10 parancsolat (parancs 4) Remember nap szombat (1 rész)

A negyedik parancsolat, az egyik nem egyértelmű parancsolatokat keresztények. Lássuk, hogyan is megy:

„Emlékezzél meg a nyugalom napjáról, tartsa szent; Hat napon át munkálkodjál, és végezd [őket] minden dolgodat, de a hetedik napon - szombat az Úr, a te Istened: ne ölj, ne végez munkát, sem te, sem a te fiad, se leányod, te inas, se te cselédlány, sem [ te ökör, sem a te szamár, sem] a te marha, se te idegen, hogy a te kapuidon belől; mert az Úr az eget és a földet hat nap alatt, a tengert és mindent, ami azokban van, és megpihent a hetedik napon; Azért megáldá az Úr a szombat napját, és megszentelé azt „(Kiv 20, 8-11)

Isten maga alapkövét a memória a hetedik nap a teremtés kezdete a földön. Miután az Úr, sokan próbálták, hogy ez a nap különleges.

- Szombaton a Szovjetunió - A nap, amikor el kellett szabad jót tenni javára a város vagy a szervezet.

- Candy szombaton - a hagyomány svéd családok, ahol a gyerekek ehetnek édességet csak szombaton.

- Sabbat (a zsidó szombat.) - a szó, hogy népszerű volt a szovjet korszak. Ez azt jelentette, a munka végén.

- Az ókori rómaiak ez volt az a nap elkötelezettség Saturn, innen jött a nap nevét az angol lexikon - szombaton. Emiatt a kvékerek (protestáns) nevű seventhday «A hetedik nap”

De mit mond Isten parancsának?

Ne feledje, hogy megszentelik

A „szent” jelent külön.

Miért van szükség külön a nap?

„Mondd az izraeliták ezt: szombataimat, mert ez - a jele, a generációk közötti én és te, hogy megtudjátok, hogy én vagyok az Úr. szenteljen meg „(Iskh.31: 13) - azaz a Ebben az időben, az Isten ismerete. Szombaton (pihenést) - a legjobb időt a tudás az Úr.

„Ez az egy szombati pihenés, és sanyargassátok meg lelketeket. Az este a kilencedik [nap] A hónap; estétől estéig [tizedik napján a hónap] ünnepelni a szombatot „(Lev.23: 32) - az idő lemondását. Szombat - egyfajta demonstráció az a tény, hogy az életünk nem függ munkáink.

Cél a hetedik nap

Nézzük mélyebbre a célállomáson a nap. Isten nem teremt oka. És hidd el, hogy ő és a hetedik napon, első pillantásra, mint egy tétlen készült messze csak. Mindennek van célja, többek között Szombat:

„És monda nékik: A szombat van az emberért, nem az ember a szombatot” (Mar.2: 27)

Tehát szombaton, mint a többi parancsolatok az emberért, más szóval - az az ember javára. Akárcsak a többi parancsolatot, a szombati kell motiválja az Úr iránti szeretetünket. Milyen előnyöket tudjuk levezetni a mai naptól?

Szombat - szolgálati időnek

„És az emberek a föld leborulnak az Úr előtt, a bejáratnál, hogy a kapu a szombatokon és az új hold” (Iez.46: 3) - Abban az időben a dicséretet az Úrnak, sok probléma elvesztik erejüket. Ezek sápadt előtt a pompás Isten. Ez egy nagyon erős jövőben. Ne hagyd ki. Használja.

Szombat - otleplenie rabszolgaságból

„És ne feledd, hogy a [te] volt rabszolga az egyiptomi és az Úr, a te Istened kihozott onnan téged erõs kézzel és kinyújtott karral, és ezért megparancsolta néked az Úr, a te Istened, a szabbatot nap [és tartsa szent]” (V. 0,5: 15) - ezen a napon, nem hagyta magát dolgozni, azt bizonyítják, hogy a szabadság a tempót diktál ezen a világon; szabadság függés a gazdasági, politikai és egyéb válságok. Szombat - ez a nyilatkozat a szabadság a rabszolgaság.

Szombat - oly módon, hogy maradjunk a bálványoktól

„Mert elutasították az én szertartások és nem járt én rendeléseimet, és beszennyeztétek szombataimat; szívök után járt a bálványoknak „(Iez.20: 16) - rendszeres nyilatkozatot uralmának életünkben Jézus Krisztus tiszteletben tartja a hetedik napon, megtartson minket a bálványimádást.

Szombat - leölés időpontjában

„Szombaton [hoz] a két bárányt éves épek legyenek, és a gabona kínál két tized lisztlángot olajjal elegyített és italáldozatul” (Chis.28: 9) - az idő az áldozat, ezúttal a kialakulását a szív. Ez lesz, mint a szív az, aki hozta egész életében fenntartás nélkül a mások szolgálatában. Adjon ez a nap egy különleges módon magát másoknak.

Szombat - egy időben az öröm

„Ha te elfordulnak lábadat szombaton csinál te öröm szent napomon, és hívja a szombat öröm, szent az Úr napja tisztelt, és a becsület neki, hogy nem fog részt a magad módon, hogy fedezi a minden szeszély és fecsegés -, akkor akkor öröm az Úrban, és én, hogy a magasból a földre, és legeltetnek öröksége Jacob apád: az Úr szája szólott „(Is.58: 13,14) - a teljesítés a parancs lehetővé teszi számunkra, hogy megkóstolja az igazi öröm, amely, ez nem függ örömet a szeszély. Ez körülbelül egy földönkívüli öröm, feltétel nélküli öröm, független körülmények.

Szombat - az idő, hogy nem jó

„Mennyivel jobb ember, mint a juh! Így jót a sabbat „(Matf.12: 12) - Nem tudom, mi van, de úgy érzi, egy különleges öröm abban a tudatban, hogy van valaki, hasznos ma. És fordítva. A szívem a kellemetlenséget, amit most elszalasztotta a lehetőséget, hogy segítsen valaki.

Szombat - időben a vendégek számára

„Mi történt vele szombaton, hogy jöjjön be a házba az egyik legfőbb farizeusok kenyeret enni, azok leselkednek Őt” (Luk.14: 1) - a vendégek - a kapcsolat. Kapcsolat - a heveder az életünket. Value kapcsolatot. Nemz kapcsolatokat. Építsenek. Kapcsolatok helyreállítása érdekében. Ez nagyon értékes. mert kedvéért közeledés és maga Krisztus eljött erre a földre.

Tehát ne hanyagolja el a hetedik napon. Isten nekünk adta az egyedülálló cél a haszon számunkra.