30 tipp, úszás három bajnok három kontinens

30 tipp, úszás három bajnok három kontinens

neryadovoe Ryan

Ryan Lochte

Új úszás nem fogom megnevezni - én a tíz legjobb amerikai amatőr úszók, beszélt a nemzetközi szinten, és még rekordot. De minél jobban lenyűgözött formájában Lochte: teste - az élő bizonyíték, hogy nincs más sport (kivéve talán, sífutás) nem rendelkezik olyan átfogó, az izmok fejlődését. A víz 800-szer sűrűbb a levegő, és létrehoz egy állandó törzs izmainak mindhárom dimenzióban. Abszolút minden mozdulatát, hogy a víz - a mozgás a súlyok.

Lochte szervezet, amely nem idegen. 9 edzések hetente, ő legyőzi a medencében átlagosan 65 km-re, az intervallum üzemmód: távolság úszik sokszor rövid meghatározott időközönként, hogy megszokja a munkát a háttérben a fáradtság. Ugyanerre a célra az ő programja tartalmazza úszni súlyokkal. Amint azt tükrözik, Ryan elment dolgozni. Mögötte a pályán húzódik a szalag kötve a rack az áru oldalán a medence. Ő úszik -, és felveti további 22,5 kg.

„Minden sportoló arról vannak napok, amikor úgy érzi, teljesen megszorította, - mondja Lochte. - Ez az, ahol valami kezdődik az igazi szántás. Tedd magad egy nap dolgozni kétszer annyi. Kezdés képzés bányászati ​​sprint, több futamot 25 és 50 met-árok. Próbáld ki, hogy minden lehetséges, és rajta keresztül lesz legyőzni erő. Amikor razomneshsya persze időt és csökkenni kezd, az átmenet hosszabb futamok, például 200 méter. "

30 tipp, úszás három bajnok három kontinens

200 m - távolság kedvenc Lochte. Ez rajta, ő lett az első ember, hogy tartsa a világrekordot után a tilalom a nedves ruhák, előnyöket kínálnak a sebesség. De ma Lochte az ellenfél nem egy világrekord, de csak én. Ryan ad nekem egy előnyt, és azt ígéri, hogy menjen „a negyede erő.” Segített? Csak egy pillanat, Lochte kerüli meg, mint egy fix úszó. Eszembe jut a gyerekkorom történt a történelem során: az egyik kópé a vízibicikli szállított engem a tengerbe, úgy, hogy nem volt látható parton, amikor leugrottam az oldalán a vízbe, megszökött vissza. Ugyanazzal a kín néztem után köpködni permet katamarán, felismerve, hogy én nem felzárkózni vele valaha.

„Az úszás technika nem kevésbé fontos, mint az az erő - Ryan tanít. - Például, ha Crawley csak kézzel belép a víz, meg kell szinte egyenes, pálma - lapos, kéznél kell irányítani a szemközti falra a medence. Enyhén lekerekített viszont éppen akkor, amikor a keze már a vízben. És biztosítja, hogy a stroke-egyenesen lefelé a közepén forgalom ügyében kell nézni a medence aljára. "

Ryan technika 8 évesen, édesanyja hozott Ilian - például tanított neki, hogy nem harcolni a vízben, de csúszni rajta, ami a legkisebb az ellenállás. „A medencében testem hasonlít egy ceruzát, hogy kiszúrja a víz felszínén” - mondta a bajnok, és így nekem pihenni szélén, vissza a képzés. Lochte teszi egy tucat sprint, de a mozgalom még mindig tökéletes - nem egy csipetnyi fáradtság.

Fitness on Lochte

Hetente négyszer Lochte úszni a medencében hozzáad egy brutális 90 perces edzés a szárazföldön.

1. Az egyik, hogy én voltam, Ryan kezdett gyakorolni a medbolom ő kapja a labdát a feje mögött két kézzel, és erőteljesen Slam azt a széles padon. Feladat - ugrik egy padra, és fogási medbol előtt a második alkalommal az érintésérzékeny felület (válasszon egy labdát, hogy csak egy kicsit, de akkor ugrik). A magassága a padon - 76 cm, és az kell tennie, 5 ismétlésben.

2. Miután azonnal rúd (5 rándulások és 5 ismétlésben deadlifting), majd - a Sprint. Miután 5 kör a Train-ing (a többi körök között - 1 perc) Lochte remegő kezek és lábak. „Tudod, mi a közömbösség? - mondja Lochte edzője OFP Matt Dilensi. - Ő ekék, amíg az utolsó, még az edzés után kell ölelni a WC-vel. "

3. És a tevékenységet folytatja. Séta farmer, vízszintes kötelek, ütő kalapácsot a fedőt - mindez szükséges az izmok az alkar és a kéreg.

4. „Úszás 90% függ a kéreg, ez az alapja, amelyből a berendezést épített, így az edzők sajtó így az izmok égett. Lean még nehezebb, még akkor is, ha tényleg nem akar. Ez a képesség különbözteti meg a nagy távolságra átlagember. Amikor fáj, és türelme az állóképesség elfogy, meg magukat valami mást, hogy ne hagyja abba. "

„Annak érdekében, hogy a tiszta viszont - ad egy tip Ryan Lochte, - a jelölés mellett a medence aljára. Az olimpiai medence általában egy sor, akkor megszakad röviddel a gallér.

1. Amikor a kéz, így a stroke, lesz ez a sor végére, a fejjel a mellkasát, és továbbra is a stroke a testét, ha mentek, hogy nem egy szaltót. Bend, a derék, mint egy zsebkés (lábak párhuzamosan a víz felszínén, a vállak és a felső felé az alsó), majd húzza a lábát, figyelembe formájában golyók, taszítják a felni, kifordítjuk és úszni vissza.

2. A manőver, próbáld meg nem zanyrnut az alján - a lábak elrugaszkodni oldalán mélységben 30-60 cm a felületről. "

30 tipp, úszás három bajnok három kontinens

Thorpe megfelelő ide

30 tipp, úszás három bajnok három kontinens

1. „Egy egyszerű módja annak, hogy javítsa a fürdés technika - keverés stílusokat. Például, úszik, lábmunka, Crawley, és a kezek, mint a mellúszás. Ez segít, hogy keresni a kapcsolatot a lábak és karok, és a szinkronizálás a felső és alsó végtagok - a kulcs a haladást az úszás. "

2. „Próbálj meg úszni a feltérképezés öt méter összeszorított ököllel, öt méter a szokásos módon - ez az edzés a sokszínűség, és segít, hogy jobban megértsék a fontosságát, kefe a tengeren.”

3. „Legalább 10 százalékos képzésben részesült a leginkább kedvelt stílus. Tehát nem csak javítja a berendezés, hanem nagyobb mértékben zadeystvuesh izmokat. "

4. „Mikor lesz lusta menni a medence - ne feledjük, hogy a felkészülés időszakában a athéni olimpián, én napi találta magát a víz már 4.15 reggel.”

Ne feltérképezni meztelenül

A high-tech ruha úszás, meg lehet vásárolni most. Több mint 15 000 rubelt kap egy ruhát, hogy fog neked a csillag a medence (bár az, hogy mit tesz a ruha, hogy vesz fel egy órával). Ha támogatója a hagyományos ruházat vitorlázás, itt tanácsot a választását.

1. Mi pontosan van szükség, mert rámutat (a legjobb - amelyek jól illeszkednek kifejezetten az arc és anti-köd és napfény) és a sportóra, hogy információt gyűjtsön a képzésre.

2. Lehet vásárolni hosszú (térdig érő) indul megolvadása (más néven gidroshorty). Készült egy nagyon könnyű és sima anyag (úgynevezett gyors-bőr), gidroshorty segít könnyebben csúszik be a víz, az optimális izom tömörítés, ami elérheti akár, és jobb felhajtóerő.

3. Nagy-tech fogazott elem ellenkező gidroshortam - „fék rövidnadrág” vagy „olvadás késleltető hatást.” Ezek hozzon létre további ellenállást, amikor mozog a víz, amely lehetővé teszi, hogy edzeni.

4. Fabric melegíti a medence, hogy hipoallergén, és ellenáll a klór. Nézd meg a címkén a következő szavakat: kitartás, klór ellenálló, waternity, extra életet lycra. Ússz a nyílt víz kell ellenáll az UV sugárzásnak és tengeri só (ha a víztömeg - tenger).

30 tipp, úszás három bajnok három kontinens

kapitány Iskola

Evgeny Korotyshkin

Hallgasson zenét

„Mindig zenét hallgatni a verseny előtt. Mielőtt fontos úszni hallgatni azokat a kompozíció, ahonnan szó szerint tele, szeretnék beugrani és könny mindent és mindenkit. Mielőtt a végső az olimpiai játékok Londonban, például, várva a hívás elején, én hallgattam következő versenyző és állatok csoportja Nickelback ».

MH: Ha szeretne zenét hallgatni, nem csak előtt, hanem a verseny alatt, meg a játékos SwiMP3 (5890 RBL.). Ez csatlakozik a heveder szemüveg úszás, de a fejhallgató nincs behelyezve a fülbe - a hang megy egészen a csontok a koponya. Rajongói egy klasszikus megoldás kell hívni játékosok Speedo Aquabeat (6990 RBL.) És a Sony Walkman NWZ-W273 (3599 dörzsölni.) - a fejhallgató megvédi a fülét a vizet.

30 tipp, úszás három bajnok három kontinens

Ismerje meg, hogy mit tudsz kezdeni

„Tedd szét a karját, hogy az oldalsó és mérje meg a távolságot a tippeket a középső ujját. Ha ez hosszabb, mint a magassága - a természet adta meg a született úszók testét. Ha a növekedés kisebb vagy egyenlő, - szakértők azt mondják, hogy van „mérsékelt bizonyíték”. Nos, de van egy ösztönző gyakorolni aktívabban, mert nem számít, hogy milyen az átmérője a kerék van, a legfontosabb dolog - a motor a motorháztető alatt. Ezután vegye figyelembe az időt, és úszni a legjobb 100 méteres gyorsúszás. Ha úszott kevesebb, mint 50 másodperc - hívja a csapatunknak. Ha több, mint - nos, van egy ösztönző gyakorolni aktívabban. "

Nézze meg a hőmérséklet

„Az optimális izomműködés kell tekinteni a víz hőmérséklete 27,5 fok. Ha a forró - gyorsan fáradt. És például, Londonban, az olimpiai medence volt, csak 25 fok, ami nem kedvez az új bejegyzések - miután az első edzés, sok sportoló ott írásos panasz. "

MH: A hideg víz izom rosszabb oxigénnel eredményeként - csökkent állóképesség.

30 tipp, úszás három bajnok három kontinens

„Te is választani a stílust az ábra. Spinisty úszók és feltérképezni a hosszú, két méter. A legrövidebb - brassisty és a legtöbb izom - delfinisty. És lehetséges - a feladatok. Sport mell, a dip a fej a víz alatt - egy jó állóképességi edzés, amelynek középpontjában az izmok a váll, mellkas és a hát lat. Szeretné megelőzni valaki a víz - válasszon egy csúszás. Crawley sokkal kényelmesebb, hogy míg belélegzi, akkor láthatjuk, hogy lebegő riválisok. És a legnehezebb fajta, amely a legnagyobb terhelést - pillangó. Itt kell kifejteni maximális erőfeszítéseket egy pillanatra. A titok a delfin úszás is nevezett pillangó - válaszd ki a legrövidebb utat a célba: nem ugrál túl magas és nem túl alacsony zanyrivaya. A laposabb úszni, annál gyorsabb lesz. "

hogy a legjobb

„Dolgoztam edzők és sparring partnerek különböző országokból származó, készen arra, hogy elmondja, mi az erőssége a különböző búváriskola:

1. Az amerikaiak megtanítottak arra, hogy bármennyire is gyakorolni, de heti 1-2 alkalommal, van, hogy egy verseny, még egymás között. Ezek állandó prostartovki hozzászokott ahhoz, hogy a harcot az ellenfél - ez elég gyakori eset. A legjobb gyógymód prelaunch delírium tremens tud képzelni. "

2. Az olaszok nagyon jól fejlett motivációs megközelítés. Akkor úszott néhány hétköznapi „ötven dollárt” és az edző a haját tépte ki, vagy éppen ellenkezőleg, ugrások és sikoltozik, ha vette a kitüntetést. Ez nagyon hasznos, közben monoton edzés. Ezen túlmenően, a lényeg - az éghajlat. Moszkvában, beteg voltam folyamatosan kéthavonta, Olaszországban két évig egyszerűen elfelejtette a tablettákat.

3. A kínaiak egy óriási a verseny, és a sok ember foglalkozik úszás. Mi ugyanazt ember megy a verseny az évek során, és nekik van egy személy lehet nyerni a világbajnokságot, és a következő évben meg - a helyét a csapatban által hozott valakit.

4. Az ausztrálok a siker titka az úszás? És megnézi a műholdfelvételek a Google, van egy medence a medence - ez az egész titok.

5. Oroszország? Mindannyian tanulhatunk fegyelem. szóval az edző nem tárgyaljuk, mert azt mondta, így - mész és a munka. Ebben az értelemben a antipodes - brazilok: ők nem jönnek, hogy a tornaterem csak azért, mert a rossz hangulat - egy normális dolog. És mindannyian kell neki rágni, hogy meggyőzze: miért kell a gyakorlat, ami van. "

Négy tényeket az előnyeit úszás

1. Ez a kombináció az anaerob és aerob testmozgás, futás és gyors izomrostok és lassú. Ön halmozódnak és a sebesség, és az állóképességet.

2. Az erőteljes úszás javítja oxigénellátását az agy, ami navigáció hasznos és az elme ereje is (csak szem előtt tartani, hogy a kulcsszó - „energikus”).

3. Úszás - hivatalosan az egyik legbiztonságosabb sport (van minimális a sérülés veszélye, és senki soha nem ölt jobb a pályán). Nem véletlen, úszás része a rehabilitációs program után számos betegség és a sérülések, beleértve a súlyos hátsérülés.

A legrégebbi stílus úszás - mell, a legmodernebb - pillangó, de a legtöbb inkább a leggyorsabb módja annak, hogy mozog a vízben úgynevezett „csúszás”.

30 tipp, úszás három bajnok három kontinens

1. felhasználásra a maximális energia az első lépés. Ugrás a kő vagy újjáéledő a medence falán, így a test egy korszerűbb forma, akkor: húzza meg a figyelmet, az egyik kezét a másik, a bicepsz vannak nyomva a füle.

2. Ha emelni a fejét, akkor automatikusan a lábszáron, amit mozoghat a víz lassan, mint egy eke. Nézd nem előre, hanem a medence aljára.

30 tipp, úszás három bajnok három kontinens

4. Ha egy stroke, hagyja, hogy a kezét is, a tehetetlenség, menj le a 15-20 cm-rel a víz, és csak ezután olyan erővel nyomja rá alatta. Képzeld el, hogy tette a kezét, a tartály és katish hogy a saját lábán.

30 tipp, úszás három bajnok három kontinens

5. Képzeljünk el egy sorban, átvágta a test tetőtől talpig, pontosan a közepén. Ne hagyja, hogy kezet a stroke át a határvonalat, különben a szervezet elkezd fészkelődni, akkor csak a lassú úszás.

6. A térd hajlik kissé, és húzza a zoknit, és igyekezett, hogy ne a lábát az egyik szél árnyéka, ami a szervezetben. nyomóerő határozza meg a rugalmasságot, a bokák. Meg lehet fejleszteni gyakorló, ig.

Igen - nyár, strand. Víz darab - folyó víztározók, és még a tenger. Én fürdött a Holt-tenger. Csak ott volt a kis és hívták - Salt Lake mogorva. nem a turisták ott, nem szálloda. és azok a helyek, amelyek érdekesek, de a szúnyogok ördögi.
Bocs, hogy nem olvassa el a tippeket volt - ez csak feltérképezés megmutatta osztály, de a csapat lesz zvotit. de most Ladoga megy - ez az, ahol megpróbálom. bár a víz hőmérséklete nem valósul meg, de aztán arra gondoltam, hogy a nyilvántartásban nem szerepel, amikor fürdött a Barents-tengeren. kék és szó szerint öt perc alatt kezdődött. Pool sokáig akarok menni, még a hazafelé találtam egyet - így remélhetőleg hamarosan próbálja tippeket a gyakorlatban. de kár, hogy a végén a feltérképezés tanítják úszni kép - én még pillangó technika nézett. Nekem ez jobb a szervezet számára. bonyolult. legalábbis akkor, ha a delfin úszás - a türelmi pillangó rám ó, milyen messze. Hogy nézett volna ki nem annyira csinál. Nos, így tudtam, hogy amikor a növekedés, mint én mérő egy sapkával és harminchét láb lesz a bajnok. de úszni a test és a lélek - a legtöbb, amit - különösen a leghátrányosabb élettartam is :)
Köszönöm a cikket - azt kell jelentenie - valamennyi országban kell egyesíteni :) edző azt mondta. )

hogy megtanulják, hogyan kell úszni baht, először is meg kell tanulni, a három fő fajt, és a cikk helyesen minden írott és tudatosan mintegy Kroll mondja, ahogy szivattyúk mindenféle izmai nem szivattyúzzák fel nem poplyvesh baht, ezért azt tanácsolom, hogy kicsiben kezdeni, de hogy őszinte legyek helyesen feltérképezés nem olyan egyszerű, mint amilyennek látszik, az összes fő hiba kezdő csóválva hátul, felemeli a fejét, és ennek eredményeként a sebesség egy kicsit.

Kapcsolódó cikkek