Liverpool - Gomel 3-0 - Liverpool FC, a helyszín orosz nyelvű rajongói Liverpool

Liverpool a második láb hatalmas riválisát és magabiztosan megy a következő körben az Európa Liga.

A második szakasz az Európa Liga a belarusz Gomel volt az első mérkőzés a Liverpool a szezon „Anfield”. Annak ellenére, hogy a pozitív eredmény az első találkozó, sok rajongó elégedetlen a minősége a kedvenc csapatjáték, és joggal várják el a játékosok több látványos futball. Minél több, hogy előny egy labdát elhelyezve fellépniük felszabadult a támadásban. Emellett szükséges volt, hogy korrigálja a szörnyű statisztikákat hazai játék tavaly, és nem felelnek meg a legerősebb versenyző - egy nagy lehetőség, hogy felszámolja a komplex „hazai pálya”.

Mert debütált a „Anfield” Brendan Rodgers úgy döntött, hogy jöjjön teljesen készen, és hozott egy mérkőzés szinte a legerősebb összetételében ma. Helyezzük a kapu került Pepe Reina; Védelem - a szokásos hátsó négy; Lucas, Shelvey és Gerrard középpályára; és három támadó játékos az arcát Downing, Suarez és Borini. Joe Cole még nem volt ideje, hogy felépüljön ez a találkozó, és nélkülözhetetlen az előszezon meccsek Carragher, Spearing és Henderson maradt tartalék. Andy Carroll is maradt tartalék.

Liverpool kezdte a mérkőzést nagyon aktívan. Az első három perc „vörösök” sikerült keresni a büntetést, megjegyezve áttörést Suarez és nagyon veszélyes kimenni a kapun, a Stewart Downing. Fabio Borini is kilyukasztja cél tizenöt méterre, de a védők blokkolt lövése.

Rövid idő elteltével a nyugalom Liverpool 10 perc, emlékeztette magát nem erős, de kellemetlen sokk Steven Gerrard. Átadás ez adta Stewart Downing, aki úgy nézett ki a legaktívabb ebben a pillanatban. A mérkőzés 16. percében, a „Red” nem sikerült burjánzó támadást. Suarez és Gerrard tökéletesen játszotta a labdát egymásnak, és a végső szakaszban az uruguayi ütött egy csapásra a húsz méter - a golyó ment át elkerülte a kaput.

A házigazdák továbbra is domináns, és most Fabio Borini, hogy a központban a doboz, nagyon okos labdát Downing lövése, de megint lövése magukra vállalták a védők. Egy pillanattal később, Suarez hatékonyan verte Kasheuski és elment az egyik az egyik a kapus. Sajnos, a kissé előre le cél, és lövés közeli sarokban Bushma vágott vissza.

Ez kudarc nem rontja el a hangulatot a Uruguayans, és a következő epizódban Suarez létrehozta a cél. Fogott a büntetés beloruszok liverpudlianskaya „Seven” Matveychik megverték és lövés mentén a kapun. Defender az ősszel úgy tűnt, hogy csökkentsék kombináció, de a labda visszapattant a alattomos Borini, aki a nyári megüt a kapu a busmanok. Az első cél a Liverpool Fabio, amivel szívből gratulálok!

Miután egy gól Liverpool nem ragaszkodnak a kapuk, és tovább nőtt a nyomás a kapu Gomel. 26. perc: Suarez szolgált veszélyes kereszt Borini - egy kicsit pontatlan.

És 41 perc, „Red” kiterjesztett a vezetést. Ismét szinte minden teremtett Suarez. Louis verte egy védő, belépett a büntetés területén, és annak ellenére, hogy az ellenzék a többi defencists, hengerelt, mint egy labda a tányéron Gerrard. Kapitány nyugodtan sújtotta az üres kapuba!

Gomel első felében, nézett nagyon félénk. Nyilvánvaló volt, hogy a csapat tud és akar játszani, de a különbség az osztályban nagyon nagy volt. Ez különösen észrevehető a harcművészetek, ahol a vendégek elvesztették szinte mindent. Kozeko fúj a büntetőrúgás, és egy távoli lövés Voronkov - ez minden, amit a játékosok tettek szert Gomel.

Liverpool kezdte a második felét pedig kényelmesebb tempóban. Azonban a végén tíz perc alatt a házigazdák robbant két supermoment. Először Gerrard a rossz vonal lőtt a kapufa, majd Suarez az ő védjegye stílusban verte egy védő és egy hegyesszög elérje a túlsó sarokban. Busmanok hihetetlen menti sikerült becsempészni egy játék a sarkon.

63 perc elteltével Suarez szerzett egy veszélyes szabadrúgást végez, és teljesítette azt. A labda elsüvített közel a bal „kilenc”, de nem volt hajlandó repülni a cél. Hat perccel később az uruguayi megpróbálta megütni a kapu a tizenhatosan kívül: a kapus éber volt.

Úgy látszik, ez volt a vészharangot a Gomel, hiszen szinte azonnal idő után Suarez Glen Johnson megnyitotta a pontozási céljait ebben a szezonban. Jobb hátsó sikeresen waylaid rebound Belarusz védő és erőteljes ejtőernyő nyomja meg a jobb sarokban a cél! Azt kell mondanom, hogy amíg egy pontot szerzett Glen nagyon jól kombinálható egy partner, és ez a lövés volt a megérdemelt jutalmat erőfeszítéseket.

A maradék a „Vörös” magabiztosan irányította a labdát hosszú ideig perepasovyvayas egymást, és ezzel megakadályozta az ellenfél a lehetőséget, hogy bármit a kapu előtt.

Liverpool kiváló stílusban debütált a közönség előtt, magabiztosan verte fehérorosz Gomel. Brendan Rodgers teljesen sikerült egyesíteni a hatékony és látványos show elemek és a szkeptikusok, hogy a csapat az ő vezetése alatt, és előrehaladtával fokozatosan alakul ki a saját arculat. Ezzel szemben a vendég találkozó „Red” nézett az egyik csapat, a legtöbb játékos érti, hogy mit és hol kell lennie, és a három megválaszolatlan gól lesz a legjobb bizonyíték erre.

Liverpool: Reina, Johnson, G., Jose Enrique, Skrtel (Carragher 76), Agger, Lucas (Spearing 86), Shelvey (Adam 76), Gerrard, Downing, Suarez, Borini.

Fel nem használt cserék: Jones, Kelly, Henderson, Carroll.

Figyelmeztetések: Shelvey 59.

Célok: Borini 21 (1: 0), Gerrard 41 (2: 0), 71 H. Johnson (3: 0)

Gomel Bushma Klimovich (Evseenko 86) Kuzmenok, Kashevskii, Matveychik, Voronkov, Aleksiyevich Novak (Lipatkin 63) Kozeko (Kirylchyk 75), Plato, Alumona.

Fel nem használt cserék: Sakovich, Palomik, Yahno, Sheryakov.

Liverpool. Stadium: "Anfield Road". 43 256 néző.