11. fejezet, amiért a föld tejföl

Miért a Föld tejfölt. Moonquake. összeesküvés rablók

Az expedíció által vezetett egy ceruza egyre messzebb, hogy a Hold-hegység. Mögött a merész utazó lovagolt Samodelkin a Dryndolote. Az autó, ahogy emlékszem, voltak speciális kerekek, és tudott lépni bármilyen felületen. Erőteljes szivattyúk levegőt fújnak a csövet, így az űrhajósok ne aggódj, hogy nem lesz mit lélegezni.







Minden ment előre, és ceruza tanár Pyhtelkin. Kissé mögött tanáraik menekült fiúk, ők vontatott mögött a rablók. A kalózok dühösek voltak a professzor Pyhtelkina. Úgy érezték, hogy elhitette azokat, mondván, hogy a hold arany, holott ez volt szokásos. Mágikus festő élvezetes beszélgetni a tudósok, és a fiúk játszottak salochki. Szerettek szaladgálni a Hold tengerek és óceánok.

- Jó, hogy van Samodelkin - mondta professzor ceruza - mi lenne most vesztette nélküle.

- De te, kedves ceruza varázsló - csóválta a fejét Semen Semenovich. - Tudod felhívni semmit.

- De Samodelkin kézműves ilyen összetett gépeket, hogy nem vagyok semmire nem lenne képes arra, hogy - magyarázta ceruza. - Ő egy mester minden útvonalon. Ő is egy bűvész. Ő csodákat nem rosszabb, mint én.

- A lényeg az, hogy együtt vagyunk! - Boldog sperma Semenovich Pyhtelkin. - Együtt tudjuk kezelni a legnehezebb.

- Semen Semenovich, és hogy az égbolt a Hold mindig fekete? - Megkérdeztem a pinty. - Van soha, a kék ég, mint mi otthon?

- Nem, ez nem történik meg. A Hold mindig, éjjel-nappal, hogy csak a fekete éjszakai égen - mondta a professzor. - És mindez azért, mert nincs levegő.

- Nézd, milyen szép a Föld! - Nastya megmutatta az ujját.

Utazók felnézett, és látta, hogy egy hatalmas, kék labdát.

Ez volt a Földön. Föld tényleg olyan szép volt, hogy az utasoknak nem tudott tőle megcsodálta a véleményét.

- És miért bolygónk borítja tejföl? - Megkérdeztem a pinty.

- Ez felhők - Ceruza válaszolt. - Annyi, hogy mi vagyunk a hold mintha a Föld bekent tejföllel.

- Jó, jó, - suttogta ceruza. - Úgy tűnik, hogy elérte a tenger hideg - fut az ujját a térképen, ahol a mágikus művész.

Hirtelen, az űrhajósok érezte a talaj a lába alatt először meghökkent, majd remegni kezdett. Meglepetésként gally, ceruza, Nastya lyuk és a földre esett, és a professzor Pyhtelkin, csíz és Bul-Bul még mindig képes megállni a lábán. Ő dryndolot azonnal megállt, és ki beugrott egy ijedt Samodelkin. Ő segített kap Nastya és ceruza. Utazók félve nézett egymásra, és funky lyuk, mint mindig, hogy a szél fel, mint mások, felsikoltott:

- Segítség, remegett.

- Mi volt ez? - az érintett Megkérdeztem Samodelkin. - Miért a hold remeg? Mi folyik itt?

- Ne aggódj - nyugtatta meg az összes Pyhtelkin professzor. - Ez csak - moonquake. Van a Holdon időről időre előfordulnak.

- Rendben - tette hozzá ceruzával. - Elvégre mi vagyunk a Földön - földrengések. Miért van az a Holdon nem lehet moonquakes!?

- Úgy tűnik, véget ért moonquake - mondta sperma Semenovich - mehetsz tovább.

- Mondja, sperma Semenovich, és a hold magas hegyek? - Megkérdeztem gallyat. - Magasabb vagy alacsonyabb, mint a Földön?

- Vannak nagyon magas hegyek, - mondta Pyhtelkin. - Néhány hegyek még magasabb, mint a miénk, a föld hegyek. De kevesen vannak, nagyon kevés.

Az űrhajósok továbblépett. Körülbelül fél óra múlva a utazók elérték a lábát a hegység a Hold. Nem lehetett tovább. Samodelkin Dryndolota kiszállt, és csatlakozott társaik.

- Hamarosan eljön az éjszaka - nézett az órájára Samodelkin mondta. - Álljunk meg itt, és tölteni az éjszakát. És reggel fogunk dönteni, hogy mit fogunk csinálni. Mi lehet repülni hegyek fölött, és folytatjuk utunkat a másik oldalon a hold - javasolta Iron man.

- Tényleg, ez az ideje aludni! - megállapodott ceruza.

- Mássz fel a hajót, mi lesz a vacsora - mondta ceruzával. - Uh, éhes voltam, - beosont a vas kelnek Dryndolota mondta magic művész.

- Nézd, ez ott? - kérdezte csíz, rámutatva az ujját valahol az emeleten.

- Úgy tűnik, hogy valamilyen barlang - meglepett professzor Pyhtelkin. - Érdekes, én nem tudom, hogy ezekben a hegyekben vannak barlangok.

- Menj, menj, keresd meg holnap mindent - Samodelkin mondta.

Az egész nap folyamán a gyerekek borzasztóan éhes. Utazók annyira lelkesedik a séta a Holdon, hogy még elfelejtettem enni ebédre. Ezért, amikor ceruza emlékeztette őket az élelmiszer, a fiúk minden sietség rohant a rakéta.

Hole ugrott mögött a fiúk, de a vörös szakállú kalóz megállt barátja és a fülébe súgta: - Láttad a barlangban, amely észrevette ezt a kis negodyaychik?

- tettem, akkor mi van? - Megpróbáltam elmenekülni kém. Nagyon éhes volt, és dühös volt a Boule Boule, hogy ő tartja.

- És az a tény, hogy ebben a barlangban eshet rejtett kincs - mondta Boule Boule. - Szükségünk van egy éjszaka, hogy elmenjen a rakétát, és bejutni a barlang, - suttogta Bul-Bul. - csendes csak! - tette az ujját az ajkára. - Fogd be, és hogy egy szót sem!







Vékony kém szerinti bólintott, és rablók le vacsora után a srácok jól záró nehéz nyílásfedél.

Volt egy holdfényes éjszakán. Vacsora után az utasoknak elment a kabin és elaludt. Samodelkin ellenőrizte, hogy az összes eszköz jól működik, és eloltotta a villanyt, elment az ágya.

Csendes és sötét volt, egy űrhajó - minden alszik. Vagy majdnem minden, mert a tér kalózok nem tudott aludni. A rabló is saroktól sarokig, és várta, hogy az összes, hogy elaludt. Kém lyuk kezdett harapni a körmök türelmetlenséggel és véletlenül magát megharapta az ujját.

- Jaj! - hangosan felsikoltott hosszú orrú rabló.

- Ön elkábított vagy valami. - azt mutatta, ököl kalóz Boule Bull. - Akarod, hogy megakadályozza felébredt, és tekerd a ravasz terv?

- I-a-esély, jó leszek! - félve megrázta lyuk.

- Úgy tűnik, hogy mindenki alszik, - kinyitotta az ajtót, a kapitány halkan Bul-Bul. - Ugyan már, csak csendben, lábujjhegyen! - Rendeltem a zsír kalóz.

Lefelé egy hosszú, keskeny folyosón, körülnézett, sétált két árnyék - vékony és vastag. Átmentek a kabin fiúk professzor Pyhtelkina kabin és kabin ceruza DIY. A rablók voltak annyira félt, hogy felébredjen diy, még a lélegzetét, amikor a gyaloglás.

Lecsavarja a nyílásfedél, a kalózok felmászott a Hold felszínén. Intelligens rablók befut a kontroll kabin és az egység tartalmazza, amely fújt a légvezeték. Most már semmi félelem.

- Uh, amit a magas hegyek! - vakarta a fejét lyuk. - A barlang ott! - mutatott a lyuknál. - Hogy mi doberomsya ez?

- Semmi, mint egy tülekedés - intett Bul-Bul. - Felvettem mindent, amire szüksége van erre, - mormogta a kalóz és a dömping előtt a kötél lyuk, két kis zseblámpa, cipő tüskék és még két jégcsákány. Mindez Boule Boule ellopták a szobába, ahol már bújtak. Észrevette, hogy még az első este, de csak most vette a rablók. Rögzítse a kötelet, cipők és egyéb dolgok kezdtek mászni a bűnözők Hold hegyek.

- Mi csak kap a barlangba! - nyögött Boule Boule. - És ott, a barlangban, azt surely'll találni ősi kincseket őrültek.

- Nem lenne gyémánt, rubin annyira más lenne! - dugta a nyelvét a erőfeszítés, lélegzett kém lyuk. - Akkor, ezt a pénzt képesek leszünk, hogy üljön vissza, és egész életemben, hogy játssza a hülyét.

- Így van, és senki nem fog nekünk dolgozni! - Bólintottam Bul-Bul. - És mégis vesz egy nagy kalózhajó és a vitorla rajta kerek a világ utazást. Én vagyok a kapitány a hajót, és te vagy a tengerész és az első tiszt. Én parancsolok: Right kormánylapát! Bal kormánylapát! Teljes gőzzel előre! Betelik, és tegyenek meg mindent az én kapitány parancsait! - álmodik vörös szakállú kapitány Boule Boule.

Hirtelen láb lyukak rabló lecsúszott a meredek lejtőn.

Több kissé hosszú orrú kém csúszott le, de a legjobb barátja, kapitány Boule Boule, az utolsó pillanatban sikerült megragadnia a lyuk hosszú orrát.

- Jaj! Mama! - kiáltotta embertelen hang lyuk lóg a mélység felett. Hole kétségbeesetten integetett karját és a lábát, de ragaszkodnak a lejtőn a rablók nem sikerült. A kalóz Boule Boule tovább ragaszkodnak, hogy kémkedjen a nedves és csúszós orrát. Az ugyanazon vörös szakállú kalóz megragadta szabad kezét a kis nyúlvány.

- Kapitány, ments meg engem. - ordítottam lyuk. - Én grohnu!

- mászni! - nyögött Boule Boule. - Nem tudom tartani, hogy az ilyen sokáig, hogy van egy orr csúszós!

- Ó, én grohnu! - Vergődő lyuk, mint egy kígyó, egy serpenyőben.

Vastag kalóz össze az utolsó erejét, és lerántotta a szerencsétlen kém egy kis párkányra.

- Uh - lélegeztem Bul-Bul. - Mi vagy te kemény! És az elme, mint a sovány. - Ha sorvoshsya megint nem fogok fogni tovább.

- Köszönöm, kapitány, a koporsó az élet nem fogja elfelejteni! - dörzsölte tágult orr Hole mondta. - egy kicsit és úgy lett volna zuhant a mélységbe.

- Lásd a barlang szinte itt! - kiáltott fel vidáman öblös kalóz. - egy kicsit, és ott vagyunk!

Rablók felmászott tovább. Most a lyuk félelmetes volt, és ő felmászott a hegyre, küzd ragaszkodás a sziklák és szegélyek.

Öt perccel később a kalózok elérték a célt. Közvetlenül felette a nyúlvány lehetett látni a szűk Ennek során Hold barlang. Kissé pihent, űrkalóz kapott titkos zseblámpák és beugrott a folyosón.

- inkább magában foglal egy zseblámpát! - parancsolta Boule Boule. - Nem látod, milyen sötét és ijesztő!?

- most benne, tiszteletben Boule Boule! - Igen, ez most egy kicsit könnyebb - kém boldog. - Kíváncsi vagyok, ha ez vezet át?

- Meg kell, hogy menjen előre - úgy döntött, Bul-Bul. - Minden a know.

- Mi lenne, ha eltéved? - ráijeszt lyuk. - Nézd, milyen kanyargós folyosón. Hirtelen vissza nem jutunk ki?

- Ne aggódj, valahogy kijutni - nyugtatta kém Bul-Bul.

- És én nem félek, csak abban az esetben kérték - felvette a lábujjak homok, Hole mondta.

Rablók beköltözött a barlangba. Hole ment előre, és rágyújtott egy keskeny sötét folyosón kicsi, de erős zseblámpát. A kalóz Boule Boule ment kissé mögé, és hogy jegyzeteket krétával a falra, nem eltévedni. Crayon Boule Boule ellopta több esti Nastya. A lány felhívta a képeket egy kis tábla, ami azt mutatja ceruza. Felszámolási még az ősi barlang elment a bal és a jobb oldalon. Pirates ijesztő volt, de a gondolat, hogy a kincsek nem ad nekik többit. A falon vörös, kék és zöld jégcsapok. Ezek a különleges jégcsapok, melyek már csak a Hold barlangokban. Kém lyuk közelében leállt minden jégcsapok és beleszagolt a hosszú orr, mint egy igazi vadászkutya. Egyes daganatok, ő is megpróbálta, hogy nyalja a nyelv.

- Solonenkie - miközben a lyukat, rámutatva, hogy a hold jégcsapok.

- Elég, hogy rágja a bármely sárban! - odornul kém Bul-Bul. - Meg kell sietni. Egyre cool - megborzongott vastag kalóz.

A rablók folytatta. A barlang tényleg nagyon kanyargós és folyamatosan seb, a jobbról balra. Mennyezet lett nagyon magas, hirtelen olyan alacsony, hogy űrkalóz kellett mászni a térdemen, hogy fel akar mászni tovább. Kapitány Bul-Bul folytatódott felhívni krétával nyilak. És a levegő idő a barlangban egyre kevesebb és kevesebb. És mindez azért, mert a rablók már túl messzire ment a barlangba, és a hatalom a gép DIY vozduhovyduvatelnoy nem elég vezetni a föld eddig a levegőben.

- Meg kell, hogy menjen vissza - lihegve mondta Bul-Bul. - Ebben a buta barlang levegő ne maradjon. Egy kicsit több, és tényleg nincs semmi lélegezni.

- Nézd Kapitány, én azt hiszem, látok valamit. - embertelen hangja hirtelen felkiáltott a kémlelőnyílás. - Van valami fényes!

- Ez az a kincs. - kiáltotta rekedten kalóz Boule Boule. - Fussunk gyorsan, gyorsan szeretne látni az ékszereket, és mindenféle gyémánt.

De abban a pillanatban, amikor a rablók olyan közel a cél, amikor a mohó ragadozó szeme csillogott az örömtől volt helyrehozhatatlan, szörnyű baj.

W Pok! - fújt zseblámpa kémlelőlyuk.

B-pok! - Kapcsolja ki a zseblámpa kalóz Boule Boule.

A rablók sötétségben. A barlang volt olyan mély és olyan kanyargós, hogy a napfény nem hatol itt.

- Mi ez? - ugrott lyuk. - Kapitány, mi történt?

- Mi elveszett! - üvöltött Bul-Bul. - A lámpás égett, azok lemerülnek. Most nem tudjuk megtalálni a kincset, és nem találja az utat vissza.




Kapcsolódó cikkek