10 Irodalmi hoaxok

01. Cherubina de Gabriac

Orosz költőnő Elizabeth Dmitriev (1887-1928)

Dmitrieva tetszett költészet Maximilian Volosin, de amikor ő hozta a költő Makovsky, az egyik a „Apollo” kiadók az a tény, hogy nem lenyűgözte. Talán azért, mert az a tény, hogy úgy tűnt szerény Elizabeth magát. Mystification Volosin és Dmitriev merült fel 1909 nyarán a Koktebel. Szigorúan véve, ez egy klasszikus PR promóciós végzett 90 évig, mielőtt ez a fogalom lépett az orosz nyelvet.







„Nem vagyok egy nagy kereszteződésnél. Hagytam. Én már nem írok verseket. Nem tudom, hogy mit fogok csinálni. Max, mutatott nekem egy pillanatra a hatalom, a kreativitás, de elvitt örökre utána. Legyen az én verseket lesz a szimbóluma az én szerelmem. "

(Egy levél Elizabeth Dmitrieva Maximilian Volosin)

02. Mihail Ageev

Orosz író és fordító Marc Levy (1898-1973)

„1930-ben (Levi -.” PP „) elhagyta Németországot és megérkezett Törökországban, ahol ő is részt nyelvtanítása, sőt az irodalmi tevékenységet. Írtak egy könyvet a „The Story of a kokain”, amely megjelent a párizsi emigráns kiadvány „Book House”. Levy rámutat arra, hogy ez nem bántó-book, nem tartalmaz egyetlen szó, szemben a Szovjetunió, és általában ez az ő kénytelen munkát írt kedvéért a létezéséről. Bekövetkezését beszélgetések a következtetést vontam le, hogy a Levi nyilván átgondolt és rájött, hogy a mélysége hiba elkövetése és megpróbálja pótolni azt a gyakorlati munkát. "

(Ebből a segítségével a szovjet Főkonzulátus Isztambul)

03. Ábrám Tertz

(Robin európai írók védelmében Sinyavsky és Daniel)

04. Emile nyitva

Francia író Romain Gary (1914-1980)

Az 1970-es évek, Romain Gary, ha a kedvenc a nyilvánosság és a kritikusok, a győztes a Goncourt-díj, kimerültnek éreztem borított írásban. Létrehozása egy alias, Gary akarta bizonyítani, hogy a kritikusok, és jelenleg ez nem így van. Ennek eredményeképpen, ő lett az egyetlen ember a történelem Franciaország, kétszer kapta a Prix Goncourt. De ez a dicsőség, ami nem illeti meg az író, és kitalálták Azshara, okozott mély lelki válság, majd öngyilkos Gary: ha eleinte az író gúnyolták a kritikusok, akik már kergeti az új csillag, majd végül valaki másnak a sikerét, amely elméletileg én volt, hogy az övé, kezdett elnyomni őt.







„Én vezettem az én birtokában. A délibáb általam létrehozott állandó másik. Megvalósult, Azhar véget az én kísérteties létezését is. Viszontagságos élet: az álmom van ellenem. "

( "Az élete és halála Emile Azhar", Romain Gary)

05. Max Fry

„Még ha a történet kiderült, hogy megpróbálja regisztrálni a nevét Max Fry védjegye, ők [a kiadó” ABC „] Gyorsan kínált: jöjjön, és fogjuk fel a gyerekeket, és ők könyveket ír - jelölt filológiai tudományok, nem kevesebb! Tehát, akkor írok egy könyvet negyedévente, és számomra fizet százezer rubelt is a negyedév során. "

06. Misha Defonseca

USA-belga író Monique De Vel (p. 1937)

„Ez a könyv, ez a történet - ez tényleg rólam. Ez nem az, ami volt, a valóságban, de ez az én valóság. "

(Ebből egy interjú Monique De Vel)

07. Boris Akunin

Grigorij Chkhartishvili, a fordító japán és író (b. 1956)

„Kellett egy becenevet, mert ez a fajta írás nagyon különbözik az én más osztályokba. Amikor Akunin ül a számítógép és elkezdte verni a billentyűzetet, azt gondoltam, nem úgy működik, mint Chkhartishvili, írunk egy cikket, vagy esszét. Mi nagyon különbözőek. Akunin meglévő tag-venno kedvesebb, mint én. Ez az első. Másodszor, ez, ellentétben velem, idealista. És harmadszor, azt sem tudja biztosan, hogy Isten létezik, amit én irigylem őt. "

(Ebből egy interjú Grigorij Chkhartishvili)

08. Holm van Bunny

Orientalisták és írók Vjacseszlav Rybakov (b. 1954) és Igor Alimov (p. 1964)

„Szeretem utópia. Megjelenésük - vsegdapredvestie drámai történelmi áttörés. Mi sokat eszik disztópia. Bármilyen megjelenése utópiák portend ugrások fejlődését. Elhagyása utópia - ez elvileg az elutasítás a történelmi erőfeszítés egyáltalán. Egyszerű, olcsó szkeptikus hitetlenség az, hogy tudjuk, és legyen jó. "

(Ebből egy interjú Vjacseszlav Rybakov)

09. Anatolij Brusnikin Anna Borisova

Feltalálás Borisov és Brusnikina, Chkhartishvili a kísérlet - a maga és kiadói piacon. Lehet egy jól ismert liberális nyugati és Chkhartishvili levelet „Devyatny Gyógyfürdők” abból a szempontból gyökerezik a talajban és államférfi? Lehet kiadók szabadítsa egy ismeretlen író nulla, és ha ez az író veszi az olvasó? Mennyi pénzt vesz igénybe? Milyen műfajú a piac készen áll, hogy elfogadja, és melyek nem azok? Sőt, kiderült, egy átverés az egész marketing kutatás, amely ellen az előző projekt, saját venno „Boris Akunin”, úgy néz ki őszintén profán.

(A blog Grigorij Chkhartishvili)

10. Nathan Dubovitsky

Orosz államférfi, Vladislav Surkov (p. 1964)




Kapcsolódó cikkek