10 Pozitív kifejezések a negatív megjegyzések helyébe a gyermekkel, a társadalmi hálózat ökológiai világával kapcsolatban

Tehát itt van 10 példa arra, hogy hogyan helyettesítheti a rossz kifejezéseket a gyermekekkel való foglalkozás során:

1. Az irritált helyett: "Menjünk, mennyit várjunk meg!";
Jókedvűen nyilatkozni: "Kezdetben figyelem ... menetelés! Futottak! "

2. Fenyegetés helyett: "Egyél, különben nem kapsz desszertet."
Kérlek: "Miután eltűnik a kroohotnaya csipke, valami ízletes lesz hozzád."

3. A durva: "Vigyázz magadra"
Mondj álmodozó hangon: "Most, ha bűvész voltál, és rendbe hozhatod a rendet az asztalnál ..."

4. Ahelyett, hogy dühös lenne: "Ne zavarj!"
Mondd: "Menj, játssz egy kicsit magaddal. És ha szabad vagyok, akkor egy mini-party lesz.

5. Ahelyett, hogy elégedetlen lenne: "Ne légy szeszélyes, kalózos póló a ruhában, helyezze azt, amelyik van."
Összefonja a bajba: "Nézze, de a kalóz póló rokona. Tegyük fel.

6. Retorikai helyett: "Végül hazudsz, aludni!"
Kérdezd meg: "Mutass neked egy ravasz tapétást takaróval?"

7. A gonosz helyett: "El akartál menni a paphoz?"
Hagyja abba a gőzt: "Kíváncsi vagyok, ki fogom lefaragni a fülemet, és lefektetem a nyakamat?"

8. A tehetetlenek helyett: "Nem akarok", nem akarnak "nem hallani".
Hirtelen sikoltozik: "Ó, nézd, a szeszélyes futott. Fogd el, fogd be, nehogy elrontsd a hangulatunkat! "

9. Ahelyett, hogy fárasztó: "Hányszor ismételni"
Mondj egy titokzatos suttogásban: "Egyszer vagy kétszer vagy háromszor adom a titkos információkat ... Ismételje meg, ahogy hallották."

10. Mentés helyett: "Mosson kezet?"

Javasold: "Fogadok, hogy a kezedből származó víz fekete lesz?"
Elképesztő, hogy érdemes új szavakkal helyettesíteni a megszokott megjegyzéseket, és mindent megváltoztatni - az intonációt, a hangulatot, a gyermek reakcióját.

Jobbra változik. Ne higgyen nekem?
Próbálja ki.

Ez a csoport azért van megteremtve, hogy segítsen minden olyan szülőnek, akik szeretik gyermekeiket, és olyan feltételeket kíván teremteni, amelyekben mind a fizikailag, mind a pszichésen kedvezően és pozitívan fejlődnek. Itt vannak olyan anyagok, amelyek tényleg működnek, ezért próbálj ki egy gyermeket nevelni, és talán jobb lesz a változás a közeljövőben!

Még a csoportban is figyelembe veszik a gyermekek pozitív kreativitásának különböző formáit - a természeti modellezést, a rajzot, a kollázsokat, a meséket, a mozgást és még sok mindent.

Itt is találsz valamit, ami segíteni fogja a gyerekek tehetségének feltárását, a legjobb karaktert mutatják, és változatosíthatja az életüket.

Menj a házba - az OMRA, jó kreativitással él.