23 - Teljes művek és betűk húsz könyve

By the way, ha ő kerül sorra. Nagyapa a vezető navigátor kapitány kellett nézni a hajó persze.

Gulf van tele minden zátonyok, de tökéletesen berendezett jelzőket, és tiszta időben ugyanolyan biztonságos, mint a Nyevszkij. És most, a ködben, nagyapa, nem számít, mennyire feszült a szemét, nem láttam Nervinskogo világítótorony. Aggodalmát még nem volt vége. Ő még csak beszél egy világítótorony. „Hogy lehet az - mondta mindenkinek, és kinek az ügy még nem volt, hogy a világítótorony, 10 másik és én - a számítás egy fél órát, így azt kell látni. Aztán, minden eszközzel tehát, hogy ez ellen a fickó - morogta, ami rövid kisujj a ködben - a köd megakadályozza, hogy a fegyenc igen. " - „Ó, Uram! Menj, és nézd meg, hogy lát-e? „- szólt az egyik matróz. „Mi az ott, mint a nyíl. „- mondtam. „Hol? hol? „- kérdezte élénken. „Igen, úgy tűnik, hogy ...” - mondtam, rámutatva a távolba. „Ó, igazán - nyerte, nyerte, igen, igen! Vision, a látás! - ünnepélyesen mondta, és a kapitány és a vezető tisztségviselők, és 20. az órát, és futott, hogy a térkép az utastérben, majd ismét a csúcsra.













- víziók, és íme, ott van, minden látható „- ismételte, örvendezve, mintha látta az apját. És ment mérésére és kiszámítására csomópontokat.

Mentünk Gotland. Aztán hallottam a tenger az a meggyőződés, hogy jön ez a sziget, a bíróság dobott használt réz érmét a lélek őrzi a szigetet, így kimarad elmúlt anélkül viharok. Gotland - a kő meredek sima oldala, amelyhez nincs támadás hajókat. Gyakran készültek gyors eltávolítását a szellem, és 30 vad tenger lobbed a töredékek, és néha hullák meredek barátságtalan szigeten.

Elment, és Bornholm - emlékszik „aranyos Bornholm” és titokzatos, elmondhatatlan legenda Karamzin? Minden hideg volt és komor. A fregatt nyitott a kolera, és elértük csak Dánia, eltemették három ember, de egy bátor ember betört viharos időjárás a tengerben, és megfulladt. Ez volt a jegyesség, a tenger és a szolgái a jóslat valóra vált részben. Hozzászólás segíteni az elesett, feláldozása nélkül más emberek, mert az erős 40 izgalom, ez lehetetlen.

De teltek a napok, mint rendesen, és az élet a hajón is.

Küldés szolgáltatás, ebéd, vacsora - mind a síp, síp, és még szórakoztató is. Vacsora - ez is egyfajta sürgősségi műveletet. A fegyver-deck append