35. fejezet - a szív, a boszorkány

Azért jöttek, hogy Garland még világos volt. Rabbi mutatott azonos negyedévében csaknem középosztálybeli házak tiszta pázsit.

Amikor megtalálta a megfelelő házszámot, akkor húztam fel mellé a pálya szélén. Plant bíbor, mint bogyós virág körülfon kis szökőkút található, a másik oldalán az apró pázsit. Ezüst Cadillac parkolt az úttestről területen.

- Ellentétben a Monster House - nyugodtan mondta Ravin.

- Ez általában.

- Te maradj a kocsiban. Én kopogtattak az ajtón, és nézd meg.

Ravin megrázta a fejét, mielőtt befejezte volna a mondatot.

- Megyek veled. Jöttem idáig, és most nem fogja abbahagyni.

Nick felsóhajtott.

- Ha egy személy, aki megpróbált elszámolnak veled, itt van, nem akarom, hogy nem kell aggódnia, a biztonságot. - nyúlt a kilincs. - Te maradj a kocsiban.

Rabbi megragadta a karját.

Ránézett a kezét, megragadta a hüvely. Még anyagán keresztül érezte az elviselhetetlen forróságban az érintését. A közelség Ravin megakadályozta őt koncentráló akadályozta légzés. Nick nem engedhette meg, hogy körülbelül mikor nem tudja, mit kell szembenézniük. Úgy érezte, hogy ha ő megy vele, a dolgok a végén nagyon rosszul.

Egyik kezét a lány csuklóját, ő szemébe nézett Ravine.

- Nem tudom, ha észre, de én inkább aggódik érted. - Nick lenézett, és végighúzta hüvelykujját a puha bőrét az ujjai. - Egy hiba miatt, amit tett a húgod volt szerencsétlenség. Nem fogom megbocsátani magamnak, ha ... - megköszörülte a torkát, és ránézett -, ha te is, valami történik. Legyen az autóban.

Nick kinyitotta az ajtót, és vissza sem nézett a ház felé. Érzés egy tokba, „Beretta” nyúlt a csengő, amikor zajt hallott a hátam mögött. Megfordult élesen egyidejűleg húzza ki a fegyvert.

- Uram, Ravin. - Remegő kézzel tette a fegyvert vissza. - Nem hall valamit? Várj, legalábbis nekem.

Ő állt mögötte, és Nick megszólalt a csengő. A házból zajok - folytatta televíziós játék. Egy idő után, mivel a zárt ajtót egy női hang.

- Nyomozó vagyok, asszonyom. Szeretnék feltenni néhány kérdést. Tudna nyissa ki az ajtót? - Nick fel a jelvényét a kukucskáló, abban a reményben, hogy nem vizsgálja meg túl szorosan.

Az ajtó kinyílt gondosan felöltözött nő körülbelül hatvan szemüveg fekete kereteket. Szürke haja volt kötve a lófarok a tarkó. Viselt farmert, fehér blúz, hosszú ujjú mellény a zöld-arany ketrecben. Nem tudva a nevét, Nick kényelmetlenül érezte magát. Úgy döntött, hogy elindul a mandzsettát.

Nézett gyanakodva.

- Úgy hangzik, nagyon furcsa.

- Igen, pontosan - tette Ravin. - De mi nem vezet, semmi. Ezért megragadni minden szalmát.

Nick mosolygott a nő szemébe nézett a rabbi. Bizonyára ez alkalommal tévedett. Megpróbált arra gondolni, mi mást kérdezni Mrs. O'Connell, de hiába. Azon volt, hogy köszönöm a nőt, és búcsút, amikor Ravin ismét megszólalt.

- Hogy van a férje meghalt?

Mrs. O'Connell nézte a lányt.

Rabbi vállat vont.

- Csak azt akartam, hogy tudja.

A nő a torkát, és úgy nézett a kezében feküdt az ölében.

- Három évvel ezelőtt, a férjem volt egy autóbalesetben. Meghalt sokkal azután került a kórházba. - Felnézett, a szeme nedves volt. - Nem is volt ideje, hogy búcsút neki.

- Sajnálom - mondta halkan Ravin. Ez válasz egyáltalán nem ugyanaz, mint azt várta.

- Ő jó ember volt. Hiányzik neki minden nap. Tudom, hogy minden történt egy pillanat, de ... - Szomorúan elmosolyodott. - Ő volt az életem szerelme.

- Köszönöm, Mrs. O'Connell. - Nick felállt. Annyira ideges ez a nő, és minden a semmiért. - Nem fogjuk többé zavarhatja meg. Viszontlátásra.

Ravin is emelkedett, de amikor Mrs. O'Connell vezette őket az ajtót, a lány felé fordult.

- A férje szervdonor? - kérdezte.

A nő nézett Ravin Nick és vissza.

Nick pulzusa felgyorsult. Megértette.

- Tudja a nevét legalább egyike azoknak, akik ültettük a szerveit? - mondta Ravin. - Különösen az a személy, aki átültetett szívét?

Mrs. O'Connell arca megfeszült, és az ő gyanúját megújult. Megrázta a fejét.

- Ez az információ bizalmas. Sajnálom, de azt hiszem, jobb lenne, ha hagyja.

Nick kezét a hátán Ravin.

- Sajnos megint Mrs. O'Connell. Köszönöm az idejét.

A nő bólintott, de nem szólt többet.

Elég sötét van. A műút Ravin megállt a Cadillac fordult Nick. Riasztás fény garázskapu fedett része arcát.

- Itt van - mondta Ravin gyengéden. - Killer transzplantált szív. Most már értem. Medicine ... becenevén a Favágó ... látásom. Meg kell találni az ő nevét. Be kell, hogy a donor listán.

- Ez szinte lehetetlen - Nick motyogta ugyanakkor megható emlékére, akik kellene. A lista nagyon rövid volt. És egyik sem az ő „adós” nem férhetnek hozzá az információkhoz.

Ravin keresztbe fonta a karját, és megrázta a fejét.

- Van, hogy nagyon közel, és nem tudunk lemondani.

Lehajolt a gép, Mrs. O'Connell, és Nick látta, mennyire feszült a test Ravin. Aztán hirtelen elállt a Cadillac, megingott, és szorította a fejét.

- Ravin? - Nick odament és átkarolta a vállát, de ő elhúzódott. A keze leesett a nyakát, és ő hagyja el a fojtott hang. - Ravin! - Megpróbálta megérinteni, de a lány térdre esett, bámuló őrülten előre.

- Látom! - A szavak alig tudnak elmenekülni a torkán szorult. - Látom a nevét. Tudom ... tudom, hogy hol lakik.

Felnézett Nick szemébe, és látta, hogy a félelmet a smaragd mélyén. Ravin megfogta a kezét a nyakáról, és azt mondta, inspirálja vad terror hangját:

- Ő vele voltunk későn. Ő meg fog halni.




Kapcsolódó cikkek