10 parancsolat - 10 parancsolat (KJV) - nem csinálj magadnak egy bálvány, nem

A Tízparancsolat (Tízparancsolat, vagy Isten törvénye) - követelményeinek tíz alapvető törvények, amelyek szerint a Tóra által adott Isten Mózesnek jelenlétében Izráel fiainak a Sinai hegyen ötven nap után a kivonulás Egyiptomból.

Én vagyok az Úr, a te Istened, aki kihoztalak téged Egyiptom földjéről, a szolgaság házából; Ne legyenek idegen isteneid én előttem.

Ne csinálj magadnak egy bálvány, vagy semmi hasonlót azokhoz az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a vizekben a föld alatt vannak nem meghajol nekik sem szolgálja őket, mert én, az Úr, a te Istened vagyok féltékeny Isten, büntetés a gyermekek számára a bűn az atyák a harmadik és negyedik generációs, akik gyűlölnek engem, de mutatja irgalmasságot ezer nekik, hogy engem szeretnek, és az én parancsolataimat megtartják.
  • Ne éljen vissza a nevét, az Úr, a te Istened hiába, mert az Úr nem fogja ártatlannak, hogy elveszi az ő nevét hiába felveszi.
  • Emlékezz a szombat-napot, hogy tartsa szent; Hat napon át munkálkodjál, és végezd őket a munkát, de a hetedik napon - szombat az Úr, a te Istened: ne ölj, ne végez munkát, sem te, sem a te fiad, se leányod, te inas, sem a te szolgálód, se [te ökör sem a szamár, sem] a szarvasmarha, sem az idegen, aki az Ön kapu; mert az Úr az eget és a földet hat nap alatt, a tengert és mindent, ami azokban van, és megpihent a hetedik napon; Azért megáldá az Úr a szombat napját, és megszentelé azt.
  • Tiszteld atyádat és anyádat, hogy akkor megy jól, és hogy a nap a földön, amelyet az Úr, a te Istened ád néked.
  • Ne tégy hamis tanúságot felebarátod ellen.
  • Ne kívánd felebarátod házát Ne kívánd a te felebarátodnak feleségét, se mező, se inas, sem pedig a szolgálójának, sem az ökör, sem szamarát, sem más jószága, sem semmit, ami a te felebarátod.

  • <





    ?php include ($ _SERVER [ "DOCUMENT_ROOT"] "/ vstavki / blokvtext2.html".); ?>


    Kapcsolódó cikkek