1. kérdés pap

Jó napot! Mondd, kérlek hasznos, ha hallgat egy előadást AI Osipov? Nagyon szeretem hallgatni az előadásait, gyakran hallgatni őket, azt tanácsolta a papot barátom. De a barátom, ő ortodox, szigorúan megtiltotta, hogy hallgatni Osipova azt mondja, hogy ez nagyban károsítja a lelket. Összesen két nyílik a két ortodox emberek. Hallgattam a tanácsát, és azt fogja tenni, amit mondasz.







Üdvözöljük Xenia. Érdemes meghallgatni. Alekszej Iljics szigorúan követi az egyházatyák tanítását. Ő primelyut nem csak azok, akik nem tudják az atyák. És aki olvassa legalább egyszer Abba Dorotheus vagy Ignatius Brianchaninov tudják, hogy ugyanebben a szellemben. Néha kifejezve ellentmondásos nézetek bizonyos kérdésekben nem olyan jelentősek, de mindig, amennyire én tudom, erre utal, mondván: „Ez az én véleményem, és hajlandó lemondani róla, ha tévedek.”

Priest Alexander Beloslyudov

Ne csüggedjetek, nem látja ezt a hétköznapi részletek néhány támpontot a „Isten haragja”, vagy valami ilyesmi, csak megváltoztatni a poharat, és örülnek, hogy az Úr megadja a lehetőséget arra, hogy díszítse a halántékához annak ikonok.

Deacon Ilya Kokin

Áldd meg, apa! Próbálják megtalálni a választ arra a kérdésre: lehet egy diszkó ortodox? Ha igen, hogyan kell elvégezni? Nem igazán értem, hogy miért és hogyan kell használni ezt a fajta szórakozást a fiatalok számára. Egyetértek azzal, hogy lehet ortodox színház, lehet koncertek, beleértve a táncot. szokásos disco van annak tulajdonságait, saját szabályokkal. Az úgynevezett ortodox disco fajta ravasz „húzza a fülét”?

Hogy őszinte legyek, én nem egészen értem a megvalósíthatósági az ilyen kezdeményezések. Sok más, érthetőbbé és érdekes módon a szervező fiatalok szabadidő. Mi lesz tűzszünet „ortodoxia” az ilyen disco? Ők táncolnak Bichevskaya és Kopylov?

Deacon Ilya Kokin

Üdvözlünk! Lehetséges, hit és az ima Istenhez, hogy meggyógyult a fizikai betegségek (ha nem fontos, de az orvosok szerint, és az emberek többsége, gyógyíthatatlan)? Ez biztosítja a számos kellemetlenséget, igazán akar megszabadulni ezeket a problémákat. Köszönöm.

Eugene, az Úr ad mindannyiunknak hitünkkel: sok hit az ember - és imáit hatékony és kedves az Istennek, az emberek kétségbe - és imáját kedvetlen és üres. Ezért a Szabadító azt mondta: „minden lehetséges annak, aki hisz” (Márk 9:23.). Ima a hit és a lelkiismeret tiszta gyónás, és minden, amit kap.

Abbot Nikon (fej)

Taisiya, csinálod van, ne habozzon. Ezért imádkozzatok, és egy olyan szabályt, Úrvacsora, amennyire csak lehetséges. Amint az olvasó az evangélium ül, akkor beszéljünk róla a pap vallomás: ha ez a következőtől: lustaság, ez bűn, meg kell vallani, és ha betegség - mi mást maradt meg akkor? Hagyja, hogy a pap személyesen, hogy segítsen kezelni ezt a problémát.

Abbot Nikon (fej)

Atyám, segíts, kérlek. Lehet egy szerzetes, aki él ideiglenesen a világ miatt egyszerű kapcsolat a kormányzó, hogy az én szellemi atyja? Ragaszkodik ahhoz, hogy elmentem a kolostorba, hogy 45 éve a családom életében nem működött. Van, hogy engedelmeskedjenek neki, és ez az én személyes választás? A mi korunkban, lehetséges, hogy a gyóntató a világon volt az engedelmesség, vagy csak a tanácsot?

Evdokia, mindent, ami a kapcsolat a szellemi atyja - teljesen a választás, senkinek sincs joga, hogy a kereslet feltétlen engedelmességet tőled. Ezek a kapcsolatok - a kapcsolat tanácsadás, azaz a gyóntató azt tanácsolja a tapasztalat, és Ön elfogadja ezt tanácsot, vagy nem, de minden esetben függetlenül viselkedni. Ugyanez mondható el a kérdést, a választott gyóntató: ha úgy érzi, hogy a kommunikáció vele hozza meg a lelki haszon, meg lehet kommunikálni, és ha zavar van, akkor jobb, ha félreáll. Egy személyes megjegyzés tudok hozzá csak egy aggodalomra: amikor egy szerzetes él a világon, nem számít, mi lehet az oka, hogy ez nagyon rossz neki, személyes spirituális út válik rendkívül kockázatos.







Abbot Nikon (fej)

Jó napot! Apa, kezdtem kételkedni elolvasása után egy fejezetet az ősi Paterik, ami megmondja egy özvegyasszony, nem fogadta el alamizsnát néhány görög, bár nem volt semmi enni, és a lánya meztelenül, t. Hogy. Nem volt még ruhát. Mondta az özvegy, hogy az Úr nem hagyja el, és a továbbiakban a munkát talált egy mosónő és a táplált és öltözött család. Rögtön gondoltam a családom: feleségem és sok gyermek él egy elhagyott falu, ruha, cipő gyermek segítség nélkül a kívülállók, nem tudtuk - ez azt jelenti, hogy kicsinyhitűek? Bár a munka fizikailag és mentálisan (mi churched) segítjük hívek kisebbségek. Igaz, hogy az étel több mint jó, egy nagy farm, de aztán megint, ha eladni mindent (hús, tej, és így tovább. D.), Még mindig nem lenne elég. Ez a hit hiánya?

Priest Vladimir Shlikov

Jó napot kívánok. Mondd, kérlek. A férjem, nem a tudás, a keresztségben a fiunk. Nem mintha én nagyon ellene ezt a műveletet, fogunk keresztelni a fia, és keresztszülők választotta. Azonnali, de hogyan lehetne azt csinálni anya nélkül, és teljesen más a keresztszülők, úgy döntött, mindössze 10 perc alatt, azt mondják, aki a kezét. Ismertették velem csak néhány nappal később.

Szia, Olga! Általában mielőtt a keresztség a csecsemő tartott több kateketikai beszél, amelyben a szülők és keresztszülők kell részt venni a jövőben. Szóval nem egészen értem, hogyan lehetséges, hogy válasszon keresztszülők néhány percig, mielőtt a keresztség. Azonban a kegyelem a keresztség szentsége nem vonható vissza semmilyen külső körülmények. hozzájárulásával az anya és jelenléte a keresztség sem szükséges.

Priest Vladimir Shlikov

Napot, uram! Van egy kérdésem. Úgy történt, hogy az ex-felesége, elváltam az elmúlt évben már megosztotta vele a gyerekek. Lehet elvenni a keresztanyja a gyermekek? Vagy ez tilos? Szeretjük egymást. Köszönöm.

Priest Vladimir Shlikov

Üdvözlünk! Miért egyedül Isten, és az imák külön minden egyes személy a Szentháromság?

Helló, Sándor! Isten egy, de három személy, így tudjuk alkalmazni mindhárom személy együtt, és minden egyes ember a Szentháromság külön-külön. A rejtély a Szentháromság felfoghatatlan az emberi elme számára, így most kell elhinni. A Szentírás szavai: „Boldogok nem látható, de mégis hisznek” (János 20; 29).

Priest Vladimir Shlikov

Apa! Kérem, segítsen. Apám állt velem beszélgetni a terhesség alatt annak a ténynek köszönhető, hogy megkértem regisztrálni rá a lakásban unokája. Most a gyerek már 1 hónap, és a mi nagyapáink nem hívjon minket, még csak nem is gratulált a kisbaba születése sem nekem, sem a férjem. Szív eltörik, amikor valószínűleg az ilyen hazai kérdésekre unokája veszít nagyapa. Hogyan kell, és mi a teendő? Köszönöm.

Helló, Sándor! Próbáld megemészteni az apjával. Ha nem fogadja el a bocsánatkérést, majd hagyja azt, hogy. Idővel talán a helyzet változni fog.

Priest Vladimir Shlikov

Igen, nagyon, nagyon szomorú tanulsága, Ludmilla, nagyon sajnállak, és kérem, hogy milyen hatalma, ne essen kétségbe, és nem válnak kedvét. Olyan vagyok, mint te, úgy vélem, hogy a hibás ez a katasztrófa - a „nagymama”. Hogy ott most tenni? Először is, meg kell nagyon világosan megérteni, hogy a férje most a szolga e démoni megszállottság vakító. Ezért nagyon fontos, hogy megszabaduljon a gonosz lelkek befolyása, hogy elnyomják vele. Hogyan lehet ezt megvalósítani? A legfontosabb eszköz - buzgó ima és nem csak a hazai, hanem a templom. Próbálja amennyire csak lehetséges, hogy nyújtson be egy megjegyzést az egészségre a férje, és még csak nem is ugyanabban a templomban, és egy pár, hogy több papság imádkozott róla. Ezen kívül, azt tanácsoltam több embert, és ez hoz eredményt, meg kell találnia egy kolostorba, ahol a szerzetesek olvasni az úgynevezett „szüntelenül” Zsolt, azaz éjjel-nappal, megállás nélkül, hogy imádkozzanak a zsoltárok az emberek, akiknek a neve van írva a jegyzetet. Ez megköveteli az úgynevezett - „szakadatlanul” Zsolt. Segít - Remélem, hogy az Ön esetében ez segít, és ördögi fátyol a szeme a férje fog esni. De amikor kezdi észrevenni az egészet újra, vele lesz képes beszélni és figyelmeztet, vonzó ok, a lelkiismeret és az erkölcs. Isten segítségével, minden szívem kívánom!

Abbot Nikon (fej)

Én 15 éves. Úgy kezdődött számomra sokáig. Először csak a rossz gondolatokat, amelyeket nem tudott megbirkózni. Néha azt hittem, hogy megőrülök. Ezután rendezze ez megtörtént. De most már minden nap. Sőt, csak különböző témákban, néha én átok kedvenc emberek (imádkozom Istenhez, mentse őket, aggodalom nagyon). Megvan a megszállottság - tarthat néhány napig, lehet még. Néha azt gondolom, hogy a skizofrén. Mit tegyek? Ahhoz, hogy a pszichológus félnek, hogy menjen az apámhoz is. Tehát lehetetlen már. Segítség!

Tatiana, a felnőtté válása egyesek úgy történik, ne ess kétségbe. Bár önelégült, természetesen, nem szükséges, mert - nagyon rossz dolog. Mi az oka ennek a jelenségnek? Ezzel párhuzamosan az érlelés és érését, a test, az elme az ember, még egyszer mentes szenvedély, kezdve egyre több olyan kérdésekkel foglalkozzon, mintha fizikailag, és elveszti tisztaságát. És az ördög, látva, hogy az elme szennyezett, nagyon gyorsan igyekszik kihasználni ezt a helyzetet, és tovább eltömítheti a saját rögeszmés gondolatok. Csak egy kiút - a templomba, hogy a pap a gyónás. És akkor - közösség. Ha teszi, nagyon őszintén és méltósággal, úgy fogja érezni, óriási megkönnyebbülés és a szabadság minden ez a szemét. Azonban egy idő után az ellenség kezd ülepedni, majd ismét újra és újra be kell vallanom a rossz gondolatokat, és szenteld meg a lelkét az úrvacsorát. Isten segítsen!

Abbot Nikon (fej)




Kapcsolódó cikkek