31. lecke hozzájárulása ima, író

A szövegek a Biblia: Máté 18: 18-20; Mózes 32: 30; Róma 8: 26

A központi igazság: következetes ima két vagy több ember, hogy mit igényel óriási előnye.







Az összes ígéretek a Bibliában, az ima, talán nem fontosabb, mint a Máté 18: 19. Azonban sok hívő keresztények éli az életét anélkül, hogy ismerné az Ige - az olvasás és még tanulni Máté 18: 19-so, és nem használja a saját életét.

Isten nem az, hogy minden az ígéretek a Bibliában, az imádság, csak azért, hogy töltse ki az üres teret. Ők ott a mi javunkra. Ők ott nekünk kell csinálni velük.

Annak érdekében, hogy teljes mértékben megértsék, amit Jézus mondott Máté 18: 19, nézzük meg a megelőző és rákövetkező verseket.

18Istinno mondom néktek: amit kötődnek a földön, kötve lesz a mennyben; és amit laza földön eloldatik a mennyben.

19Istinno is mondani, hogy ha ketten közületek valamiben egyetértenek a földön mindabban, hogy kérdezni, hogy mi nem kérte volna, hogy az én mennyei Atyám.

20Ibo ahol ketten vagy hárman összegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük.

Figyeljük meg a kifejezés a 19. versben:”. nekik az én mennyei Atyám. „Ez egy nagyon fontos kijelentés -” lenni. " Ebben a részben Jézus ígéri:”. nekik az én mennyei Atyám. „Azt is mondta:” Ha valamit kértek az én nevemben, én megcselekszem azt „(János 14: 14).

Ki olvassa az Újszövetséget csak görög PK Nelson volt műértő görög nyelvet. Azt mondta, hogy a görög sokkal szebb, mint az angol, de van egy száma a vizsgált kifejezések, amelyeket nem lehet fordítani angolra elvesztése nélkül értelemben.

Dr. Nelson szerint a görög szó Jézus kijelentése a következőképpen szól: »Ha van valami, hogy kérje a nevem, és én nem lesz, azt kell, hogy az Ön számára.«

A teljesítmény, hogy megkösse és laza

Máté 18: 20 azt mondja: „Mert ahol ketten vagy hárman összegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük. „Normális esetben használjuk ezt a verset, hogy a minisztérium a templomban. Persze, akkor érthető, és így, de valójában Jézus utalva arra, hogy ahol van két ember, akik azért jöttek, hogy egy megállapodás, akkor ő velük, hogy olyan választ imáikat. Jézus is hangsúlyozta, hogy a kötelezett minket a földön, kötve lesz az ég, és az lehetővé tette a földön fog megoldódni a mennyben. Heaven támogat minket, hogy mit teszünk a földön. Megvan a hatalmunk, hogy engedélyezze, és kommunikálni.

Azonban ahelyett, hogy ezt a hatáskört, sokan teszik, hogy az ördög köti őket. Ők úgy vélik, hogy ők biztosan eltart egy dobogó és benyomódik. Ők úgy vélik, hogy nem tudnak segíteni. De még mindig lehet valamit tenni ezzel kapcsolatban, jogszabályoknak megfelelően jár el ezt a szöveget: megegyezés ima egy másik hívő.

1957-ben volt a gazdasági visszaesés az országban. Az Oregon, ez a csökkenés érezhető volt nagyon erősen. Abban az időben én tartott ülést ébredés Salem, Oregon. Amikor prédikált a hozzájárulását az ima, az egyik pár az egyház úgy döntött, hogy azt állítják, ez az ígéret, és alkalmazza azt a javára magukat. Volt egy kis telket, amelyet igyekeztek eladni két év, de hiába. Ilyen nehéz időkben úgy tűnt, lehetetlen eladni, azonban a pár megállapodott, hogy imádkozzanak, hogy képes lesz eladni a segítségével az Úr. Amikor a férjem elment egy ingatlanügynök ingatlan, azt mondta, hogy azért, mert nem tudták eladni a földet a jó idő, kevés a remény, hogy ő fogja eladni manapság. De az ügynök azt javasolta, hogy a tulajdonos beszélni egy ügyfél, aki korábban érdekelt a helyszínen. Az ügynök nem volt optimista, de azt mondta, hogy ha az ügyfél nem vásárolja meg a földet, ő megpróbálja eladni újra.

Emlékezés Jézus ígérete imáról hozzájárulásával, a tulajdonos találkozott az ügyfél, amely azt mondták, mielőtt az azonos árat ajánló a földet. Ebben az időben, az ügyfél azt mondta, hogy megveszi.

Két év múlva a házaspár szenvedett pénzügyi nehézségek, hogy hasztalan próbálják eladni az oldalt. Úgy lehetett volna használni a pénzt, ha csak akkor kell használni hatalmát ima megállapodás „lesz az én mennyei Atyám.”







Ahelyett, hogy azt hiszik, a szív és bevallom száddal, a pár imádkozott Istenhez, hogy tegyünk ellene. Most pontosan tudták, hogy mit kell tenni valamit. (Van egy szerepet játszanak. Ha a kezünkbe veszünk egy lépést a részéről, és Isten tesz egy lépést.

Szorozva az ima erejét

Mózes 32: 30

30 Hogyan kergethetne egy ezeret, és kettő a sötétséget, azzal az eltéréssel, hogy Kősziklájok el őket, és ha az Úr kézbe őket!

Mi lehet hatalmas az ima egyedül, de lehet még erősebb, ha valaki csatlakozik hozzánk. A fenti versben azt mondják, hogy az ember üldöz egy ezer, de kettő megfutamították a sötétben (tízezer). Ha valaki egyetért velünk az imádságban, amit tehetünk, tízszer több, mint maguk. Nem kell, hogy egy csomó ember; csak annyi a férj és a feleség - csak kettő. Egyszer olvastam egy könyvet Dr. George W. Truetta, aki sok éven át volt lelkésze First Baptist Church in Dallas, Texas. Az egyik fejezete a könyvet szentelt a megállapodás tárgya az imádságban.

Azt mondja, hogy amikor egy fiatal diák a szemináriumban, majd a nyarat az ébredés ülésein. Egyszer, amikor prédikált alatt lombkorona ágak West Texas, nagy gazda azt követően került sor a prédikáció hozzá, és megkérdezte tőle, hitt az Újszövetségben. Dr. Truett azt mondta, hisz. Ezután a gazda megkérdezte, hisz ott van minden. Dr. Truett azt mondta, hogy természetesen igen. A gazda kérte, ha azt hiszi, mi van írva Máté szerint 18: 19 Dr. Truett azt mondta, nem emlékszik a lépés, hogy meg van írva Máté szerint 18: 19, de bármi is volt, ő maga hisz.

Farmer Truettu idézte ezt a verset, és azt mondta neki, hogy - az első felmerült egy prédikátor, aki valóban elhiszi. Megkérdezte Dr. Truetta egyetértek vele, hogy a szabályozás a farmján és családja úgy vélte, a következő napon. Megígérte, hogy vezesse őket a templomba. Dr. Truett mondta egyetért azzal, hogy hittek.

Ez a hatalmas, aki fölé magasodtak az ő növekedés majdnem két méter, cowboy csizma a lábán, megfogta a kezét, és megrázta. Azt mondta: „Uram, végre megtaláltam az egyetlen, aki egyetért velem. Kerestem egy ember sok éven át. Ez prédikátor törpe és egyetértek azzal, hogy John és családja hitt holnap este. "

Fürdőzés után egy álmatlan éjszakát harci és az ördög, Dr. Truett ment a találkozó. Látta, hogy a mezőgazdasági termelő jött, ami egy másik ember, felesége és három gyermeke van. Dr. Truett mondta a tüzes evangélium hirdetése és a hívott megtérésre, de úgy gondolta, a férfi nem megy előre. Végül azt mondta, hogy az Úrnak, hogy ő tette, amit tudott; ő fog énekelni még egy vers, aztán elárulja mindent a kezében. A következő vers a zsoltár a megtérésre, a legidősebb lány, 13 éves, ő lépett előre. Ő térdre esett. Ezután a többi gyerek maradt. Végül mind a három gyermek imádkozott előtte. Aztán jött az anya, és a végén, apám.

Befejezése után a szolgáltatás, a farmer megragadta Dr. Truetta a kezét, és azt mondta, hogy tudta, hogy ha sikerül találni valakit, aki egyetértene vele, akkor működni fog. Megkérdezte Dr. Truetta egyetértenek vele a szomszéd. Aztán, amint arra Dr. Truett, ha a gazda kérte őt, hogy fogadja el a Nap emelkedett a nyugati, ő egyetért. Ő mindenre készen! Azt mondta, hogy fiatal volt, és nem tudom, semmi mást. Azt mondta, hogy van a cucc a fejét formáció, kárára a szíve, de a hétköznapi emberek úgy vélik, az Isten Igéje, és megkapja az eredményt.

Minisztérium két hétig folytattuk. És minden este, a gazda megkérdezte Dr. Truetta egyet vele egy másik család, és minden este megszökött a család. Ez jár.

A Szentlélek az imádság szolgálata

26. Hasonlóképpen a Lélek segít (nekünk) a mi gyengeség; mert nem tudjuk, hogy mi, hogy imádkozzanak, ahogy kellene, de maga a Lélek esedezik értünk sóhajok túl mély szavakat.

A görög szó az utolsó mondat úgy hangzik, mint „sóhajt, hogy tagolatlan.” Ezért ez a vers beszél sóhajok és imádkozott nyelveken.

Ebben a tekintetben, Pál azt mondta: „Mert ha imádkozom egy nyelv, a lelkem könyörög, de az elmém marad terméketlen” (1Kor 14 :. 14). A felerősített fordítás így szól: „A lélek (a Szentlélek által bennem) imádkozik. "

Vegye figyelembe, hogy a Róma 8: 26, hogy nem tudjuk, mit kérnünk kell. Ő testének értelmével, és nem tudjuk, hogyan kell imádkozni, mert sok dolog, hogy csak Isten ismeri, de „a Lélek is segítségére van a mi gyengeség. „A Szentlélek segít minket, és alkalmazni fogja tagolatlan nyög számunkra. Ez nem azt jelenti, hogy a Szentlélek ezzel nélkül a részvétel. Akkor lenne a Szentlélek volt a felelős a ima élet, de ő nem reagál rá. Te magad nesosh felelősséget ima életet. Figyeljük meg, mit mond ez a vers - a Szent Szellem ^ segít. " Ő feladott imádkozni veled. Ő küldte, hogy segítsen minden szempontból az életed, és különösen az ima életben. Szívedből hagyhatja dolgok, amelyeket nem lehet szavakkal kifejezni. Segíteni a Szentlélek, hogy amennyiben ezek a sóhajok árad a lelked, és megyek ki a száját. Ez a Szentlélek az imádság minisztérium.

Imádkozom a legtöbb az összes nyelven. Például, a fiam lehet a probléma, amiről nem tudok semmit. Azt mondják, hogy az Úr, nem tudom, hogyan kell imádkozni érte, ahogy kellene, de arra kérem a Szentlélek a nyilatkozatot. Azt is imádkozzanak érte nyelveken órákig, én is egy kinyilatkoztatás, vagy Isten megmutatja nekem a választ. De van kinyilatkoztatás vagy sem, így imádkozhatunk, mert tudjuk, hogy ez az út a Biblia.

Az ilyen imádság a Lélek gyümölcsöt terem, ha semmi más nem működik. A Szentlélek közbenjár rajtunk keresztül, mielőtt a kegyelem trónjához.

Szöveg fejből: „Azt mondom néktek, hogy ha ketten közületek valamiben egyetértenek a földön mindabban, hogy kérdezni, hogy mi nem kérte volna, hogy az én mennyei Atyám” (Mt 18 :. 19)

MOTTO leckét: „Legyen cselekvők a szó, és ne csak hallgatói. * (James 1: 22).




Kapcsolódó cikkek