7 Tévhitek a tartózkodás egy pszichiátriai kórházban, hogy nem kell hinni

Ne hidd, hogy mit látsz a televízióban, vagy a filmekben.
Mondja Daniel Bedklif.

„Mivel a lift, már nem voltam egyedül, én kész volt, én valami szörnyű. Én örültem, és még a lift, a szerencse emelte volna túl lassú.

Amikor az ajtó végre megnyílt, kimentem. Megszorítottam a kezében a táskát, arra számítva, hogy valami szörnyűség: a komor falak, töltött, mint egy zombi, sikoltozó emberek és rossz orvosok, akik kigúnyolják a betegek és kezelni őket, mint az állatokat a ketrecben.

De minden kiderült egészen másképp. Láttam egy szép fényes falak, amelyen színes minták kézzel rajzolt ábrázolták. Az orvosok és a betegek is barátságos, és rám mosolygott. Azt megkönnyebbülten felsóhajtott. Lehet, hogy én vagyok az eltúlzott. "

Nem kell elhinni, amit a tévében látni. Természetesen minden kórház más, de azt akarom mondani, hogy a pszichiátriai kórházak nem, mit látnak a filmekben és a tévében. Láttam magam, a saját szememmel, miután meglátogatott több ilyen létesítményt.

Nem azt mondom, hogy rendben vannak - ők is megvan a hátránya. Azonban én nem próbálja cukorbevonat a valóságot, hanem csak tájékoztatni, hogy az „ördög nem olyan, mint amilyennek festik.”

Persze, ott maradni, ez nem egy nyaralás. De az ilyen intézmények jöttek létre, hogy segítse az embereket, hogy vezesse őket, és javítsák az egészségi állapotra, anélkül kényszerzub- és félelmetes, fehér, párnázott, Chambers.

Itt van hét mítoszt pszichiátriai kórházak, ahol az emberek úgy vélik ma.

Mítosz №1: Minden beteg nincsenek tisztában semmit, és össze lehet hasonlítani a „nyál zombik.”

Valóság: A múltban, amikor azt gondoltam, a pszichiátriai kórházak, képzeltem az emberek, mint a zombik. Halvány, mint egy csorda, hogy alig mozdult a lába, és céltalanul sétálgatnak a kórházba egy üres tekintetét.

És az orvosok, akik tompa tudat az emberek szivattyúzás azok a különböző gyógyszereket, így nem emlékszik semmire.

De ez elég messze áll az igazságtól. A betegek láttam volt vidám. Ők játszottak a különböző játékokat, vagy beszélgetni a barátokkal. De ebben a légkörben, mint voltak, akik nem voltak nagyon barátságos vagy kiabálva betegség miatt, nem azért, mert tartottak akaratuk ellenére bántalmazták őket.

Mítosz №2: pszichiátriai beteget egy erőszakos és veszélyes emberek.

Valóság: Annak a valószínűsége, hogy a súlyos mentális betegség lesz súlyos nem magasabb, mint a hétköznapi emberek. Pszichiátriai betegek tízszer nagyobb valószínűséggel válnak erőszakos bűncselekmények áldozatainak, mint a lakosság.

Találkoztam ezekben kórházakban jó emberek. Némelyikük volt probléma a harag, de megfenyegetett. Tény, hogy sok közülük egyszerűen félénk. Voltak, akik vettek erős gyógyszeres mert megpróbálták bántani magát fizikailag, de ezek az impulzusok nem hosszabbítják meg a többieknek.

Mítosz №3: Orvosok erőszakkal, amelyet betegnek a gyógyszert.

Valóság: Volt egy szobatársam, nem volt hajlandó az új kezelés, amely az előírt neki, de senki sem kényszerítette, hogy gyógyszert. Soha nem láttam az orvosok okozhat kezelendő beteg akarata ellenére. Ezeknél a betegeknél, pszichiáterek intézmények rendszeresen találkoznak, és segíti őket, hogy döntsenek a kezelés, irányítsa őket a helyes útra, ajánlatos hatásos kúra, hogy mindenki más. Az orvosok tanácsot adni a kezelés, de nem töltött tabletták betegek erőszakkal.

Mítosz №4: elektrosokk alkalmazásával - egy szörnyű és erős büntetés.

Valóság. ECT (elektrokonvulzív terápia) még mindig normális, az alkalmazott eljárás a pszichiátriai kórházakban, különösen a kezelés-rezisztens klinikai depresszió és bipoláris zavar. De az ilyen eljárások nem úgy néz ki, mint egy jelenet egy horrorfilm. Az emberek nincsenek ott azok akarata ellenére, hogy megbüntesse. És akkor még nem köthetők egy szék bőr pántok.

Egyszer volt a kezelőben elektrosokk terápiát. Kaptam érzéstelenítés, így nem érez fájdalmat az eljárás során. Miután felébredtem a ház, és nem emlékszik semmire. Az eljárás nem okozott nekem sok kellemetlenséget, de néhány pillanat alatt töltött, azt sosem emlékszik.

Az elektrosokk is hihetetlenül hasznos néhány ember számára. Jessica Bishop, az asszisztensem a kórházban, aki kórházba került, hétszer mondja, - „Az elektrosokk megmentette a szörnyű lelkiállapotban, és segít nekem eddig. Tudom tartani a normális ritmus az élet, mivel a foglalkoztatás. Azt javaslom, hogy próbálja elektrosokk-terápia azoknak, akik nem tudnak megbirkózni a súlyos depresszió. "

7 Tévhitek a tartózkodás egy pszichiátriai kórházban, hogy nem kell hinni
Majmolás Vision / STS

Mítosz №5: Minden ugyanabban a kórházban és a betegek lezárva tartják fel, nem hagyta őket a friss levegőre.

Valóság: Minden film Psychiatric Hospital mutat, mint egy börtön, ahonnan nincs menekvés. Valójában azonban ezek az intézmények nem mindig tilos kimenni.

Során az utolsó kórházi, én felajánlott egy séta naponta kétszer felügyelete alatt orvosok.

Mítosz №6: A betegek fogyasztanak a kütyü, és szigorúan tilos a kapcsolatot a külvilággal.

Mítosz №7: Menj haza „gyógyult”.

Valóság: Azt hittem, az idő, míg én a kórházban leszek ahhoz, hogy teljesen gyógyítani. És miután ott maradt, én teljesen egészséges. De ez nem történt meg - mind velem és a többi beteggel.

Az állam, amelyhez jön tartózkodást követően egy pszichiátriai kórházban, szükség van, hogy támogassa a szabályozó gyógyszerek az egészségre. Ez nem mindig könnyű megtenni, hogy a saját deviza nélkül, gyakran képzett, támogatása.

Ha kell alávetni egy pszichiátriai klinikára, akkor ne hagyja a társadalmi sztereotípiák befolyásolják a kezelést. Te mész a helyes irányba. Nem kell szégyellni - ez semmi ilyesmi. Mindannyiunknak megérdemli az esélyt, hogy élni a boldog élet.

Kapcsolódó cikkek