1. kérdés pap

Üdvözlünk! Én nagyon gyötri egy kérdést. Úgy döntöttünk, hogy férjhez, mielőtt még két év, de az utóbbi időben én, és a menyasszony volt egészségügyi problémák. Igyekeztünk, hogy visszaszerezze, de még nem kapott. De támogatjuk egymást, és szeretnék együtt lenni. Kérem, mondja, hogyan kell elfogadni, hogy - amint az Úr teszt, vagy ez az Ő szakíthat el bennünket annak ellenére, hogy az imáinkat, és segít bennünket, hogy ne külön-külön? Köszönöm, és elnézést.

Nos, részben vagy sem - úgy dönt. Ha a meghatározást, hogy együtt, akkor csak teszt továbbra is kommunikálni, de ha nem - válnak az oka a szakítás, amely lehet, hogy a te tudat vagy tudatosan akarta találni. Persze, mielőtt férjhez, jó lenne megoldani az egészségügyi problémák. Segíts Uram Önt.

Deacon Illés Kokin

Tisztelt uram! Írt egy Isten szolgája Sophia. Kérem, segítsen nekem, az én bölcs tanácsot. Én 19 éves vagyok, és találkozni egy férfival, aki szeret engem, és én őt. Mi már sok mindenen ment keresztül, ismerjük egymást, 5 év és 3 hónap, amíg nem találkozunk. És tervezzük egy esküvő. Szüleim kiderült róla, és jött egy teljes felháborodást. Túl korán, senki férjhez megy, és így tovább. Minden este már a botrányok ebből az alkalomból. Nemrég kiderült, hogy terhes vagyok. Nem tudom, hogyan kell mondani nekik, mert látom, hogyan reagáltak a hírt az esküvő. És biztos vagyok benne, hogy azok az áldásokat, amit együtt éltek boldogan, annak ellenére, hogy a kihívásokat és akadályokat. Mit tegyek ebben a helyzetben? Hogyan lehet meggyőzni a szüleidet? Vagy inkább megadja magát az akarata a szülők? Köszi előre is a választ!

Nos, valóban, a terhesség - a legsúlyosabb érv a házasság. Ha félsz a saját beszélni a szülőkkel ebben a témában, meg kell találnia „szövetségesek”. Lehet, hogy van egy nagynéni vagy keresztanyja, akivel van egy bizalmi viszony, és ez vonatkozik Önre, több megértést? Beszélj először azzal a személlyel, és kérd meg, hogy közvetítsen. És, persze, imádkozom, hogy az Úr mindent elrendezett békésen és barátságosan.

Deacon Illés Kokin

Áldd meg, uram! Én és szeretett ismerik és szeretik egymást három évig. Én 43 éves, ő 51. Mindannyiunk mögött több, mint egy házasság regisztrálásra irodában. Most mindketten elvált, együtt élnek, és szeretnék, hogy házas, de regisztráció nélkül az anyakönyvi hivatal. Olvastam valahol, hogy ez lehetetlen, de komoly szándék. Gyermekek együtt a házasság nem tervezi. Mindannyiunknak már van két fia. Mondd, ha lehetséges, anélkül, regisztráció feleségül, és nem lenne bűn? Köszönjük!

A bevett gyakorlatnak megfelelően, anélkül, hogy összeházasodtak az anyakönyvi hivatal nem koronázták. Ha komoly, akkor úgy viselkednek, mint a komoly emberek.

Deacon Illés Kokin

Szia, Apa! Mondd, lehetséges az, hogy írja alá az anyakönyvi hivatal nélkül csodálatos ünnepségek nagyböjt?

Kedves Tatyana! Ma, ugyanezt a kérdést én írt Priest Vladimir Shlikov. Ismételjük meg a választ. „Itt lehet regisztrálni a házasság bármikor kényelmesen az Ön nap, az egyház nem szabályozza azt a kérdést, a polgári házasság De minden szórakoztató rendezvények kapcsolódó esküvő, akkor jobb, ha tölteni a végén nagyböjt korlátozódnak az esküvő ..” Üdvözlettel Editorial "Act of God"

Editorial "Act of God"

Kedves Irina! Regisztráljon egy házasság, akkor bármely tetszőleges napon. Az egyház nem szabályozza azt a kérdést, a polgári házasság. De minden szórakoztató rendezvények kapcsolódó esküvő, akkor jobb, ha tölteni a végén nagyböjt korlátozódnak az esküvőre.

Priest Vladimir Shlikov

Jó napot! Találkozom egy srác 3 éve (ő volt a vőlegényem), de én nagyon félek az esküvő. Először volt szerelmes, akkor minden elhalványult. Nem érzések egyáltalán (szív nem üt, mint a szerelem, de van a tekintetben, gondoskodás és szeretet ez az ember. Olyan, mint egy testvér, vagy egy barát. Akarok lenni vele. Csak egy volt, nem tudom. Féltékeny mások. Ő nagyon kedves. de nem akarom, hogy elhitesse vele, mert ő is szeret engem. lehet ezeket az érzéseket, hogy házasodjanak össze? azt kell, hogy a szokás (melléklet) a jó értelemben! de nincs ilyen érzések, amelyből minden sóhaj. mindenki azt mondja, hogy ez rossz.

Szia, Kate. Íme most, és férjhez. Ááá a szerelemtől. És akkor a szeretet növekszik a szerelem. Az ember csak örülni, hogy te vőlegény lett barát és testvér. Isten segítségét.

Priest Sergei Osipov

Julia, nem számít, milyen nap lesz a házasság regisztráció. Te csak menj egy állami dokumentumot. Gratulálok, és kérem az Úr segítségével a születés és neveltetés, a gyermek.

Priest Sergei Osipov

Áldd meg, uram! Férjével már házasok 30 éve. Nem házas. Tedd a házasságunk bűnös? Muszáj, hogy férjhez minket?

Priest Vladimir Shlikov

Üdvözlünk! A nevem Ludmilla. Az életemben van egy helyzet: Van 6 éve él a polgári házasság egy férfi sokkal idősebb, mint én, 3 éves lánya. Ahhoz, hogy legitimálják a kapcsolat az ember nem akar. havonta vagy két előfordul veszekedés kezét, sérteget, és így tovább. d. Most találkoztam egy férfival, akivel én nagyon kényelmes, szép beszélni. Mi, mint a két felét, egymásra talált. Van mondanivalója, jók voltunk együtt. Közelség, mi nem. Tudom, hogy ez az ember komolyan a kapcsolatunkat. És én úgy döntöttünk, hogy megszakít a kapcsolatuk az civil férje. Mondd el, ha nem a helyes dolgot? Súgó Fórum! Előre köszönöm!

Üdvözöljük Ludmilla. Van magának egy nagy lány. Maga senki konzultálni, ha lépett együttélés. De az elme soha nem késő, hogy jöjjön, és Isten mindig arra vár, hogy visszatérjen hozzá. Ha hiszel neki, hisz az örök életben, elfogadja, végül a döntést, hogy abban a pillanatban elkezd élni a keresztény életet. Már a puszta szándék, ha őszinte és határozott, az Úr segít.

Priest Alexander Beloslyudov

Szia, Denis! Ha nem tud várni a vizsgálat végére, a jel nem lehet ünnepségek. Egy ünnepi priurochte az esküvő napján.

Priest Vladimir Shlikov

Uram, jó napot! Jövendőbeli férjem abban a pillanatban egy muszlim, de el fog tartani az ortodox hit, és mi lesz vele, hogy férjhez templomban. Kérjük, szükség van rá, hogy elfogadja az ortodox hitet, mint annak szükségességét, hogy készítsen?

Larissa, most sok egyházban a keresztség előtt, az előkészítő megbeszélések, kérdezze meg a templom. Nos, ha a férje a keresztség előtt olvassa el az egész evangélium - az első fejezete Mark az utolsó fejezete John. Lord segítségével.

Priest Sergei Osipov

Áldd meg. Korábban már írtam a kérdéseket és válaszokat Priest Vladimir Shlykova. Röviden, élt majdnem három évig egy férfi nem várta meg, hogy feleségül kínál, szülni és gyereket nevelni. Bár én kérdeztem meg több mint egy éve. Most azt akarom, hogy elmenjen tőle, már a bátorságot, hogy a pap áldását útközben, de tanulás után egy ilyen sor, azt mondta, hogy ő nem bánja, ha megnősült, és hogy nem volt kifogása a gyermek születése. De a vágy még mindig nem. Ugyanakkor ez teszi számomra körülmények között, ha lesz egy jó feleség neki, és egy második anya első gyermeke, akkor talán feleségül engem hat hónapon belül, és aztán, ha minden úgy megy, ahogy neki tetszik, és akkor kb a gyerekeket, hogy beszéljen. Ez helyes? Végtére is, a szeretet - ez a feltétel nélküli, reméltem, hogy nem lenne örökre. Kételkedtem a döntést, hogy elhagyja őt, mert én még mindig szeretem őt, de ugyanakkor rájöttem, hogy nem lehet a gyermeke anyját (ő egy anya, akivel él, és ő gondoskodik a gyermek). Bizonytalan voltam, nem akarom, hogy elárulja őt, de magam többet nem tudok elárulni. Kérjük, ne imádkozz, hogy az Isten akarata teljesült!

Üdvözöljük Catherine! Ha megvan az áldást a pap - kövesse azt, és ne habozzon. Segítsen az Isten!

Priest Vladimir Shlikov

Üdvözlünk! Kérem, mondja meg, ha a férjem és én nem voltunk házasok, de van bejegyezve az anyakönyvi hivatal, nem lenne bűn számomra az úrvacsorát?

Svetlana, eredetileg a templomban felismerték a legitimitását a házasság csak az esküvő után. Az esküvő egy Isten áldása. Hajadon egyszer kizártak az közösségben az elkövetkező években. Most a helyzet megváltozott. Tekintettel arra, hogy a regisztráció a regisztrációs iroda kötelezi az embereket, ró rájuk a felelősséget, az Egyház nem tiltja őket áldozni, és úgy véli, hogy az ilyen közösségben nem igaz bűn. A másik dolog, amikor a fiatal minden él nélkül regisztráció, az úgynevezett „polgári házasság”, de valójában ez az úgynevezett - a tiltott házasságtörő együttélés. Ebben az esetben nem elismerni, hogy közösség, és úgy vélik, hogy az ilyen közösség csak az bűn. Ahhoz azonban, hogy regisztrálni a házasság és a házas sohasem késő.

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Kedves Elona először el kell fogadnia, hogy a pap a templomban az esküvő napján. Jobb fordulni a templom most, várakozás nélkül egy esküvő, vagy érettségi nagyböjt. Isten áldjon meg!

Archpriest Andrei Efanov

Archpriest Andrei Efanov

Apa, mondd, a lehető leghamarabb, hogy férjhez (aláírni az anyakönyvi hivatal), és egy esküvő? Tudom, hogy kezd gyorsan, közben a gyors nem? És május? Azt mondják, meg kell elvenni Krasznaja Gorka. Igaz ez? Azt kérnek tanácsot, és nem tudjuk meghatározni a dátumot a festmény az anyakönyvi hivatal, esküvő, esküvő. És hogy szükséges-e, hogy egy nap alatt?

Valóban, a böjt nem koronázták. Married to „Red hegy” nem feltétlenül (különösen azért, mert általában ezen a napon sok esküvők), ez csak az első napon, amikor elkezd feleségül éhezés után. Bár valószínűleg az idei „Red Hill” lesz egy kis emberek - az emberek nem szeretnek házasodni május, bár közönséges babona. Bejelentkezés és férjhez egy nap feltétlenül, de a könnyebb tisztán szervezeti.

Deacon Illés Kokin

Kapcsolódó cikkek