99 évvel ezelőtt született egy nagy szovjet színész Zinovy ​​Gerdt, emberek és a sors, mywebs

Amikor az idősebb testvér, Boris Moszkvába ment, és van ott a család, Zinovy ​​Gerdt felé indult vele. Moszkvában volt az iskolában Elektrokombinata amelyben egy színházi fiatal munkavállalók, akik később a színházi stúdió- és Pluchek Arbuzov. Miután a termelés „City hajnalán” a stúdióban vált színház, de ez megakadályozta a háború. VILLAMOS szereplők vesznek részt a fronton csapatok hivatkozott fenntartások, de Gerdt elment a felvételi iroda, és könyörgött, hogy küldjön neki, hogy az első, és egy év provoeval hadnagy utászok cég.

99 évvel ezelőtt született egy nagy szovjet színész Zinovy ​​Gerdt, emberek és a sors, mywebs
A kórház Gerdt látott bábszínházat, aki a sebesült az úton. És ha egyszer megjelent 1945-ben Moszkvában, majd azonnal elment a fejét a bábszínház Szergej Obraztsov, 45 perc olvasás verseit, és fogadták el „nyájat”, mint mintákat dolgozott a termelés „Maugli”. Zinovy ​​Gerdt egy interjúban beszélni róla: „Én soha nem a fronton nem volt színész - volt utász parancsnok lépett elő mérnök ezred a hadnaggyá Guard-ben elnyerte megrendelések és érmeket. De a kezdeményezés nem vesz részt, és akkor is, ha az első jött színházi csapat, nem mondta el senkinek, hogy színész vagyok. Emlékszem, amikor szó szerint haldoklik Belgorod vérmérgezés, a kórház jött a főnök. Ki mondja, hogy van szereplői Vakhtangov Színház aktus, mint hívlak el Önnek. És jöttek hozzám, és Sasha Lala Pashkov Grave, akit jól ismertem Moszkvában. És nem tanultak: ezúttal én ... valahogy félek, mint a burgonya héjában. Úgy szereztem egy bankot. És én csak egy ereje ahhoz, hogy enni polkartoshki ... és 1945-ben, még a mankó, jöttem a Bábszínház. És hamarosan írásban „Szokatlan Concert”.

99 évvel ezelőtt született egy nagy szovjet színész Zinovy ​​Gerdt, emberek és a sors, mywebs
Az 1960-as évek, Michael Schweitzer lövöldözni kezdett „aranyborjút”, és felkérte, hogy a szerepe Panikovski Gerdt. Egy interjúban Gerdt azt mondta: „Mint egy színész adtam sok találkozó ilyen homlokegyenest eltérő képet, mint egy bűvész Kukushkin és Panikovski. Mert Kukushkin mindig, minden helyzetben, a legfontosabb dolog - az emberi méltóságot. A Panikovski hogy rég elfeledett, és általában nem ismert, hogy valaha is ismert. Hero Volodin - közvetlen, egyszerű, őszinte ember. A Panikovski ugyanaz - csak a vágy, hogy alkalmazkodni. Van egy vágy, de nincs készség. Ilf és Petrov Panikovski nevetséges és undorító. Meg akartam neki mutatni a különböző - vicces és megható. Mert ez ijesztő szokta meg a világot, egy ember az egész univerzumban. Sebeit szó szerint mindent, még egy kis levegőt. A trükk az ő annyira naiv, nyilvánvaló és nyilvánvaló, hogy nem tudják, hogy valaki komoly károsodást. A legjobb, azt mondta Bender „zsémbes öreg! Tehetségtelen őrült! „Sajnáltam Panikovski és szeretné, hogy a közönség reagált rá az azonos érzéseit.”

99 évvel ezelőtt született egy nagy szovjet színész Zinovy ​​Gerdt, emberek és a sors, mywebs
Fokozatosan, a színház Obraztsova lett a színház Obraztsova és Gerdt. És az egyik megkülönböztető jellemzője Gerdt volt érzetét az igazság. Ő volt türelmetlen hazudni. Egy nap, felkészülés a következő tengerentúli túra a színház, Zinovy ​​E. megtudta, hogy az egyik kollégája az útra felfüggesztették. Nincs objektív oka egy ilyen döntést nem egy személy egyszerűen megállapítja. Gerdt megtudni a tisztességtelen döntés hozott az íróasztal Obraztsova az útlevelét, hogy egy feltétel - ha nem megy zárkózott művész, aztán, Zinovy ​​Gerdt, ugyanaz marad. Zinovy ​​E. tudta, hogy a követelés, mint a vezető színész a társulat, amely nélkül lehetetlen előadások kell végezni. A következmények Gerdt gondolta. A fő szempont az volt, hogy helyreállítsa az igazságosság. De védekezhet Zinovy ​​Gerdt nem mindig volt lehetséges.

Színész Robert Liapidevskii mondta: „Szergej Obraztsov jellegű nem tudta elviselni az ilyen akciók Gerdt. Megértette őket a maga módján, és a nyolcvankettedik év Gerdt hívták a Kulturális Minisztérium. Ott, az irodában, majd miniszter Zinovy ​​Yefimovich mondta ultimátumot Obraztsova :. „Or Gerdt, illetve I ' Gerdt átélte azt nyugodtan és szépen, mint egy férfi. Tapasztalat, mint olyan is látható, persze, nem volt. Sajnálatát fejezte ki, csak egy dolog -, hogy ő elvesztette szeretett szakma kedvenc partnereket, hogy a közönség - miután Harminchat éves munka a színházban.

További alkotói pályájának Gerdt vigyázni bábszínház érintette pozitívan. Felfedte, hogy a közönség a koncertek és előadások - minden közönség örült, hogy kommunikálni vele.

Gerdt játszott a színházban „Sovremennik” színházi központ Yermolova, játszotta a filmben „háborús Romance”, „Straw Hat”, „A szegény Gusar egy szót” és még sokan mások.

Zinovy ​​Gerdt játszott a filmben több mint száz szerepet, köztük: Karl Sigizmundovich iskola film „Rajz”, a temető éjjeliőr „Három ember egy csónakban” a zenés vígjáték, egy ember, egy kockás kabátot komédia „Te Tajmír”, és három szerepek a gyerekek zenés film „Car, hegedű és leitatjuk a kutyát.”

A szerelemben a színész rendezők néha számára komponált Gerdt legalább epizód. Nem minden szerep volt méltó e nagyszerű színész, de amit ő és a Biblia szomorúság a szemében nemessé mindegyiket, nem kétséges. És az a tény, hogy ő kétszer játszott Babel Aryeh Leib a jobmaster zsinagóga - a filmben „The Art of Living Odesszában” és „szekeres és a király”, úgy tűnik, magától értetődő. Ki, ha nem ő a hős a lehetőségek szerint és a megrendelést?

99 évvel ezelőtt született egy nagy szovjet színész Zinovy ​​Gerdt, emberek és a sors, mywebs
A színészet Zinovy ​​Gerdt vált tehát természetes jelenség, amiről azt mondják, „sérti a fizika törvényei.” Megnyitotta Gerdt egy jó filmet a film „The Magician” rendező Peter Todorovski emlékeztet az egyik utolsó interjú a színész, amikor nagyon beteg volt, és úgy tűnt, hogy a filmes stáb érkezett hiába: „Amikor azt mondta!” Motor”, akkor ébredt művész kór ment váltott, elkezdett beszélni a kamera. "

Általában nagyon boldog volt, ha mellette kiderült, hogy a szakemberek. Egyszer azt mondta: „Ahhoz, hogy valaki mást szeret tehetségét - a tehetség is.” És ismét: „Tudjátok, hogy a bosszantó? Mivel én vagyok a régi, az emberek figyelj rám, mert én meg nagyon okos. De a valóságban nem így van. Nézz rám, és határozottan emlékszem: okos ember néz a másik irányba. "

Zinovy ​​Gerdt élt 80 évig, és a végén az élet súlyosan megbetegedett. De megtaláltam az erőt gyűjteni évfordulóján a sok barátot, aki utalva Gerdt, nem tudom -, hogyan kell elrejteni a könnyeit. A jubileumi koncert Gerdt rosszul érezte magát az öltözőben, ahol pihent, nem térhet el a Jurij Nikulin.

Zinovy ​​Gerdt nem rontotta el a hírnév és a sztárság. Ő természetesen zajlik, de ő maga mindig az volt az érzése, hogy ő nem egy, amelynek a hírneve. A színész mindig is elégedetlen a játék. Ha várjuk, hogy mi következik, és az összes hulladékot, Gerdt hirtelen éles olvasni Pasternak verseit. Ez van függesztve folytat „Kinopanorama” számára megengedhetetlen, majd a televízióban, „Azt hiszem,” és a „hiszek”, ahogy tükröződik a természet Chourikova és Chaplin.

Ő szerezte élete, munkája nemzeti szerelem. És mi szerettük őt nem, mint egy színész vagy műsorvezető, vagyis azt a személyt. Az ok valószínűleg az, hogy a Zinovy ​​E. több, mint bármelyik szerepek és a teljes. By Zinovy ​​Gerdt feszített sokféle ember, akik szeretnének kommunikálni velük, hogy a barátok, hallgatott rá. Az elmúlt évtizedekben az élete lett erkölcsi iránytű több generáció filmkészítők és a nézők.

99 évvel ezelőtt született egy nagy szovjet színész Zinovy ​​Gerdt, emberek és a sors, mywebs
Elismerés és díjak: