№5 utáni

Hello mindenkinek! Elnézést a hosszú várakozás, nem volt ideje, hogy hozzon létre egy bejegyzést. Tehát egy pillanatra, hogy tükrözze, úgy döntöttem, hogy az elmélet az elmélet és a gyakorlat több hasznos és érdekes. Szóval úgy döntött, hogy egy sor álláshely létrehozásával praticheski a vizsgálati keret, de nulla.

mail rendszer rambler.ru automatizálási feladatok kerültek kiválasztásra az egyik fő tevékenységét a felhasználó e-mail rendszer - azaz például az automatizálás egyik egyszerű és nyilvánvaló példát választottunk: belépés, írás és e-mailek küldése, küld ellenőrzéseket, leveleket át a szemetet.

Mindenek előtt meg kell hozzon létre egy üres projekt az IDE. Mivel szoktam használni a IntelliJ ötlet IDE, úgy döntöttem, hogy nem változik az általuk választott, és hozzon létre egy tiszta Maven projekt benne. Továbbá, itt az ideje, hogy határozza meg a nyelvet. És aztán nem változik az íze, a tapasztalatok és úgy döntött, a Java. De ahhoz, hogy teljes mértékben elérni a tudás, úgy döntöttem, hogy végre egy teszt keretrendszer alapján a BDD módszertan. Saját esett a választás Uborka és uborka, mivel ez a csapat is jól összeegyeztethető a Java. Az épület és a futás a vizsgálatok alapján hajtják végre maven.

Csak azt akarom, zkazat hogy abban a pillanatban az összes tesztet és az írásbeli vizsga famework kész. De mindez egy bejegyzést nem fér el, akkor fokozatosan leírni részei.

Tehát itt vagyunk. Mivel az elején szeretnénk bemutatni a szerkezet és a keret-és megmagyarázni, hogy miért van így.

№5 utáni

Alapmappájába (csomagok) a Java és a források. Java - ez a csomag, amely arra szolgál, hogy tárolja a végrehajtása a teszt logika és segítő osztályok. Ott lesz rendezve leírás oldalak, vizsgálati lépések és a különböző segédprogram osztályok. Resources - egy végrehajtható csomag, amely otthont ad a vizsgálatokat saját maguk és a konfigurációs nekik.

Ugyanaz, mint az egyik legalapvetőbb a pom.xml fájlt. Arra szolgál, hogy csatlakoztassa az összes könyvtárat és nyelvi keretek futtatni a teszteket specifikus konfigurációs beállításokat a jelentés. Általában - a gyökere a projekt. Ahhoz, hogy világosan mutatják, egy részlet a fájlt:

№5 utáni

№5 utáni

Az alapcsomag-s találkozott, majd leírom egyenként.

Tehát az elején írunk magának a vizsgálatoknak, amit végre kell hajtania. A vizsgálatokat lesz írva az uborka nyelvet.

Konzervuborka - ember által olvasható nyelven leírni a rendszer viselkedése, amely felhasználja behúzás, hogy meghatározza a dokumentum szerkezete, (szóköz vagy tab). Minden azzal kezdődik, hogy egy kulcsszót, és leírja az egyik lépés. Az elsődleges kulcsszó kapnak, mikor, akkor. A nagyon szerkezete a vizsgálat a következőképpen néz ki:

№5 utáni

És most részletesebben. Teszt végrehajtás, hozzunk létre egy fájlt a kiterjesztés .feature. Ezután kezdjük el írni a tényleges vizsgálat. Eredetileg írott kulcsszó Feature - ez lehetővé teszi, hogy megértsék a rendszer, ez egy futtatható fájl; is szolgál teszt neve megjelölése.

Ezután előírt kulcsszó Forgatókönyv / forgatókönyv vázlata (az első közös forgatókönyv, a második - a forgatókönyv, amelyeket használni fognak a példákban előírt vizsgálati adatok) - ez azt jelenti, hogy a vizsgált továbbra is az előírt script.

Azt viszont, hogy a kulcsszavak a forgatókönyvet. Mivel - mint a neve is mutatja, ez fejtik ki, hogy mi történik az a vizsgálat kezdetén, azaz kezdeti feltételek vagy kezdeti intézkedéseket (például egy felhasználó bejelentkezett a rendszerbe a konkrét adatok). Amikor - vannak írva a főbb intézkedéseket, hogy a felhasználó végzi a rendszer, azaz végrehajtás ellenőrzési célokra (például üzenetet küld). Ezután - az előírt posztoperatív vagy várható eredmény Ha a végrehajtás (például igazolják, hogy az üzenetet küldte). Azt is gyakran használják a kulcsszó és - leírására használják további intézkedéseket az előző kulcsszó (pl logout felhasználót a rendszer).

Ha szükség van, hogy megszabaduljon a vizsgálat több alkalommal, például a különböző felhasználók számára, hogy kell használni a kulcsszó példák - ez csak arra szolgál, hogy propisaniem értékeit a szükséges paramétereket a teszt (naprmer, felhasználónév és jelszó). Ahhoz, hogy ezeket az értékeket, hogy vegye fel a teszten, akkor meg kell adni a vizsgálati paraméter ebben a formában "<параметр> . „Szerint a színek ezen paraméter lehet érteni, hogy ő felvette a megadott értékek a példákban.

És az egyértelműség, egy másik példa a teszt:

№5 utáni

Szóval Ebben a bejegyzésben elkezdtem leírni a gyakorlati megvalósítását létrehozását vizsgálat keretében beszéltem a fő csomag, hogyan kell létrehozni tesztek segítségével uborka nyelvet. Amint azt a későbbiekben ismertetjük fokozatosan tesztelni szerkezetét.

ZY Köszönöm mindenkinek a figyelmét és érdeklődését. Remélem tanulságos volt, és nem slishom kicsit. Én is nagyon örülök, hogy tegye meg észrevételeit.

Kapcsolódó cikkek