7 dolog rólad, amit soha nem gondoltam - faktrum

Fedezze fel a válogatott 7 dolog minden egyes ember, de amit soha nem gondolt.

1. A gyomor okosabb, mint gondolná

7 dolog rólad, amit soha nem gondoltam - faktrum

A gyomor-bél traktus több neuronok mint sok állat van az agyban! Számuk és jelentősége azt sugallja, hogy a gyomorban van egy második agy.







2. Ön szőrrel borított, mint a csimpánzok

7 dolog rólad, amit soha nem gondoltam - faktrum

Az emberi test a fejbőr ugyanolyan szerkezetű, mint a legtöbb más főemlősök. Mi más, mint a csimpánzok csak a vastagsága, és hosszú haj, de nem azok számát és helyét.

3. A DNS vírusok van-e az összetételét

7 dolog rólad, amit soha nem gondoltam - faktrum

Az egyik legnagyobb meglepetés minket prepodnesonnyh közzététele az emberi genom, az a tény, hogy a DNS-ünk része a vírus. A vírusok nem szaporodnak a saját - így egy részük találtak egy ügyes módja, hogy „építeni” a DNS-nek a gazdasejt később másolni. Ha a vírus beilleszti a DNS-nek a hímivarsejt vagy petesejt, a kapott utódok hordozhatnak vírus DNS egy annak sejtek. Az egész emberi evolúció, ez oly gyakran megtörtént, hogy most nem kevesebb, mint 9% -a genom - egy vírus gének.







4. A test jóval fiatalabb, mint te

7 dolog rólad, amit soha nem gondoltam - faktrum

Megváltoztatja minden alkalommal. Belélegzi, lélegzik, eszik, megszabadulni a kibocsátás, és így tovább. N. állapota a tested soha nem ismétli önmagát az előző pillanatban. És akkor folyamatosan frissítve: minden második a sejt elpusztul, és helyébe újakat. Minél tovább távolodjon el a pubertás kor, annál kevésbé marad a sejtek tiéd gyermekkora óta. Ez ahhoz vezet, hogy a gyakori filozófiai vita: nevezheted magad, ha az összes sejteket, amelyek magával a születéskor, régen helyébe újakat?

5. részben vak

7 dolog rólad, amit soha nem gondoltam - faktrum

Sajnos, a szerkezet az emberi szem egy hiba: a holttérben. Minden a szemed az a hely mentes a képes érzékelni a fény, elég nagy problémát okozhat az emberek, akik elvesztették az egyik szemét. Ha teljesen szem teljes holt tér marad észrevétlen.

6. Akkor úgy kivételével

7 dolog rólad, amit soha nem gondoltam - faktrum

Van egy intuitív megértése a mennyiséget, ha az objektum nem több, mint 4. Nem feltétlenül lesz képes figyelembe venni, hogy megértsék a „két” vagy „három” a tárgy magad előtt látsz. Még képviselői ünnepei a törzs. tekintetében, amely, mint tudjuk, nincs fogalma a számla is ösztönösen érti a számot.

7. A csíknak a testén

7 dolog rólad, amit soha nem gondoltam - faktrum
Csakúgy, mint a kabát, például macskák, van, hogy egy nagyon világos bőr vonalak és foltok, de nem látja őket. Ezek az úgynevezett Lines Blashko. Úgy gondoljuk, hogy ezek jelenléte összefügg a migráció a bőr az embrió sejtjeinek vannak sablonok, amely lehet tekinteni, mint a bőr fejlődött. A vonalak nem esnek egybe az izomzat és nyirokrendszeri minta, alakjuk genetikai. Betegségek esetében, amelyekben Blashko vonalak láthatóvá válik, ezek anyajegyet fajták, megfosztva és kimérizmus.

Mint a bejegyzést? Support Faktrum kattintással:




Kapcsolódó cikkek