14. A diákok

14. A diákok

14 diák - 17 sérülések: Mi folyik az iskolában a zárt típusú „esély”

A falu rájöttek, hogy Moszkva speciális iskola újbóli oktatja az elítélt tizenévesek.







A falu megértette, hogyan kell építeni zárt iskolák bűnügyi serdülők és miért ez a helyzet lehetővé tette.

"Keresztapa Misha Alekseev"

A zárt típusú iskolákban lehet tanulni csak a fiúk 11 éves és 18 éves, akkor legalább egy év, és nem több, mint három éve. Most iskolában 14 gyermek. Most egyszerűen nem illik: az iskola területén - egy kis kétszintes épület 300 négyzetméteres udvaron.

Talán éppen ezért a tinédzserek beiratkozott egy másik épületben a második műszak. Ők hozzák busszal a 196-ik iskola egy közeli utcában. Ott tanulni három vagy négy ember az osztályban.

Szerint Elena, az elmúlt három hónapban 12 diák az iskolában kaptak 17 súlyos sérüléseket. Egy másik forrás szerint a falu 15 sérülések ez idő alatt, és elmeséli két legjelentősebb „Yartsev Michael (... A hallgatók neveket megváltoztattuk - a szerk), 17, - törte meg a dobhártya, és okozott sok sérülés. Roman Kazakov, 16 éves - törött csontok a koponya és az orr. Kell műtét. Mindketten a Morozov kórházban. "

Gulnara Krivonogova, aki dolgozott a reintegrációs iroda „esély” az elmúlt három évben, azt mondta, hogy mind a 12 tinédzserek féltek Alekseeva: „Még csak nem is mond semmit, csak belépett a szobába, és a feltétele a gyerekek egyszerre megváltozott. Azt hallottam, hogy két fiú a kórházban, de nem tudom a részleteket - én már lemondott. " Gulnara többször látta a zúzódás tizenévesek.

Beszélj iskolások közzététel nem sikerült. Gyermekek nem is megvitatják, hogy mi történik a szülőkkel. Iskola tisztviselők azt mondják, hogy a diákok nem panaszkodnak, mert „ezek a srácok saját ötletek”, és így nem fogadja el.

„A srácok azt mondják, megüt a hűtőszekrény vagy esett az emeletes ágy. De ez nem esik! Megsérülnek és a kezek, lábak és a gyermekek indulnak fogak”, - mondja Elena.

„A tető az osztály”

Tanárok, orvosok és iskolai pszichológusok tudni a verések és zsarolás a pénz, de a „néma, mert félnek”, mondja Elena. Volt tanár Gulnara iskola megerősíti, hogy az iskola munkatársai tisztában a konfliktus.

Bonyolítja a helyzetet az a tény, hogy Misha azt állította fedezi fel a vezető a Munkaügyi Minisztérium és a szociális biztonság. Amint az a levél, „ha Misha valaki a felnőttnek egy megjegyzés, megfenyegette, ő hívja Petrosian (Vladimir Arshakovich Petrosyan - főosztályvezető Munkaügyi és Társadalombiztosítási - Ed ...) És Barsukova (Tatiana Mitrofanovna Barsukov - helyettes vezetője . Tanszék munkaügyi és Társadalombiztosítási - szerk), és elutasította a már elutasította több ember: a tanár egy hamis vád, a rezsim tiszt és a rendező”...

A beszélgetés a falu vezetője a Munkaügyi Minisztérium és a Népjóléti, Vladimir Petrosyan azt mondta, hogy a gyerekek nem kényszeríteni valakit, hogy lemond: „És ha igen, akkor az ember bevallotta, hogy saját impotencia, és annyira gyenge, hogy elutasítja, senki mondván hogy kénytelen volt a gyerekeknek. "







„A helyzet mindig ellenőrzése alatt a minisztérium”

Mintegy részegség rendező hallom először életemben. By the way, a korábbi igazgatója, a gyermekek közölte velem, hogy megverték, és így tovább. Ennek eredménye, hogy nőtte ki magát a lázadás, és tüzelt a rendező. De neki, sem a tanárok nem panaszkodnak. És az új embert, aki érdeklődik a sorsa minden gyermek és a tanulmányi ezért néhány panaszkodnak. Általában a helyzet „Chance” mindig ellenőrzése alatt az osztály. "

Andrei Babushkin, tagja a Szakértői Tanács keretében az emberi jogi biztos az Orosz Föderációban. „Én voltam a” véletlen „csak tegnap. Felbujtóként, amelyben az összes panaszkodott, nem volt az iskolában. Egyikük vették őrizetbe gyanúja bűncselekmény elkövetésével (nem tudom, hogy pontosan mi), a másik pedig otthon házi őrizetben. Ahhoz, hogy ezek a srácok én még mindig megy.

A találkozón velem volt 11 vagy 12 - olvastam őket egy előadást. Tudok trauma a gyermekek, de nem vett észre semmit. Gyermekek felszabadultak, nekem szóltak nélkül, szabadon arrogancia és lenyűgözte magabiztos ember.

Természetesen a rendező tájékoztatta az összes problémát ő éli, és kész harcolni minden gyermek a saját. Számára ez egy nehéz helyzet, és várta a támogatást a tantestület, de csak panasz érkezett rá. Számára ez volt a csapás, ő kissé meghökkent ezen leszámolások. Talán tanár, aki azt írta a panaszt, valahol jog és igazság, és bizonyos esetekben viselkedésük által diktált néhány személyes sérelem.

Ütközések az iskolában - a konfliktus egy tengeralattjáró, azaz egy zárt térben, ahol lehetetlen, hogy feloldja a kezét. Minél kisebb a csapat, annál nehezebb hozzáállás. Azt is észrevettem, hogy a gyerekek élni és tanulni egy nagyon kis szobában. Ahhoz, hogy jól érzik magukat, az udvaron legyen legalább kétszer annyi. "

Hogyan működik

Amint azt a honlapján intézmények, az alapelvek munkája - a „személyre szabott, családi típusú oktatás, támogatás és helyreállítása családi kapcsolatok közötti együttműködés.” Az „Esély” egy ága reintegráció, amelyek működik hallgatók és diplomások oktatási telepek, elítéltek tinédzserek, akik nem a szabadságuktól megfosztott, és a diákok kapuzott iskolában.

Eugene Bunimovich, biztos Gyermekjogi Moszkvában. „Nem lenne szép és furcsa, ha zárt az iskolák ne tegye az ilyen konfliktusokat. Általában az jellemző „véletlen”, hogy diákjai rendszeresen vizsgálják. Már dolgozik az iskolában, és ez nem az első ilyen eltávolítását.

Az elképzelés az, hogy az ilyen iskolák visszavonja tinédzserek bűncselekmény környezetben, de most az iskola nem működik hatékonyan. A százalékos visszaesés között diplomások ilyen iskolák magasabb, mint szeretnénk. Kár, hogy miután a „véletlen”, hogy a gyerekek vissza a megszokott környezetben, és a hatás átnevelés gyakran elvesznek. Néhány diák érzékelik az iskolában, mint egy szanatóriumban. Élnek körülmények sokkal jobb, mint otthon, az általuk a kirándulások és megszervezi sportversenyek. De nem csak a szórakoztatás és a forma, be kell vonni a felkészülés a jövőben a szakma.

Szeretem a pozitív tapasztalatokat más országok, mint Anglia, ahol az elítélt fiatalkorúak kerülnek a család rendőrség. Egyrészt, a gyermekek büntetik, de a másik - ezek olyan családi környezetben között kiképzett rendőrségi pedagógiai oktatás”.

Mindenesetre, a gondozók nem vigyáz a diákok a nap 24 órájában. A tanár megfordult, és a baba leszúrta az ő felebarátját az ötödik pont az iránytű. Még mindig vannak olyan WC-ben, ahol a tanárok nem tud belépni, de még mindig éjszaka.

Igen, a speciális iskolák és börtönök - ez rossz, de kell, hogy ez egy kemény szükségszerűség. Minden társadalomban vannak olyan emberek, akik nem találták meg helyüket az életben. De a serdülőkorban az ilyen emberek, mint bármely más. Speciális iskola - ez egy esélyt, ha nem az utolsó esély arra, hogy a gyermek meggondolta magát, és elkezdett normális életet élni. "

Kapcsolódó cikkek:

Számlák az állami vállalatok és a fizetésük projektek mindig volt és lesz la ... Tovább

Ellen egyik képviselője a gyógyszeripari maffia Konstantin Gajewski (al ... Tovább

Annak ellenére, hogy a katasztrofális problémák kitöltésével az állami költségvetés, Uk ... Tovább

Andrei Sydorchuk Kijev volt képes befogni és csődbe üzem Luhansk. több

Bűnügyi listája „Alfa-Bank” tartó Bővebben

Bűnügyi lista Mikhail Fridman Több

Orosz Központi Bank szerepel a fekete listán több mint 120 magas száz ... Tovább

Igazságügyi miniszter Pavel Petrenko tagadja ismeretségét az úgynevezett szürke Cardin ... Tovább

Case Tsapkov él és győz Több




Kapcsolódó cikkek