3 Ways letiltani ki és a műszerfal, a blog Mac, iPhone, iPad és egyéb Apple-trükkök

3 Ways letiltani ki és a műszerfal, a blog Mac, iPhone, iPad és egyéb Apple-trükkök
Ki, és Portál nagyon hasznos alkalmazás a Mac OS X Az első egy nagyon kényelmes és korszerű ablakkezelő, amely lehetővé teszi, hogy kezelje azokat hatékonyan. A második egy fajta „műszerfal” Mac, amely képes befogadni a különböző hasznos kütyü a farmon. Igaz, van egy másik Portál „nem dokumentált” funkció - számos kütyü, ez a program jelentősen képes lassítani a Mac. Tehát azt fogja mondani, ma hogyan lehet kikapcsolni ezeket a funkciókat, ha nem használja őket.

Letiltása Tegye át a System Preferences

Az első módszer talán a legegyszerűbb, de ugyanakkor - nem a lusta. Mert meg kell csinálni egy csomó kattintással:

  • Menj a „System Preferences» (System Preferences).
  • Válassza Leplezd ikon Terek.
  • Menj a Leplezd lapra
  • És az összes legördülő listából válassza ki a ikont „-” (kötőjel és a mínusz vagy kötőjel).

3 Ways letiltani ki és a műszerfal, a blog Mac, iPhone, iPad és egyéb Apple-trükkök

Is mehetsz System Preferences (Rendszerbeállítások)> Keyboard (Billentyűzet)> Billentyűparancsok (Gyorsbillentyűk), és távolítsa el az összes pipa. Egyetértek azzal, hogy nem a leggyorsabb és legkényelmesebb módja, ezért azt javasoljuk, hogy gondolkodni alternatívákat.

Terminal - mi minden

Furcsa lenne, ha valami a rendszer nem kapcsolható ki a Terminal Legalábbis Apple gondoskodott a lehetőséget lekapcsolása a „nem kedvelt” funkciók segítségével a konzol.

Fuss a terminál útján Spotlight vagy Alkalmazások mappa -> Utilities és elvégezni az összes három egy sorban a csapat:

  • Az első letilt Leplezd: defaults levelet com.apple.dock mcx-ki-fogyatékos -bool igaz
  • Másodszor ki Portál: defaults levelet com.apple.dashboard mcx fogyatékkal -boolean IGEN
  • Egy harmadik újraindítás a Dock. killall Dock

Ahhoz, hogy újra engedélyezze ezeket a funkciókat, meg kell adnia a következő parancsokat (mint látható, mi változik a logikai változó igaz hamis és YES NO):

alapértelmezett levelet com.apple.dock mcx-ki-fogyatékos -bool hamis
alapértelmezett levelet com.apple.dashboard mcx fogyatékkal -boolean NO
killall Dock

alternatív módszer

Ha továbbra is szeretné, hogy alkalmanként a Dashboard és Expose, de szánd e műveletek F9-F12 gombok, egyszerűen meg tudjuk változtatni a hozzáférési módszer. Erre a célra, mint abban az esetben, Perov, menjen a System Preferences -> Tegye Spaces -> ki, és mielőtt rákattint a legördülő listából, akkor nyomja meg és tartsa utasítás (cmd) gombot. Voila, közvetlenül a funkcióbillentyűk megjelent ismerős kis ikon mutatja az asztalon lehet rendelni a billentyűkombinációt Cmd + F11.

3 Ways letiltani ki és a műszerfal, a blog Mac, iPhone, iPad és egyéb Apple-trükkök

Így két legyet egy időben: egyrészt, akkor lehet, hogy újra a standard kulcsok, a másik -, amikor hirtelen az egyik feladatot kell, hogy mindig kéznél van. A legfontosabb, hogy a döntő pillanatban, hogy melyik gombok lenyomása a billentyűzeten 😉

Lásd még: