5. történetek arról, hogyan kell tanítani a gyermeket, hogy összegyűjti játékok


Tisztítás játékok érdekel a szülők és a saját és részeként önképzés és a gyermek készítsen neki óvoda. A kockázatok az anyuka, aki nem vonzzák a baba a rend helyreállítására, tekintve, hogy gyorsabb és könnyebb mindent magad? Pszichológus Anna Bykov új könyvében, „Hogyan válhat egy lusta anya” megmondja azt, hogy „lusta anyu” hasznos a gyermek fejlődését.


Hogyan kell tanítani a gyermeket, hogy tiszta eszközöket? Ez a kérdés, amit feltett kap nagyon gyakran. Népszerűség probléma tisztító játékok után következő „első három” (szobatisztaság, alvási problémák és az étvágy). Hogy őszinte legyek, nem tudom, az egyetlen algoritmus működik, mint amelynek eredményeként minden gyerek azonnal elkezdi megtisztítása után magukat. Minden gyerek más. Mi szükség van a különböző megközelítések, különböző érveket. Tehát csak hogy „Toy Story” anyagi gondolkodás és keressen megoldásokat, amelyek megfelelnek egy bizonyos anya és egy bizonyos gyermek.


Az első történet: hogy mint a játékok


Óvoda, csoport három éves. A tipikus helyzet: pohvatali a játékokat a polcokon, Dátum és azonnal dobott. Senki sem a feje nem jön, hogy a játékok el kell távolítani. Miért?


Azt várják a gyerekek számára.
- Srácok, szeretek játszani a kertben, megy haza?
- Igen!
- És ha a kertben éjszakát? Ha elfelejtette bevenni? Ön szerette volna?
- Nem!
- Itt és játékok vannak otthonukat, ahol szeretik, hogy jöjjön vissza, miután a játék! Állatok nem tetszik, hogy kell dobni bárhol és ott elfelejteni. Nézzük az összes vissza a játékok házaikba, ahol minden rendben lesz. Hol élünk baba?


Erkölcs. Mielőtt egy gyerek könnyebb közvetíteni az ötlet, ha támaszkodhat a rendelkezésre álló szakértelem.


A második történet: takarítás mese


három év Sasha. Az ő képzelete, úgy tűnik, még a játékok nem szükséges. Szórakozni, ez elég WC-papír tekercs. Autók vezetői egy hóval borított úton, az út - a hengerelt lapos tekercs puha kétrétegű. „Hoppá - Azt hiszem - megint nem sikerült elrejteni az utolsó roll. Későre jár, megy a boltba, szívesen kell használni papírzsebkendők. "


És ebben az időben kezdett hóvihar. Soft kétrétegű a szalag-fordult. Nem tudom, hogy mi lett belőle. Kis darab szétszórva a padlón. Elégedett Sasha hazudik „a hó”, locsolás magukat „hópelyhek”.


Ez lefekvés előtt. Meg kellene rendet lefekvés előtt. De meg kell anyám, nem Sasha Sasha „sodródik” elégedett. Egy anya nem teljesül káosz. Ha az anya a csapat: „szemét” - Sasha kifogást: „Ez nem a kukába! Havazik! Hagyja, hogy hazugság!”. Ez azt jelenti, meg kell győzni a gyermek, hogy a hó gyűjteni.


Sasha gondosan rakott a „hópehely”.
Senior Arseny (hallott) óvatosan megkérdezte kapcsolatos etikai ilyen motiváció:
- Anya, te viccelsz?
- Nem, nem viccelek. Kitaláltam egy történetet Sasha, és ő játszotta. Esetleg valaki a rossz?
Erkölcs. Minden olyan tevékenység, a gyermek lesz vonzóbb, ha lehet alakítani a játékot.


History of Three: ossza meg a problémát darabokra


Sasha négy év. Tettem előtte a feladat: a tiszta játék. Elkezdi nyafogás, hogy már régóta, hogy egy csomó játék, hogy ő nem tud megbirkózni, hogy fáradt volt, és jó lenne, hogy segítsen.


A gyermekek egy ilyen rendetlenség, hogy még én született egy érzés: lehetetlen, hogy tisztítsák meg.
- Nos, - mondom - csak most gyűjt autók ebben a mezőben.
A feladat egyszerű és egyértelmű, és Sasha gyorsan megbirkózni.
- Most már csak a kockákat a dobozban. És most a katonák ebben a mezőben. Nos, itt már csak azt, hogy vegye fel a szemetet.


Erkölcs. Ha a feladat úgy tűnik, ijesztő és elvont, meg kell bontani konkrét egyszerű részfeladatokat.


History of Four: mennyi a játékokra?


Új óvoda. A zenekar most gépelt. Van néhány babák, több legyet, néhány autó, egy pár tervezők. Vannak tíz gyerek több mint két hét tartózkodás óvodában megtanulják, hogy tisztítsák meg a játékokat a maguk számára.


Gyerekek hamar megtanulják, ahol a „live” nyulak, babák, autók és blokkolja. Tisztítás után a játék könnyedén megszavazta. És akkor a kertben, az általuk vásárolt új játékokkal: ujjbábokat, fazekasság, „kis kórház”, bálok, még a tervezők, piramis, puzzle, mozaik, állatok, vasúti vonatokat kocsik, bingó, dominó.


Tettem fel mindent a polcokra, alapján minden egyes játék - helyére. És eljött a reggel, és söpört végig az összes gyerek a padlón. Nem rosszindulatból, persze, nem a cselekmény a huliganizmus. Ahogyan játszanak. A kor két vagy három évig, gyakran során egyszerű manipuláció tárgyak: megforgatta a kezében, és ledobta a földre. Minél több játék a polcokon, a több mint a padlóra.


De most eljött az ideje ebédelni. Erőfeszítést és türelmet, hogy tisztítsa meg a gyerekek maradnak. Emelje játékok a padlóról tudtak, de minősítette, és rangsorolja a helyeken - számukra ez egy lehetetlen feladat.
Erkölcs. Állatok karnyújtásnyira lenni annyi, mint a gyermek rendet.


R. S. Ezután elmentem az előző sor a játékok, valamint egy piramis. Egy új játékok fokozatosan vezetik be, mint a gyerekek megjegyeznünk, ahol ez tiszta. Mint egy új játékot, és azt mondta, hogyan kell játszani vele, nem felejtettem el, hogy megjelenik a „lakóhelyének.” Nem semmi nem lötyög: polcon vagy fiókba, azt beillesztette a képet a játék, amelyet „él”. Ha a gyermek elfelejtette hová tegye a piramis, ő csak keresi a megfelelő képet a polcon.


History of Five: játszik az, aki eltávolítja


Rendszeresen, a csoport meg nem csak az új játékok, hanem egy új gyerek. Nem tudom, hogyan kell megtisztítani a szabályok a játékok. És néhány még mindig nem akar tanulni.


- Jegor, miért nem megtisztítására? Minden srác vannak elrendezve játékok helyeken, és továbbra is játszani.
- Fáradt vagyok.
- Ha fáradt, üljön le ide, a székre, nyugalom. Ennek pihenés vagy unatkozik, jöjjön segíteni.


Ül egy széken unalmas. De nem akar segíteni. A gyerekek eltávolítottuk játékok, ivott lé, és elment sétálni. Az utca is játékok: autók, sovochki, pengéket, labdák.
- Jegor, miért veszi a lapocka? Mi van, ha elfárad?
- Jegor, ne érintse meg a készüléket. Üljön le, pihenjen.
- Jegor, mit veszel egy labdát? Ezt követően is bevezetett az szükséges, és elfárad.
Egorka nem bírja:
- Igen, nem lehet megunni!
- És aztán priberesh?
- Igen!
- Jó. Vedd el, amit akarsz, de biztos, hogy visszatér a helyszínre.


Erkölcs. Ki ne tisztítsa a háta mögött, ő nem játszik!


P. S. Otthon gyakorolta ezt a jogot a következő módon: amennyiben a játék a meccs után maradt a földön (! Ez azért van, mert a makacs), tettem őket egy dobozba a mezzanine, és kivett belőle csak egy hétig.


P. P. S. résztvevője a képzés a szülők elmesélte alkalmazása ugyanazt a szabályt a szokásos gyermek mese méret:


- Állatok tisztának kell lennie. Megszokta, megszokta, hogy ez már egy fia, két éve, tisztítani a játék együtt, és egy nap a fiú zaprotivilsya: „Nem leszek minden, hagyjuk, hogy hazugság.” Nos, hazugság, és elaludt. Reggel felébredek - játékok sorakoznak a bejárati ajtót, a kimenet kész! Dima őket, ahol állítólag lesz? „Keresés az új tulajdonosok és az új házak, majd a hideg padlón.” Megtekintett: gép csúszott verseny, bowling és egy pár könyvet sikerült megszöknie, amikor a pápa jött ki. Elmentünk keresni őket Dima. Kiderült, a concierge sikerült elkapni a szökevényeket! Concierge hálából éberség adott cukorkát. A játék most mindig aludni helyüket.

Kapcsolódó cikkek