Ways, hogy kérjen segítséget, ha kényelmetlen ezt

Hazánkban gyakorlatilag nincs rossz termés. Ez azt jelenti, ha kéred még néhány kisebb szolgáltatást, akkor hallani a választ: „Wow kérések”, „Mit kapok ezért?” Vagy: „A gubozakatochnuyu autó akkor nem kell?”. Nem csak kellemes általában.

Pszichológus Rina Mózes elmagyarázza, hogyan kell segítséget kérni egyszerűen és hatékonyan.

fogalmaz kérés

Többnyire az emberek nem szeretik, ha a teher. Ezért inkább megoldani mindent magunk, de nem kell aggódnia a tény, hogy valaki kitépte fontosabb dolgokat.

De előfordul, segítségre van szükség. Aztán érezte, egy hátborzongató érzés kínos, zavaros kérdezi: „Van egy ilyen kényelmetlen repülés éjszaka, és Aeroexpress nem jár, és a taxi ijesztő. Azt hittem, egy hosszú ideig, ami még mindig van néhány lehetőség, de nem jött össze, és most nem tudom, most mi a teendő. Lehet, hogy te ezen a napon szabad? Azaz, az éjszaka? "

Próbál gázol keresztül egy csomó felesleges információt, egy személy elfárad, irritált és pikkelyes. Túl valahogy nehéz és érthetetlen. És tisztázása - a drágább, meg kell hallgatni még egy hasonló beszéd, nem.

Mondjuk egyszerűen és közvetlenül: „Van egy csütörtök este repülés 2,30, tudna adni nekem egy kört a repülőtérre, kérem.”

Hagyja a lehetőséget, hogy tagadhatják meg

Ezért szükséges, hogy egy másik erkölcsi joga, hogy tagadják meg, és nem botránkozik meg ezt a döntést. Mégis az emberek látták a telepítés „nekem nincs?” Ez a személy valaha is volt a vágy, hogy segítsen nekik? Alig.

Adjon kérését, hogy igaza van, hogy tagadják meg nyilvánvaló volt: „mentett meg, ha ült a lányom holnap este hattól kilenc! Ha van ideje, természetesen. Ha nem - ne aggódj, én nem botránkozik és megérteni mindent. "

Fogalmazza meg a kérést az kötőmódja

Egyetértenek abban, hogy „Tudna nekem segíteni, hogy a csomagolás mozgó” hangzik udvarias és lágyabb, mint a „Segíts csomag a csomagjait.” És még több, mint „Így esett mindent, és segített abban, hogy gyorsan összegyűjtse junk!”

Mivel a kötőmódja „ha” kifejezés finom, és nem egy irányelvet.

Adj személyt idő gondolkodni

Hozzájárulás segíteni - ez a felelősség, hogy nem olyan egyszerű, hogy átvegye. Egy személy először kitalálni: Van idő? Van erő és lehetőség? Ez kényelmes?

Mivel nem az idő, hogy értékelje a forrásokat, hogy könnyebb mondani, hogy „nem”, hogy ne töltse be magát megfizethetetlen kötelezettségek. Kérdezd szinte mindig kényelmetlen, ezért szeretné, hogy a választ a lehető leghamarabb, és véglegesíti a terveket.

Mindazonáltal, hogy a személy ideje gondolkodni. És ozvuchte ezt a lehetőséget: „Ha meg kell gondolni, kész vagyok, hogy várjon! Tud ad választ holnap? „Ez egyszerű, csak biztos, hogy tartalmazza a terveiket a másik nap várja a választ.

Végül, kérdezze nehéz, mert a kudarctól való félelem. Mert néha tagadta szintén nem túl udvariasan.

Becsült „Hűha kér téged.” Szégyen: „Amint elég bátorságuk, hogy kérdezni!” És még lesz személyes: „Wow, néhány kalandos, akarja, hogy gondoskodjon mindent szabad!” Még ha nem mondja közvetlenül, hogy ékesszólóan mutasd meg mindenféle.

Bár a valóságban, mindenkinek joga van kérni semmit. Iránti kereslet, mint mondják, nem veszik a pénzt. A másik dolog az, hogy ezek a kérések mások úgy érzékelik.

Ezért kifejező kérelmet, csak fel kell készülniük minden reakció rá. Válaszul az elutasítás egyszerűen azt mondják: „Nos, én értem.”

Szerencsére ez vonatkozik főleg idegenekkel. Zárja be az összes nyugodtabban reagál még a legkisebb a szeszélyeit.

Kapcsolódó cikkek