8. fejezet

Szórakoztatják magukat lelkileg - a legjobb Act - Három hasznos könyveket - a Biblia a vasárnapi iskolában

Hadd mondjam el, hogyan tanulmányozzák a Bibliát. Nem mindenki tud harcolni a karok Saul és talán nem lesz képes követni a példát. X. Károly Spurgeon készül prédikációjában vasárnap szombat este - ha megpróbáltam megtenni, akkor nem sikerült. Mindazonáltal remélem, tudok adni néhány mutató, ami segít.

Minél hamarabb megtanulják, hogy táplálékhoz maguk lelki táplálékot a jobb. Nagyon sajnálom azt, aki hallgatta a prédikációt sok éve, és nem tanult etetni magát lelki táplálékot. Mennyire megfosztja magát!

Tudod, milyen fontos esemény a családban schtaetsya a pillanat, amikor a gyerek elkezd enni magát. Ez az asztalnál, és bár kezdetben kezében egy kanál fejjel lefelé, de ez egy lépés előre - idővel megtanulja, hogy tartsa meg helyesen. Minden tapsolni, és gratulálok a gyermek és magukat: „Nézd, ő maga eszik!”

Amit, mint a keresztények, szükség leginkább? - Az a képesség, hogy táplálékhoz. Sok ülni tehetetlenül és tátott szájjal vár néhány ügyes prédikátor etetni őket. Éhesek lelki táplálékot, és a prédikátor meg kell próbálnia, hogy etetni őket, mivel a Biblia - kész lakoma készített nekik a mennyei Atya.

Vannak sokan, akik azt képzelik magukat keresztényeknek, ami arra kell törekedni, kanál papság. Ha van egy lelkész, utasítsa őket, élnek rosszul, de ha nem, ezek mind, anélkül lelki táplálékot. Ezzel meg tudja ítélni, hogy Ön egy valódi Isten gyermeke. Igaz hívő szereti a Word és megeszi, van egy ízére. Ha bemegy a kertbe, és egy marék fűrészpor, a madarak nem figyelni rájuk, de hamarosan megérkezik, ha dobja zsemlemorzsával. És Isten gyermekeinek meg tudja határozni a különbség, hogy úgy mondjam, fűrészpor és kenyeret küldött az égből. Semmi más nem képes kielégíteni az igényeket a lélek, amint a szavakat az élő Isten.

A legjobb szabály, hogy tanulmányozza Isten Igéjét - egy állandó kitartás. A zsoltáros azt mondja: „Én már ragadt a te bizonyságaidat.” Néhány ember olyan, mint egy gyorsvonat - futnak olyan gyorsan előre, semmi körül nem vesznek észre. Gondosság tanulmányozása Isten Igéjének hozzájárul növekedéséhez is bennünk és szaporodnak azon kívül.

Három könyv, amit ajánlani, hogy minden keresztény. Először is, természetesen, a Biblia. Azt hiszem, van, hogy egy jó Biblia egy jó, a nagy méretet. Nem szeretem ezeket a kis Bibliákat, amelyeket meg kell tartani az orr alatt, hogy ki az apró betűs részt. Ha ez megtörténik, az ülés egy kicsit sötét, akkor nem tudja kivenni a szavakat, és a szemed előtt csak a fekete vonalak. „Ez azért van így - egyesek szerint -, de nem tudja viselni vastag Biblia a zsebében.” Jó, akkor viselje a hóna alatt, és ha van, hogy menjen vele öt mérföldre, akkor azt fogja mondani ezt a nagyon prédikáció hossza öt mérföldre. Ismertem egy férfit, aki ki volt téve néző hívő, mindig viselte a Biblia a hóna alatt, majd hittek. Nem szégyelled viseli dalszerző, és mert a Biblia felülmúlja az összes könyvet a világon.

Ha kihúzza a jó Bibliát, akkor már nem vigyáz rá. Tegyük fel, hogy fizetni, 10 $. jó Biblia; Az idősebb kapsz, annál drágább lesz az Ön számára. De soha nem vesz egy ilyen értékes Biblia, hogy félsz, hogy piszkos; Biblia mint mindig egyfajta teljesen olvashatatlan.

Akkor azt tanácsolom, hogy Symphony. Azt öt éves volt hívő, amikor először hallottam róla. Egy nem hívő Boston elvezetett nehézséget. Semmit nem tudtam, de a Biblia, és megpróbálta, hogy megvédje őt és a kereszténység. Idézte a rossz részlet a Biblia, és azt mondta, hogy egy ilyen helyet benne. Ezután néhány napig megpróbáltam megtalálni a Biblián keresztül. Ha én egy szimfóniát, egy listát az összes vers a Bibliában, csak lehet, hogy elkapja a hibás. Megtalálható minden olyan hely, vagy egy szót a Bibliában segítségével a Symphony. Preachers jó pont, hogy ez a közönség javára.

Úgy vélem, hogy a vasárnapi iskolai tanárok esik egy szomorú csalódás, ha nem hozza magával a vasárnapi iskolába az egész Bibliát. Mindegy, hogy milyen kicsi gyerekek, hadd megérteni, hogy az Ó- és az Újszövetség - egy könyv, nem pedig kettő. Ne engedje, hogy a gondolat, hogy az Ószövetség nem olyan fontos számunkra, mint az új. „A teljes Írás Istentől ihletett és hasznos” (2Tim.3: 16).

Egy fiú vagy lány, nagyon fontos az életben, ha fejleszteni a képességét, hogy foglalkozik a Biblia. Mi alkalmas hadsereg, amikor a katonák nem képes a saját fegyvert? Nagyon sovány rajta, mert tudom, hogy vasárnapi iskolákban, ahol számos iránymutatást és kézikönyvek, de nem bibliai. Kérdéseket tesznek fel, amelyre választ kapnak az az oldal alján, így a tanár, hogy nem csinál semmit. Ez egy nagy dolog a lusta tanárok. Láttam őket jön be a terembe, az útmutatás, néha nem nyitja meg az oldalt, és kérd meg a gyerekeket; Aztán észre a hibát, és újra megkérdezte egy másik helyről. Egyszer voltam a vizsgálaton jelen lévő ilyen jellegű:

„Ivan, aki az első ember?”

„Nem, nem hinném. Add ide a könyvet, amit látok. Nem, ez nem Matuzsálem. Nem találja ki?”

„Igaz, a fiam. Te, mint kiderült, jól leckét.”

Azt szeretném kérdezni, hogy mit tanulhatunk ebben a képzésben? Ez felesleges munka, ami csak negatív eredményt adott. Ne mondd, hogy hibáztatom kiegészítő segédanyagok; Teljesen egyetértek, hogy érdemes használni őket világítja meg a témát. Amit én szeretnék tőled, ha megy az osztály, így ez a valami, amit már elő leckéztetni nélkül előnyöket. Ezután a diákok lesznek érdekli őket. Hozzátok az élet könyvéből, az Isten Igéje.

Vannak, akik a családi Bibliát otthon, de az anya annyira félt, hogy gyermekei nem tört, amely elrejti a szekrénybe, és a gyerekek csak alkalmanként hagyjuk tartja. Ugyanakkor azok a leginkább érdekli a felvételt, amikor megszületett apa és az anya, amikor összeházasodtak, amikor Ivan született, Mária és t. N.

Miért fiatalok 18-20 év nem visz rá a lélek, hogy menjen a vasárnapi iskolába? Semmi sem vonzóbb, mint egy élő osztály bibliaóra. Ez azért van, mert félnek attól, hogy felfedje a tudatlanság. Azt nem tudom, hol Matthew, Efézus, nem tudják, hol kell keresni a Zsidókhoz írt levél, és általában mindenféle könyvek a Biblia. Ezeket meg kell tanítani, hogyan kell kezelni a Bibliát, és meg tudja csinálni, más, mint a szülők, vasárnapi iskolai tanár, magával vitte a Biblia az iskolába, és eszik meg a kezdetektől fogva. Most mindenki lehet vásárolni a Bibliát. Vasárnapi iskolák nem olyan rossz, hogy nem vesz egy Bibliát. Mi a Biblia osztály nélkül a Bibliát? Néhány évvel ezelőtt egy nagy vasárnapi Biblia iskolában merült fel kérdését; azt akarta megoldani a segítségével a Bibliában, de ez nem volt az osztályban. Biblia osztály nélkül a Bibliát! Ez ugyanaz, mint egy orvos nélküli gyógyszert vagy egy hadsereg fegyverek nélkül. Templomba mentek, már keresi, de nem találja az osztályon. Amint az várható volt egy ilyen áldás Isten Igéjét, a forrás is? Lelki magazinok és útmutatók tökéletes, mint egy útmutató az órákra, de mielőtt lehetővé teszi számukra, hogy kiszorítják a Biblia vasárnapi iskolát, akkor jobb, ha minket vezetni őket magukat.

Kapcsolódó cikkek