5 élet tanulságai - a kis herceg

5 élet tanulságai - a kis herceg

A kis herceg tanít bennünket, hogy szükséges-e fenntartani egy vágy kreativitás, gyakran nevetnek, és jobban alszik.

Ez a könyv magával ragad a felnőttek és gyermekek számára 70 éven át, az illusztrált lapok is lefordították 250 nyelven és dialektusban. Az évforduló alkalmából a termék „HuffPost Franciaország” gondolkozik öt életfeladatokat, „A kis herceg”.







1. Meg kell újraéleszteni a gyermek utáni vágy kreativitás.

5 élet tanulságai - a kis herceg

Illusztráció: Susanne Vera / Reuters

Az elbeszélő kezdődik a történet a történet az első gyermek képe, amely ábrázolja a boa lenyelt egy elefántot. Úgy véli, hogy minden felnőtt, kinyitotta a könyvet, hogy a rendes kalapot. Kísérleti sokáig felhívni hűvös, amíg nem találkozott a kis herceg, aki azonnal megértette, hogy mi az ábra: az elefánt belsejében egy óriáskígyó.

„Amikor találkoztam olyan felnőtt, aki úgy tűnt nekem, ésszerű és megértés mások, megmutattam neki a képet №1 - Azért tartottam meg, és mindig magával vitt. Azt akartam, hogy tudja, hogy ez az ember tényleg megért valamit. De mindannyian válaszolt nekem: „Ez egy kalap.” És akkor még nem beszéltem velük erről semmilyen boa vagy egy dzsungel, nem a csillagok. Azt kérte, hogy a fogalmakat. Beszéltem nekik a játék a híd és a golf és a politika és a nyakkendőt. Mindkét felnőtt nagyon boldogok voltak, hogy találkozott egy ilyen értelmes ember, „[a továbbiakban idézet:” A kis herceg „fordították Nora Gal - kb. Trans.]

Életfeladat: Ahogy öregszünk, próbáljuk legalább egy csepp őrület és a kreatív energia. Felnőttek inkább a számok és a gyakorlatiasság mindent, de felejtsd el, hogy mélyebben a felszín alatt, hogy magát a szabadság, a kreativitás. Vesztes kíváncsiság válnak passzív.

Azt állítja, hogy a tudomány: a kreativitás és a képzelet hasznos az egészségre. Egy tanulmány szerint a folyóirat „Pszichológiai Music”, azt mutatja, hogy a zongorista tanulóknak kevesebb stressz, mint mások, amikor improvizálni a színpadon. Továbbá, az eredmények azt mutatják, hogy a zene fokozza a felfogás a kifejezett érzelem az ének. A kreatív emberek nagyon hasonlít a kis herceg: álmodók keresi az új élményeket, feltenni a megfelelő kérdéseket.

2. Ahhoz, hogy megértsük az egyszerű élet örömei, kell, hogy legyen kevésbé súlyos.

5 élet tanulságai - a kis herceg






Illusztráció: Don Emmert / Getty Images

Ahogy a kis herceg, saját bolygóközi utazás, találkozott egy nagyon komoly üzletember. Ez az ember folyamatosan számolja a csillagokat a galaxisban. És akkor is, ha ő képzeli boldog, mert állítólag tartja őket, az élete magányos volt és monoton, mert az már nem semmi. Ő még csak nem is értékelni a szépséget a csillagok.

„Dobja őket - mondta egy üzletember. - Úgy vélem, nekik és újraszámlálás. Ez nagyon nehéz. De én egy komoly ember. "

Az élet tanulság: nem szükséges feláldozni a kis örömök az élet.

3. A boldogság kulcsa - egy kis időt magadnak.

5 élet tanulságai - a kis herceg

Illusztráció: Tariq Tinazay / Getty Images

Egy másik érdekes karakter a kis herceg találkozik az ötödik a sorban bolygón. Minden nap rövidebb ideig tart, mint egy perc alatt. Lamplighter kell eloltani a lámpát percenként, majd azonnal sietett meggyújtani újra. Ő nem volt ideje aludni és pihenni.

„Igen, ez igaz. A bolygó tesz egy teljes fordulatot egy perc alatt, és nincs második haladékot. Percenként I csonk a lámpást, és újra meggyújtani. " - Lamplighter.

Életfeladat: Meg kell értékelni minden pillanatban. Élvezze az élet.

Azt állítja, hogy a tudomány: az orvosok nem fárad megismételve: a alváshiány káros az egészségre. Így az élet, mint a jelen lámpagyújtogató, növeli a cukorbetegség, a szívbetegség, a stroke, a rák bizonyos formái, memória zavarok, hangulatváltozások, fokozott étvágy. A negatív hatások az alváshiány számtalan. Amellett, hogy az egészséges alvás egy embernek szüksége is idején ő is szentelik magukat, és nem működik. Kétségtelen, az egyik arra számít Lamplighter beteg ideges kimerültség.

4. Meg kell merész felfedező.

5 élet tanulságai - a kis herceg

Illusztráció: Yushikazu Tsun / Getty Images

A hatodik bolygó a kis herceg találkozott az „öreg, aki írt egy vastag könyvet.” Először azt hitte, hogy hős egy kutató-utazó, de kiderült, hogy ez egy földrajztudós, aki soha nem hagyta irodájában.

„Ez nem a geográfusok által vezetett városok, folyók, hegyek, tengerek, óceánok és sivatagok. Geográfus - nagyon fontos ember, nem volt ideje, hogy sétálni. „- földrajztudós.

Életfeladat: Arra törekszünk, hogy ne hagyják el „komfort zóna”, mert ez könnyebb, mint a kockázatokat. De a rendelkezésre álló idő, akkor kell használni, hogy készítsen a különböző tapasztalatok, új emberekkel találkozni, és az utazás a világ.

5. Meg kell hallgatni a szíved.

5 élet tanulságai - a kis herceg

A kis herceg szereti a rózsát, hogy elhagyta a bolygót. Külsőleg, ez nem más, mint a színek, hogy látta a Földön. De a rózsa egyedülálló, mert őt választotta. Ez „csak a világon,” mondta Fox, mert a herceg nem sajnálta az ideje, hogy vigyázzon rá.

„Ez az én titkom, ez nagyon egyszerű: láthatjuk helyesen csak a szívével. A legfontosabb dolog, akkor nem fogja látni a szemét. „- Fox.

Az élet tanulság: A kis herceg testesíti spontaneitás. A többiekkel ellentétben, azt hiszi, ösztönösen engedelmeskedik a szív. Ahogy Fox azt mondja, ez az egyetlen módja annak, hogy megértsük az igazán fontos dolgokat.

Nyilvánvaló, hogy a „A kis herceg”, megtalálja a különböző értékes életet tanácsot. De ahhoz, hogy többet, akkor meg kell kérdezni tőle. Érkezve a bolygót, akkor biztos, hogy megtalálja őt: ő nézni a naplementét a kedvenc virága.

Mint a cikk? Kérjük, ossza meg a szociális háló. )




Kapcsolódó cikkek