15. Gyakran használt rövidítések az sms-Angol

15. Gyakran használt rövidítések az sms-Angol

Ha valaha is kommunikálni levelezés útján az angol nyelvű haladó fiatalok, akkor valószínűleg szembe mindenféle rövidítések, mint YOLO, LOL, stb

A legtöbb ember számára, a tanulás angol, ez a fajta csökkentése továbbra is rejtély. De ma azt fogja mondani, hogyan kell megfejteni a 15 leggyakrabban használt SMS-arány az angol nyelvet.

Gondolod, hogy ez lehet az? Nagy piros labdát? Tény, hogy ez a mozaikszó jelentése «Hamarosan vissza».

Például, ha van egy sürgős távol maradnak az üzleti, és nincs idő elmagyarázni mindent részletesen, így írsz „lesz vissza, hamarosan én”, vagyis: Hamarosan újra vagy rövidített BRB.

Következő betűszó azt jelenti «mellesleg» vagy «Ezen kívül, az úton.”

Például: nem találtam a gyűrűt, BTW. - Apropó, nem találja a gyűrűt.

Ez a csökkenés akkor használható, ha felkérik, hogy egy párt vagy egy összejövetel a barátokkal, és «magukkal pia / üveg», azaz „hozza az italokat.”

Ez a kifejezés valószínűleg az egyik legnépszerűbb a tinédzserek, ez azt jelenti «nevet hangos» és használják a helyzetben, ahol tényleg nagyon szórakoztató és vicces.

Például Azt gondoltam volna, hogy a barátnője. LOL. - Azt hiszi, én vagyok a barátnője. Ki fog meghalni a nevetéstől!

Tovább betűszó járó nevetés és szórakozás. Szó szerint azt jelenti, „gördülő a padlón nevetve” vagy «gördülő le a földre nevet».

Például, én ROFL amikor megmutatta nekem. - Én gördülő a padlón nevetve, amikor megmutatta nekem.

Ez a csökkenés azt jelenti «Hála Istennek péntek van», nos, ha azt használják könnyű kitalálni.

Például: TGIF. vessünk egy italt! - Hála Istennek, ma péntek van, vessünk egy italt.

Ha azt szeretnénk gratulálni kedves barátom röviden és tömören levelet HB2U - «Boldog szülinapot».

Ez a csökkenés értéke «később beszélünk» - később.

Például: Sajnálom, elfoglalt vagyok most. TTYL. - Sajnálom, elfoglalt vagyok. Később beszélünk.

Betűszó kifejezést «nem tudom» - Nem tudom. Például IDK mi volt az otthoni feladat. - Nem tudom, mi volt a házi feladatot.

Ez a csökkenés azt jelenti «mondanom» - «természetesen». Például: N2S sakál. - Persze, nagyon jó volt.

Vagy 2nite. kitaláltad - «ma». Például: CU 2NYT = viszlát este.

Az előző példában, akkor már tudom, mi a CU. Nos, ez a L8R «később».

Például: Mennem kell. CUL8R - Mennem kell, később találkozunk.

Vagy mert. rövidítés a szó, «mert». Például TTYL CUZ / Mert én nem vagyok Buzy. - később beszélünk, mert elfoglalt vagyok.

Vége a vita / beszélgetés - ez a teljes változata a betűszó.

Például ha veszekedni valakivel, és nem akarjuk folytatni a beszélgetést, vagy beszélgetés levelet helyett „Ó, mind ...» - EOD.TTYL.

Kölcsönzött szó, amely az olaszországi úton „most, viszlát.” Például: CU at 8:00 CIAO. - Találkozunk 08:00. Szia.

Ez minden. Vonat levelet SMSes a fejlett fiatalok. Az ilyen kifejezések is használhatók a szociális hálózatok, mint a Facebook, VK vagy a Twitter.

Fontos, hogy ne használja ezeket a levonásokat az üzleti levelezés.

Kapcsolódó cikkek