5-6 osztály orosz nyelvű szövegeket az első tanév az órák

Viszlát, Afrikában!

Bonifác húzott egy pulóvert, és mindenki csodálta - amíg volt jó!

Megcsókolta nagyanyja, az oroszlán futott fel a létrán a tetőre. A partról integet a zsebkendőjét, intett vissza, és addig, amíg eléri a szélét a gőzös már útnak.







Bonifác egy hálót és egy bőröndöt a vízbe esett. Tehát váratlanul megfürdött az első alkalommal, mivel a szabadság.

Minden felkiáltott, és futott a partra. De a félelem volt hiábavaló: a gőzös dobott a mentőkötél. Bonifác megragadta, és hamarosan azon kapta magát a fedélzeten.

A nagymama és a gyerekek örültek, és integetett nehezebb.

Áthelyezve Bonifác nézett hagyva a parton, és intett a mancsát is.

Hirtelen úgy érezte, egy furcsa csiklandós érzés, hogy valami ugrott és a dobogó alatt pulóvert. Bonifác érezte magát első, a hátsó, majd tegye a mancsát az ő gallérját. és előhúzott egy kis hal - pontos, mivel ez volt a tóban. De most a hal már nem volt szükség rá. Miután megcsodálta azt, áthajolt az oldalon, és a halak, villog a nap eltűnt a tengerben. Leo és intett neki búcsút.

Pároló ment tovább és tovább, Afrikában kevesebb lett, és Bonifác nézett a part és a gondolkodás, „Mi továbbra is egy csodálatos dolog - az ünnepekre. ”.

(F.Hitruk. Bonifác Vacation)

1. Jegyezze a szavakat a szövegben a feszültségmentes magánhangzó a gyökér a szó. Értük érvényesítése. Keresse összetett szó egy összekötő magánhangzó (gőzös).

2. Mik a főnevek, amelyek alapvetően történik lenyűgöző találkoztunk a szövegben? (Az oroszlán, a hal, a tengerparton.) Hogyan lehet ellenőrizni a helyesírást? (Lion, hal, tengerpart).

3. Keresse meg a szövegben szó, hogy vége a sistergő. (A jó dolog.) Miért, egy esetben a lágy lesz írva, és a másik nem?

4. Keresse meg a szöveget névmások.

5. Vegye ki a szövegből főnév különböző esetekben (egy példa minden esetben). (Alanyeset (hajó). Birtokos (a parttól). Tárgyeset (a strandon). Ablatív (több oldalról) és prepozíciós (a tóban)). Mi a helyzet nem teljesül a szövegben? (Részeseset)

6. Jegyezze szövegét felkiáltó mondatok. Keresse meg a mondat közvetlen beszédet. Adj egy példát egy egyszerű mondat homogén tagjai.

7. Melyek az elemek egy mese látsz ezen a folyosón? (Leo, aki egy nagymama, aki beszél, azt hiszi, utazik, amivel egy pulóvert, stb., Pezsgő a nap egy kis hal - kívánság, mint egy mese.)







8. Milyen szó helyettesíti a névmás, hogy az első mondat - Bonifác vagy pulóver? Mivel a mi történt kétértelműség? (Pulóver - szintén főnév férj fajta, hogy stoitv mondat, neve után egy oroszlán, és ő névmás szerint az alkalmazandó szabályokat az utolsó típusú főnév férje ...)

Séta az iskolába

Gondoljunk csak bele, hogy milyen gyorsan repül az idő! Mielőtt tudtam nézni, mint egy nyaralás véget ért, és itt volt az ideje, hogy iskolába menjen. Az egész nyáron én csináltam volt szaladgálni az utcán, de focizni, és még elfelejtettem gondolni könyveket. Azaz, néha olvastam a könyvet, nem csak a képzés, de néhány mesék és történetek, valamint hogy dolgozzanak ki az orosz nyelv és számtani - nem volt. Az orosz és így voltam jó tanuló, és nem tetszett számtani. A legrosszabb dolog számomra az volt -, hogy megoldja a problémát. Olga is akartak adni nekem egy állást a nyári számtani, de aztán megbánta, és átkerült a negyedik évfolyam, így nincs munka.

- Nem akarom, hogy elrontani a nyáron - mondta. - fogom fordítani ennyire, de ad egy ígéretet, hogy ő dolgozzon ki egy számtani nyáron.

Persze, adtam egy ígéretet, de amint osztályok fölött volt, az összes aritmetikai bukkant ki a fejemből, és valószínűleg nem is annyira emlékezett, ha nem, itt az ideje, hogy iskolába menjen. Szégyelltem, hogy én nem teljesítette ígéretét, de most még mindig nem tud segíteni.

Mégis, nem voltam nagyon szórakoztató, így tudtam, hogy ez nem volt egy találkozó között a régi iskolai barátok Fjodor Rybkin - a legjobb barátom, akivel tavaly ültünk egy asztalon. Nemrég költözött a szüleivel a mi város, és most senki sem tud sokat, látni, ha van valami vele, vagy sem. És szomorú voltam, mert nem tudtam, mit mondjak, hogy Olga Nikolaevna amikor megkérdezte, dolgoztam a nyáron a számtani. Ó, ez azt számtani! Mert az ő, már elrontotta a hangulatot teljesen.

Fényes nap süt az égen a nyáron, de a hűvös őszi szél cibálta a fák elsárgult levelek. Úgy kavargott a levegőben, és elesett. A szél hajtotta őket a járdán, és úgy tűnt, hogy hagy túl sok siet.

(N.Nosov. Vitya Maleev iskolában és otthon)

1. Keresse meg a szövegben a tulajdonneveket (Fedor Rybkin, Olga). Milyen más jelei főnevek tudja? (Animate / élettelen, nem, szám, eset). Melyik ezek a tulajdonságok állandó? (Minden, kivéve az ügyet, és számot.) Keresse meg a szöveget főnév, amely nem egyes szám. (Utazás)

3. Vegye ki az első két bekezdése 2. ige múlt, jelen és jövő időben. Keresse meg a mondatok, amelyekben ott vannak ezekben az időkben. (Úgy éreztem magam, mint egy utazó, aki egyszer régen ment a hosszú útra, és most visszatér haza, és arról szól, hogy hamarosan már láttuk a natív partjait, és az ismerős arcok a család és a barátok. Nemrég költözött vele a mi városi szülők és Most tényleg senki nem tudja, találkozunk egy nap vele vagy sem.)

4. Keresse meg a szót írásban használó kötőjellel. (Minden, egyszer srácok úttörők, éppen valahol, elvégre valaha, repülés

5. Keresse meg a stabil expresszió. (Repül az idő, itt az ideje, ígéretet tett, a hangulat volt kényeztetve.) Határozza meg a szöveg a historizmus. (Úttörői).

Ügyeljünk arra, hogy:

Oszd meg barátaiddal:




Kapcsolódó cikkek