2 Zabbix ügynök a Microsoft Windows zabbix dokumentációjában 3

Az ügynök konfigurálása

A Zabbix ügynök Windows szolgáltatásként működik.

A Zabbix ügynök egy példányát vagy az ügynök több példányát futtathatja egy Microsoft Windows-kiszolgálóra. Egyetlen példány használhatja az alapértelmezett C: \ zabbix_agentd.conf konfigurációs fájlt vagy a parancssorban megadott konfigurációs fájlt. Több példány esetén minden ügynök példánynak saját konfigurációs fájlja legyen (az egyik példány az alapértelmezett konfigurációs fájlt használhatja).







A konfigurációs fájl egy példája egy Zabbix forráskód archív fájl, a conf / zabbix_agentd.win.conf fájlban.

További információt a konfigurációs fájl beállításairól a Zabbix Windows ügynök konfigurálásáról.

Hostname paraméter

A Zabbix hálózat csomópontja aktív ellenőrzéséhez az ügynöknek meg kell adnia a gazdagép nevét. Ezenkívül a megadott gazdanév-érték az ügyintéző oldalon pontosan meg kell egyeznie a gazdagépnek a webes felületen megadott "gazdanév" nevével.

Az ügyintéző oldalon lévő gazdanév értékét az ügynök konfigurációs fájlban a Hostname vagy a HostnameItem paraméterek állíthatják be, vagy az alapértelmezett értékeket akkor használják, ha egyik paraméter sem van megadva.

A HostnameItem paraméter alapértelmezett értéke az ügynök "system.hostname" kulcsával kapott érték, és a Windows platform számára a NetBIOS gazdagépének visszaadása.

A Hostname paraméter alapértelmezett értéke a HostnameItem paraméter által kapott érték. Így lényegében, ha mindkét paramétert nem adják meg, akkor a gazdanév valójában a NetBIOS gazdagép neve; A Zabbix ügynök fogja használni a NetBIOS gazdanevet, hogy megkapja az aktív ellenőrzések listáját a Zabbix szerverről, és küldjön nekik eredményeket.

System.hostname kulcs mindig visszatér a NetBIOS gépnév legfeljebb 15 karakter, és csak a nagybetűs - függetlenül a karakterek és hosszúság kisbetűs / nagybetűs gazda valódi nevét.

A Zabbix Agent 1.8.6 for Windows rendszeren a "system.hostname" kulcs támogatja az opcionális paramétert - a névtípust. A paraméter alapértelmezett értéke "netbios" (visszafelé kompatibilitás), és egy másik lehetséges érték a "host".







A system.hostname [host] kapcsoló mindig visszaadja a Windows host teljes, valós (kis- és nagybetűk) nevét.

Így a zabbix_agentd.conf fájl konfigurálásának egyszerűsítése és egységesítése érdekében két különböző kampányt használhat.

hagyja abba a Hostname vagy a HostnameItem paramétereket, majd a Zabbix ügynök a NetBIOS gazdagépnevét gazdanévként fogja használni;

hagyja ki a Hostname paramétert, és állítsa be a HostnameItemet az alábbiak szerint:
HostnameItem = system.hostname [host]
majd a Zabbix ügynök a Windows gazdagép teljes, valódi (kis- és nagybetűs) nevét fogja használni hostname-ként.

A Windows szolgáltatás telepítésekor, indításakor, leállításakor és eltávolításakor a gazdagépnév a Windows szolgáltatásnév részeként is használható. Például, ha Hostname = Windows_db_server értéket ad meg az ügynök Zabbix konfigurációs fájljában. akkor az ügynök a "Zabbix Agent [Windows_db_server]" Windows szolgáltatásként települ. Ezért a Zabbix ügynök minden egyes példányához eltérő Windows-szolgáltatásneveket kell használnia, minden példánynak más gazdanevet kell használnia, mint a másik példány.

Az ügynök telepítése a Windows szolgáltatással

A Zabbix ügynök egy példányának telepítése alapértelmezés szerint a c: \ zabbix_agentd.conf konfigurációs fájllal:

64 bites rendszereken a Zabbix ügynök 64 bites verziójára van szükség, hogy a 64 bites folyamatokkal kapcsolatos összes ellenőrzés megfelelően működjön.

Ha a c: \ zabbix_agentd.conf-tól eltérő konfigurációs fájlt szeretne használni. a szolgáltatás telepítéséhez a következő parancsot kell használni:

Meg kell adnia a konfigurációs fájl teljes elérési útját.

A szolgáltatásokat a Zabbix ügynök több példányát is telepítheti, megközelítőleg a következőképpen:

A telepített szolgáltatás megjelenik a Vezérlőpulton.

Launch Agent

Az ügynökszolgáltatás elindításához használhatja a Vezérlőpultot vagy a parancssorból.

A Zabbix ügynök egyetlen példányának futtatása az alapértelmezett konfigurációs állománysal:

A Zabbix ügynök egyetlen példányának futtatása egy másik konfigurációs állománysal:

A Zabbix ügynök több példányának elindításához:

Agent Stopping

Az ügynöki szolgáltatás leállításához használja a Vezérlőpultot vagy a parancssorból.

Az alapértelmezett konfigurációs fájlban futó Zabbix ügynök egyetlen példányának leállítása:

Egy másik konfigurációs fájlban futó Zabbix ügynök egyetlen példányának leállítása:

A Zabbix ügynök egyik példányának megállítása:

A Windows Agent Service eltávolítása

A Zabbix ügynök egyetlen olyan példányának törlése, amely az alapértelmezett konfigurációs fájlt használja:

A Zabbix ügynök egyetlen olyan példányának törlése, amely nem használja az alapértelmezett konfigurációs fájlt:

A Zabbix ügynök több példányának törlése Windows szolgáltatásból:




Kapcsolódó cikkek