6 nagy hibákat az építőiparban a tyúkól és tojótyúkok

6 nagy hibákat az építőiparban a tyúkól és tojótyúkok
Annak ellenére, hogy ma sok csirke ketrecek eladásra az interneten, néhány baromfitenyésztők inkább tervezni és építeni a saját csirke coops. Számukra ez nem csak a tanulási tapasztalat, ez adja a lehetőséget, hogy a nyáját valami egyedi, amely megfelel az igényeinek és pénztárcájának.







A tulajdonosok a madarak, amelyek először jött, hogy építsenek egy tyúkól, van elég tapasztalat és gyakran a felépítést kapunk a fogyatékos. Annak érdekében, hogy ne pazarolja az idejét, pénzt és energiát, itt van egy lista a közös hiba fordult kezdő baromfi.

6 leggyakoribb hiba, hogy el kell kerülni:

  1. A hiba az építőiparban a tyúkól №1 - a helyét a tyúkól a földön.
    Az első tyúkól építettem újrahasznosított fából drótháló, és letette a földre.

6 nagy hibákat az építőiparban a tyúkól és tojótyúkok

Tyúkól le a földre anélkül, hogy hibákat


Ezért úgy gondoltam, hogy a madarakat ásni a földbe, és keresse meg a hibákat és egyéb csirke ételek. Nekem úgy tűnt, hogy egy ilyen tyúkól terv fogja őket elfoglalt és boldog, amíg van zárva.

Azonban, mosómedve és nyérc kitartóan próbált ásni az oldalán a tyúkól, és végül sikerült ás, és ez nekem kerülni egy egész csordát. Úgy tűnt, mindig odafigyelt a módját a ragadozók elleni védelem, de hiányzott egy ilyen fontos pillanatban álpadlója. Ma már egy tyúkól, hogy emeljük a 100 cm-re a talaj, a legördülő padló könnyen tisztítható.

Az újrafeldolgozott fából, ez is egy hiba, mert nem lehet tisztítani hatékonyan. Csirke coops kellett volna sima festett vagy meszelt felületek, amelyeket könnyű fenntartani.

  • Hiba az épület №2 - nincs külső hozzáférést a zsebében.
    6 nagy hibákat az építőiparban a tyúkól és tojótyúkok

    Az első coop magas volt és tágas elég egy ember, így bemenni nem volt nehéz. Henhouse szereplő 4-fészekdobozok, ahol a csirkék is tojik, minden kellett lennie - ez a valaki regisztrál minden nap, és gyűjtsük össze a friss tojás.

    Első pillantásra, gond nélkül működött, de hamarosan gyűjteni a tojásokat, meg kellett, hogy menjen be a tyúkól gumicsizma, mint a tyúkól padlón szennyezett csirketrágya. Ezen túlmenően, a napi tojásbegyűjtés tűnt inváziója csirkék, mert zsúfolt a várakozási tojást.

    Így volt ez sok évvel ezelőtt rájöttünk, a nyilvánvaló. Meg kellett fektetni a külső a tyúkól ajtaját, ami hozzáférést biztosít a fészkelő. Így nem kell bemenni a tyúkól. Ezen kívül a magassága a tyúkól igen magas volt, így nem kellett hajolnia, hogy ellenőrizze fészkelő.






  • Egy víz vödör.
    6 nagy hibákat az építőiparban a tyúkól és tojótyúkok
    Ahhoz, hogy a víz a csirkék, először egy normál, műanyag vödör víz, a magassága a vödör körülbelül 23 cm. Ez a méret tudta tartani annyi vizet, hogy a víz a tyúkok néhány napig. A vödör nehéz volt elég, hogy ne felborulhat legalábbis amikor a víz nem volt kevesebb, mint a fele a kapacitást. Pár nap múlva elmentem a tyúkól, és megváltoztatta a víz. Úgy tűnik, hogy ami elromolhat?

    Amikor megnéztem a coop egy-két nap múlva, egy vödör oldalán feküdt, és ivott a pocsolyák fertőzött madár. Bird felugrik a szélén a vödröt, és fejet hajtottak vizet inni, de miután a vízszint csökkent, és lett kevesebb, mint fél vödör átfordul.

    Csirkék lehet élni néhány napig étel nélkül, de szükségük van a víz minden nap. Ők egyszerűen kiszáradt.

    A legjobb megoldás, hogy biztosítsa a stabil megbízható vízellátás, hogy egy vákuum ivók. Egy keskeny kör alakú vályút megakadályozza ugrás csirkék szélén az ivó, mivel nincs hely, hogy üljön. A vákuum itatók, a víz tiszta marad és el lehet hagyni felügyelet nélkül egy hétig vagy hosszabb ideig.
  • Az összefüggés az anya tyúk kakas.
    6 nagy hibákat az építőiparban a tyúkól és tojótyúkok
    Mi először kezdett tenyésztés csirkék 6 tyúkokat. Néhány hónappal később, úgy döntöttünk, hogy adjunk a nagy állomány egészséges kakas. Rooster megkeményedett, kergeti a csirkét és nem adott nekik a süllyedés, így néztek rongyos. Mindegyikük volt kopasz foltok a fej hátsó részét és vissza. Madarak lesz izgatott, hogy falazat nem reguláris. A tyúkól az, hogy az arány a kakas csirkék 1-12, de ez attól is függ, hogy milyen jellegű a kakas. A kakas is kötődik állomány és annyira agresszív, hogy még kihívott amikor beléptem a tyúkól. Nem bírta tovább, és rövid idő alatt küldték a sütőben - a világon a tyúkól helyreállt.
  • Ha nem számít a madarak minden este.
    6 nagy hibákat az építőiparban a tyúkól és tojótyúkok
    Minden este, csak sötétedés előtt, csirkék tudjuk, hogy itt az ideje, hogy menjen a tyúkól. Ez egy rutin este az egyik gyerek, volt, hogy elfogyott, és zárja be az ajtót, hogy a tyúkól, hogy megvédje őket a mosómedve. Csukd be az ajtót, hogy a zárnyelv lehet baj? Egy reggel, amikor jöttem, hogy nyissa ki a tyúkól, csirke már élvezik a kora reggeli napsütésben. Úgy látszik, ez tyúk úgy döntött, hogy Letáborozhatunk a bokrok alatt éjszaka. Mint kiderült, ez a bevett gyakorlat csirkékkel. Amikor a tyúk kezdődik szóló, talán menedéket éjszakára, és nem megy bele a tyúkól, és a hazugság egy bokor alatt. Éjjel, a csirke van téve a ragadozók, és elvesztettük néhány madár, mielőtt fejleszteni a szokás - megszámolni a madarak minden este zárás előtt a tyúkól.
  • „Kikötött” látogatói kutyákkal.
    Élünk, egy gyönyörű erdős területen, és nem szeretné, hogy tegye jelek vagy felállított szabályokat barátok. Azt feltételezik, hogy az emberek vagy kutyák pórázon, és a kutya kell jól teljesítenek elég csapat. ez volt naiv azt gondolni, a mi oldalunkról, mert a kutya tulajdonosok mindig úgy gondolja, hogy a kutya engedelmeskedik a rendelést.

    És ... valamelyik ingyenes körű tyúkok üldözte és megölte a kutyát barátunk, a szemünk előtt. Minden nyírni a pórázt a kutya, és hazament. Sajnos, a kutya visszatért a következő napon, anélkül, hogy a mester, és megölte az egész csomagot. Megtudtuk két lecke ez a tapasztalat: létrehozni a jogállamiság „kapcsolt”, hogy a kutyák, ha a csirkék szabadon mozoghat, valamint tartsa madarak bezárva néhány nappal azután, hogy a ragadozó ellen.




    Kapcsolódó cikkek