New York Marathon 2019 dátum, történelem, hogyan juthat el - amerikai sport

New York Marathon: történelem

Az első maratoni New Yorkban 1970-ben került sor, majd csak 127 sportoló vett részt. A célvonalat 55 sportoló keresztezte, csak 50 néző figyelte a maratont. Most a maratont tekintik a világ legnagyobb tömegének, mivel több mint 50 ezer ember érte el a célvonalat, és a nézők száma eléri a kétmilliót. A kerekesszéket használók között is versenyek vannak.

A maratont Fred Lebow szervezte. Kezdetben a verseny kizárólag a Central Park területén zajlott le, de 1976 óta az útvonal érintette mind az öt New York-i kerületet. Hagyomány, hogy a futók indul a sziget Staten Island, Verrazano híd elhárító (le van tiltva a járművek a maraton), és legyőzte a távolságot, befejezni közelében egy népszerű éttermet Tavern on the Green. A távolság leküzdésének határideje nyolc és fél óra. A kezdet 10: 10-kor.

Az utóbbi években a maraton hivatalos neve a következő: TCS New York City Marathon.

New York Marathon: hogyan kell részt venni

Garantált esik elején a sportolók, akik végre szabványok futni, vagy pedig azok, akik korábban már részt vett legalább 15 New York City Marathon.

New York Marathon: feljegyzések

A nemzetek állása szerint a kenyaiak a legerősebbek - 23 első helyet 21 ellen az Egyesült Államokban. A harmadik a Norvégia - 10 győzelem, és minden a női állásokban. Igaz, ha figyelembe vesszük a kerekes székek hitelét, az amerikaiak 29 győzelmet aratnak.