Kerékpár, ru-sport

Bike megjelent a közepén a XIX században, és ma már a legnépszerűbb jármű a világon. A világon több mint egymilliárd ciklusokat. Nem csoda, hogy a kerékpározás népszerűvé vált minden sarkából a Föld, a több kerékpáros kezdte tartott megjelenése óta a legelső kerékpár.

Az első hivatalos verseny zajlott Franciaországban 1869-ben. Tagjaik a fából készült kerékpárok legyőzte a távolság 120 kilométer között Párizs és Rouen. Az átlagsebesség a lovasok akkor még csak 11 kilométer per órában. A század végére vált népszerűvé versenyek során. A legrégebbi ilyen kerékpáros versenyek tartott 1891 az útvonalon Párizs - Brest és vissza a fővárosba. A résztvevők lefedett távolság 1200 km, a jellemző faj volt az a tény, hogy a bíró nem kapcsolja ki a stoppert és a sportoló maga dönti el, mikor és mennyit aludt, enni, és megáll.

Kerékpár bemutatott 1896 óta az olimpián. 1988-ig, a versenyek csak férfi, és csak a játékok Szöulban volt nőknél. Versenyeket rendeznek különböző tudományágak, mint az egyéni és a csapat sprint, csapat üldözéses és Keirin Omnium. Mindezek versenyeket rendeznek egy különleges pálya. Korábban az olimpián program keretében országúti versenyeken, de az utolsó nyári játékok Londonban, nem voltak.

Között olimpiai velovidov kiemelkedik és Keirin Omnium. Először jelent meg Japánban a második világháború után. Kezdetben ez a fajta kerékpáros indult a játék az esély. A Keirin versenytársak lovagolni az első néhány kört a felhatalmazott tisztviselő, amely fokozatosan gyorsul piloton és előzés tilos. Mert 600-700 méterre a végére, elhagyja, és kezdődik a sprint, és a győztes az első, hogy jöjjön a célvonalon.

Omnium versenyeket rendeznek hat szakaszban - abban az időben egy kört a stroke, pontverseny, karcolás és git-re, az egyéni törekvés, megszüntetése versenyt. A pontverseny minden 10 körrel elrendezett közbenső kivitelben győztes kap 5 pontot, a második - 3, a harmadik - 2. Azok, akik szerzett a legmagasabb pontszámot, a győztes. A verseny lő versenyző áthalad a célvonalon utolsó kiesik, és így, amíg van egy sportoló. A célba szervez minden 250 méter. Érdekes tartott semmiből - ez egyéni verseny, melynek győztese lesz egy sportoló, aki azért jött, először a célvonalon, figyelembe véve az előnyeit távoli közösségekben. Általában Omnium nagyon néző kerékpározás, és ez lesz a győztes természetesen sportoló, aki mutatta a legjobb eredményeket minden tudományágban.