2. kérdés pap

Remélem, sajnálom, de nem tudom, hogy. Nem tudom, hogy mit csinálsz, hogyan él. Az ilyen áldást meg kell venni a templomban, ahol megy a szolgáltatás, a pap, kinek megy gyónni, aki tudja, személyesen. Azt levelezés ilyen áldásokat nem tud adni.

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Helló Mondd, kérlek, vásárolt az ikon a kézi munka az egykori börtön elítélt, ő alkoholista. Az ikon egykor adott nekik, hogy az anyja már halott. függetlenül attól, hogy hozza a boldogságot a házba, és úgy tűnik, hogy az ellenkezője igaz. ikon hívják a Seregek Ura, és mit kell tenni egyáltalán?

Lena, általában azért, hogy írjon egy ikon, amire szükség van egy áldás és különleges életforma. Abban az időben az írás ikonok kell gyorsan, imádkozzatok, fogadjon. Ez egy nagyon komoly dolog. Ortodox ikon nem hozza a hegy. Ikonok, - ezek a képek az Isten és az Isten Anyja, a szentek - és ők csak jó ember, kivéve, persze, hogy imádkozzanak előttük. Be kell mutatni az ikon a pap a templomban, azt fogja mondani, hogy ez a kanonikus, lehetséges, hogy imádkozzanak, mielőtt ezt az ikont, vagy csak tartsa a ház, mint egy jámbor képet.

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Üdvözlünk! Mi vezetett egy bérelt lakásban, ahol a korábbi lakók a konyhai ablakpárkányon volt néhány ikon és egy övvel. Hogyan kell kezelni őket? Én távolítsa el őket a szekrénybe, de nem tudom, hogy ez igaz? Zavarban, hogy más emberek ikonok. Lehettek valami összeesküvés? Volt még egy keresztet, de a háziasszony már elvégezte a templomba. Van egy kis gyerek voltam, nagyon aggódik. Kérem, mondja, mit kell tenni a jobb. Köszönöm szépen.

Alexander, ikonok - ez szent dolog, és mielőtt őket, hogy imádkozzanak, függetlenül a, vagy sem. Az Egyházban nincs ilyen dolog - egy összeesküvés. A templomban van egy koncepció -greh. Meg kell gyakran menni a templomba, gyónás és közösségben a gyermek. Ikonok el kell távolítani a szekrény, és tedd egy jól látható helyen.

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Napot, uram! Nemrég érkezett zarándoklat Izrael, vettem és hozott ajándékba Jeruzsálem ikon Szűzanya ikon üzlet az orosz egyházi misszió a pecsét a kolostor a túloldalon. Házak találtuk, hogy mindkét oldalán az arc nem feliratokat. Vajon ez nem mond ellent az ortodox kanonokok? Kérdezzen mi köze ikonok?

Kedves Irina! Nem, nem az. Ikonkészlet Saint szög és imádkozott.

Priest Vladimir Shlikov

Mi vagyunk a kijevi Lavra-Pechersk hozta az ikon (a megszentelt, a bélyeg „megszentelt” kolostor a túloldalon). Az ikon ábrázolja Krisztus arca az egyik életében, az elkészített ujjlenyomat a torinói lepel. Attól függően, hogy milyen szögben néz, a látható Krisztus arcát, a lenyomata a lepel. Lehetséges, hogy imádkozzanak, mielőtt ezt az ikont?

Abbot Nikon (fej)

Helló Nem is olyan régen vettem a templom ezüst medál Virgin Semistrelnaya. Aztán rájöttem, hogy nem minden az arcok a szentek viselhető a mellkason. Szeretném látni, ha lehet viselni medál ő kép?

Szia, Elena! Ikonra a mellkas, akkor viselni bármilyen, amelyet választott. Általában ez az ikon a Szűzanya, őrangyal vagy egy szent, akinek a nevét viselni. Ne feledd, hogy nem helyettesíti a feszület, ami kell viselni minden keresztény.

Priest Vladimir Shlikov

Szia, Apa. Kérem, mondja nekünk a házban minden látszólagos ok nélkül esett ikon a Szűzanya. Ez lógott a falon, kopott szál. Az ikon nem törött. Miért van ez megtörténhet, és mit kellene tennünk? Köszönöm előre is a választ.

Szia, Eugene! Valószínűleg az ok a legegyszerűbb - a menet lerobbant és eltört. Meg kell akasztani egy ikont egy erős zsinórral vagy tedd a polcra ikonok, és továbbra is nagyobb figyelmet fordítanak a szentélyek.

Priest Vladimir Shlikov

Jó estét! Ma, tiszta házban, letöröltem az ikonra, és talált egy festett kereszt a dobozban a hátán. Mit jelent ez?

Oksana, ez nem jelenti azt, vagy bármi. Néha még most is vannak ilyen ikonok. Találkoztunk előtt kétoldalú ikonok, egyik oldalán egy szent, és a visszacsatolás - vagy egyéb kép Szent Kereszt. Néha festett magát a hátsó oldalán a kereszt.

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Szia, Apa. Nemrég mondta egy barátjának a ikont az Isten Anyja „Váratlan öröm”. És ez oda vezetett, hogy zsákutcába a kérdést, mondván: „Te hiszed, úgy hangzik, valószínűtlennek tűnik.” Ez elgondolkodtatott. Sőt, hogy a Szűz Mária tudott beszélni a bűnös, vagy hogyan tudná megúszni az a válasz? És furcsa, fantasztikus leírt események az életében néhány. Például az élet Theodore az elmondja, hogyan ölte meg a kígyót. Körülbelül a kígyó, és azt mondta Péter történetét és Fevronia Murom. Ezek a kígyók igazi állatok, ez teljesen kézzel fogható, mint egy macska és egy kutya? Vagy ez a démonok képében egy kígyó (mint az ellenség Isten megjelent a kígyó alakjában Ádám és Éva)? Vagy talán nem volt mindezt? Köszönöm előre is a választ.

Kedves Tatyana! Úgy vélem, a történet a csodát az ikonra! I - egy diploma a Kar története, docens és teológus. Ebben a csoda, sokan hittek a humán tudósok, kutatók az ősi kéziratok és a szentek életét. A kérdés, amit kérnek, nem döntött racionális bizonyítékok, hanem a tapasztalat a személyes hit és elfogadása egyházi hagyomány. Ami az életét, akkor emlékeznünk kell arra, hogy gyakran szerkesztett, kitisztítják a tény, hogy hozzá néhány írástudók, elvételét oldalaikon kentaurok és más mitikus lények. Serpent valóban egy szimbólum az életében a gonosz is. Él - egy különleges műfaj lelki irodalmat. A „zmeeborchestve” látni kell pevuyu minden, szellemi és erkölcsi értelmében - a harcot a bűn és a szenvedélyek. Olvassa el a munkálatok George Fedotov, Basil Klujcsevszkoj, modern történész Alexei Beglova ( "Alfa és az Omega" magazin).

Archpriest Maxim Hizhy

Jó estét kívánok. Egy barátom adta az amulettet a Szűzanya. Az a tény, hogy elvesztette azt, és talált egy párszor, és azt mondta, hogy ez azt jelenti, hogy az összes rossz energia amulett vette magát. Mondtam nem megy, eszem én viselni?

Julia, nincs ilyen „rossz energia”, ami kell félni, kivéve talán az egyik - saját bűneink és a világi élet, az élet nélkül gyónás és áldozás. Ez az, amit meg kell félni a legtöbb!

Abbot Nikon (fej)

Jó estét! Kérem, mondja meg: 1. lehet megkeresztelkedik kétszer? Mert amennyire én tudom, a protestánsok úgy vélik, hogy nem lehet keresztelni a kisgyermekeket, mert nem értik meg, és ha a fiatal megkeresztelkedett az ortodox egyház, amikor azok a protestánsok, néha egyszer megkeresztelkedett. Ez lehetővé tette? 2. Viselhetek mellkereszt? Protestánsok hinni, hogy van. 3. protestánsok úgy vélik, hogy az ortodox egyház imádja ikonok, mert meg van írva: „Ne csinálj magadnak egy bálvány, és semmi hasonlót azokhoz, amit az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a vizekben a föld alatt vannak akkor nem kell meghajolni őket sem szolgálják őket. " Igaz ez? És még egy kérdés: a protestánsok - ez akkor is egy egyház vagy szekta? Köszi előre.

Nem, Elena, kétszer keresztség felvehető. A keresztség mint a születés egy személy, ez csak akkor lehetséges, ha. Feszület kopás lehetséges és szükséges, hogy - a segítségünkre lelki hadviselés. Ami az istentisztelet ikonok már sokszor mondtam, hogy az ortodox istentisztelet nem a kép, hanem a prototípus - az Úristen, az Istenanya, vagy a Szentlélek - amely ábrázolja az ikonra, de semmi esetre sem nem festék és táblán. Protestánsok - a szekta, mivel a fő meghatározó tulajdonsága az egyház abban a tényben rejlik, hogy jelen van Krisztus a szentségek által létrehozott, és a protestánsok elutasított minden szentségek vagy torz. És te, Helen, nem kell a fejét zamusorivat a fogalmak és logikai számítások - mindez nem más, mint egy elme játék.

Abbot Nikon (fej)

Abbot Nikon (fej)

Kapcsolódó cikkek