12 - Beautiful liar

Catherine felébredt, amikor az első sugár a felkelő nap ferde arcán. Feküdt mellette Burke az ő meleg köpenyét, a karok és a lábak is összefonódott a karok - egy furcsa körülmény jutott eszembe róla. Néhány perc múlva a légzés Burke megváltozott. Rájött, hogy ő is felébredt, és szembefordult vele. Ő adta neki egy álmos mosolyt. Semmi gondolkodás, Catherine elmosolyodott. „Milyen furcsa mi” - gondolta. Még tegnap voltak ádáz ellenségek: ő becsapta őt, és ő bánt vele brutálisan kegyetlen. És most úgy tűnt neki, hogy nincs semmi a világon, sokkal természetesebb, mint felébredni reggel a karjaiban, és mosolyogj rá.

Kiszabadította magát vonakodva, és felállt, motyogott valamit tűzifa. Katherine maradt fekve: gyűlölt kijutni alól a meleg kabát a hideg reggelen. Úgy érezte, kipihent és nyugodt, mintha az éjszaka nem gyógyul a mély régi seb a lelkében. Úgy tűnt, különösen furcsa után, ami tegnap történt. Catherine kezét az arcát, hogy a kötszer kiszabott Burke, és rájött, hogy letépte a kötést az egyik selyem ing. Valahogy ez kicsit megérintette a könnyek. Csukló egy kicsit fáj, de ez nem gyötörte őt. Milyen furcsa, gondolta ismét.

- Még mindig Val, rest? - jóindulatúan morgott Burke.

Ledobta egy öl száraz kidőlt fák a homokban, és megállt a lány kezét dörzsölve.

Katherine önkéntelenül elmosolyodott, és elkezdte, hogy kijussanak az ő köpenyét, de leguggolt mellé. Az arca komoly volt.

- Hogy érzi magát? Hogy érzi magát? Gyerünk, mutasd meg a kezét.

Megfogta a kezét, és megvizsgálta a kötést az ő csuklóján, aztán újra megkérdezte:

- Hogy érzi magát?

Néhány megmagyarázhatatlan makacsság nem akarta megmondani, hogy jó érzés. Nem, ő nem érdemel.

- Úgy érzem, egy kicsit fáradt, de egyébként ... - Katherine vállat vont.

Egy pillanatig Burke bámult rá némán.

- Miért félsz annyira kötelek, Kat? Mi történt veled?

Direkt kérdés hozta a zavart. Ő is eszembe jutott, hogy érdemes lehet elmondani neki az igazat, ez történt négy évvel ezelőtt meg az egész szörnyű történetet. El kellett magam, tetszés szerint.

- Nem tudok beszélni róla - mondta Catherine határozottan.

És mégis, egy perc alatt, vajon magának, ismét megszólalt:

- Rossz ember támadott meg egy pár évvel ezelőtt. Kérjük, ne kérdezze róla, Burke. Nem tudom, én csak nem beszélnek róla.

- Rendben, Kate - Burke nem ragaszkodunk, de ő azt mondta neki, csak amit már régóta nem gondolt magára. - Sajnálom, hogy szenvedett - tette hozzá, gyengéden futó kezét az arcán.

Catherine szinte sírva fakadt hallva szavait. Egy pillanat, hogy eljött, hogy megértsék, mennyire volt szüksége, hogy támogatja, együttérzés, vigasztalás. Ez a felfedezés sokkolta őt, hogy a mag. Burke még megvolt a „kéz; ő azt hitte, hogy még mondani semmit, de volt egy perc, de sosem beszélt. Aztán úgy döntött, hogy beszélni magát.

- Burke, sajnálom eltörtem az ígéretemet. Persze, akkor nem hiszed el, de őszintén szólva, én általában nem csinál ilyet. Ez nem az én szabályokat.

A szíve, ő nem érti, hogy miért olyan fontos, hogy hitt neki. Burke torkát.

- Mi történt akkor, Kate ...

Elhallgatott, és alig nézett fel a kezét, ami tovább nyomja az ő, arcába nézett.

- Én is általában nem csinál ilyet. Ez nem az én szabályok, hidd el.

Ezzel felállt, és otthagyta a tüzet.

Ezen a napon kezdték el nyugodtan és békésen. Burke bánt vele kedvesen meglepő, hogy a beszélgetés élénk volt és izgalmas, mint a régi barátok, és nem érintette semmilyen fájdalmas téma. Ha lehetséges volt elfelejteni, hogy előtte vár egy katonai börtönben, Catherine azt mondta volna, hogy ő úgy érzi, boldog. De a szíve feküdt nehéz, egyre napról óra, rejtett vágyakozás, melynek oka ő maga nem kérte, jól tudjuk, hogy ez nem csak a közeli közelítés Lancaster. Éjjel megállt Windermere: vacsora a szobájába, majd aludt reggel egy ágy, nem érnek egymáshoz. Ha ő figyelmesen nézett közelebb Burke, ha képes volt, hogy vizsgálja meg a lelkét, azt tette volna ki leple alatt színlelt nyugalom azonos kín, ugyanaz a szorongás, hogy felfalja magát, bár ő gondosan karbantartott világos vagy nem kötelező érvényű beszélgetés neki hangulat. A következő napon, elkezdett minden mérföld több lassítani a lovakat, de Katherine önimádó, és nem vett észre semmit.

Délután megérkeztek Kendal, ahol a valós tartottak. Több tucat tarka sátrak és bódék található egy nyílt területen a várostól keletre főút mentén vezet a Lancaster. Az egész út tele volt szekerek, kocsik, a lovaglást és a gyalogosok; Burke végül feladta, hogy a munka az utat a tömegben. Figyelembe a gyeplőt a lovak, ő vezette őket az útból, hogy a kis házikó és a tulajdonos fizetett fél koronát, hogy hagyja őket, hogy a gyepen, miközben ebédeljen Catherine.

Ettek fasírt, álló kültéri és figyeljük tisztességes forgószél. Ekkor ahelyett, azonnal hagyja Burke sokat megdöbbenésére Kathryn javasolta egy sétát a tisztességes. Megfogta a karját, és vezette lassan előre, megállás most majd nézd meg a kóbor akrobaták, egy bűvész egy bábszínház. Élvezték az egész show a „The Creation és Noé bárkája az alku”, és megállt a bekerített kötelek egy boksz ring, ahol volt egy harc két nő. A nap kezdett hajlok a horizonton, de Burke nem mutatják a legkisebb vágy, hogy elhagyja a vásáron. Mielőtt Lancaster csak néhány óra utazás; látszólagos vonakodnak pack riasztó- és ideges Catherine. Ő nem vágyott eljutni Lancaster, éppen ellenkezőleg, ő boldog lett volna, ha ő csak eltűnt le a föld színéről, és eltűnt a ködben, de a késés elkerülhetetlen volt gyötrelmes kínzás. Emellett Burke bánt vele, mintha egy szerelmes pár (legalábbis az a része, az egészet, és így nézett ki), és a gondolat, hogy neki nincs béke. De ő irányítsa és vezesse őt a tömegből, az egyik karját a dereka körül, és a többi szorongatta a kezét, és ő nem volt szíve, hogy kitörjön. Fejét hátravetette, Katherine dőlt vállán nézni kötéltáncos, de nem látni, mert Burke megölelte hátulról két kézzel és préselt állát, hogy a koronát. Élesen reszketni érezte erős karjai körülötte alatt melleit, lehelete csiklandozta az arcát, lehajtotta fejét alsó és beszélt vele. Ha csak ezen a napon, ebben a pillanatban is tart örökké! Azonban egy pillantást az égre, és látta, hogy a lány már sötétedett.

Egyes kereskedők Burke megvette a halat és krumplit vacsorára; ettek, ül egy fa alatt oldalán tisztességes tömeg, és követte a Moonrise. Itt-ott területén a tisztességes kezdett kigyullad a fáklyák a távolban, hogy valaki dobott egy nagy tüzet. A zene kezdődött, és a párok egyik a másik után húzta fel a tüzet: a tánc kezdődött. Ez lett hűvösebb és még esti levegő meglepően meleg volt. Catherine támasztotta a fejét a fa törzsének, és végül megszólalt hangosan, hogy zavarják.

- Ma volt egy csodálatos nap, Burke, és még mindig nem értem, miért álltunk meg. Vajon nem kell menni Lancaster dolog reggel?

- Igen, - mondta tétován, nem vesz le a szemét a hold. - Igen, valószínűleg.

- Vajon nem várható? - Katherine nem hátrált meg. - És ezredes Denholm? Nem azt kivédeni, hogy még mindig nem?

- Kétlem Denholm maradtam Dumfries. Ő most valószínűleg folytatni a Bonnie Prince valahol Manchester, és mondtam neki, ebben az esetben nem egy asszisztens. Ami a hatóságok Lancaster, nem aggódni minket, mert ők nem tudnak semmit a közelgő érkezése.

Catherine némán töprengett az információt.

- Persze, mi valójában nem maradt, így - tette hozzá egy pillanat múlva.

Ő hallgatott, várta pontosítás azonban nem követte.

- És miért maradtunk valójában? - kérdezte végül.

Ő az oldalán feküdt mellette, támaszkodva a könyökét. Az arca a holdfényben nézett ki olyan szép, hogy nem tudta levenni a szemét vele. Különösen vonzotta a szemet az apró fehér heget, amelyek sértik a tökéletes szimmetria a szájából.

Burke megfogta a kezét, ami feküdt a térdén, és elkezdte simogatni, fogás ujj ujját. Katherine lélegzet-visszafojtva várta.

- Valójában - a legkönnyebb mozdulattal ajkát a lány kézfejét, és az ő hangja suttogva, - Én csak nem része örökre veled, mert van, hogy soha ... egymással nem táncolni.

A levegő, hogy olyan sokáig tartott tartani a mellkasban, végül szakított a peng. Burke megcsókolta nyitott tenyér, és behunyt szemmel magukat.

- Hol töltjük az éjszakát? - kérdezte hosszú hallgatás után.

- Ó, én még nem hiszem.

Ő ajkak, a nyelv, majd gyengéden megérintette a csuklóját.

- Nem bánod, hogy tölteni egy éjszakát a szabadban, Kat?

Most Burke szeme mereven nézett rá. Reszketett, érezte a forró leheletét a tenyerébe.

- A város tele van a látogatók, a szoba nem találtunk - magyarázta.

Katherine csak arra gondoltam, hogy mit egyetértett volna aludni ágyon köröm, ha csak ő ... Megköszörülte a torkát, és kihúzta magát.

- Semmit sem lehet tenni, akkor meg kell tölteni az éjszakát az utcán.

Azt akarta, hogy a hang közömbös, de ez nem működik, mert lehetővé tette Burke még mindig tartja magát a kezét.

- Lehet, hogy a mezőgazdasági termelő, akitől elindultunk a lovak, lehetővé teszi számunkra, hogy tölteni az éjszakát a pajtájában?

Burke elfogták gyűrűsujj, és abban a pillanatban, tett neki valami izgalmas elképzelhetetlen fogak és a nyelv. Katherine nyögte félig sóhaj, félig nyögés szökött mellét. Kinyújtotta a szabad kezét, hogy megérintse az arcát, de ujjai megdermedt a levegőben. Nem, elengedhetetlen, hogy magát a kezében.

- Nem ... nem akar velem táncolni? Azt mondta ... Ó, Burke, táncoljunk!

Az ajkai lassan nyúlt a szellemek mosollyal. Elengedte a kezét, és leült.

- Nos, ha ragaszkodik hozzá, Kate - vetette gondatlanul, de fátyolos hang elárulta.

Talpra állt, Burke kezét nyújtotta. Katherine felállt is, és mentek, ahol a fények cikáztak, és játszott zene.

Ez egy szép este, hold és csillag. Sparks repült a tűz, mint ezer szentjánosbogarak, amelyek szabadon engedhetők a fogságból. Együtt Catherine Burke állt a parttól, és figyelte, ahogy a két tucat pár forgatagában a narancssárga fény a tűz, otplyasyvaya egyszerű és vidám ország tánc mozdulatai voltak teljesen ismeretlenek. Catherine MacGregor, mint, valószínűleg James Burke, megszokta, hogy a kecses és folyamatos mozgások a menüett és más társastánc, de eszébe jutott az idő, hogy Kathy Lennox képesnek kell lennie arra, hogy táncolni egy ország stílusban.

- Hogy őszinte legyek, én nem vagyok egy nagy szakértő, tánc - habozott, ellépett a tüzet.

- Nem vagyok hajlandó elhinni, - mondta csendesen, akik a táncosok rá, és kezét összekulcsolta a háta mögött. - Bár igazából azt jelentette, valami mást, ha beszélünk a táncot.

- És pontosan mit értesz a valóságban?

Burke volt hosszú, erős ujjai a lány arcát, és ő is nézte a gombok az inge a mellén. Ő felemelte az állát, és volt, hogy ránézzen. Hosszú szempillák felemelte lassan nyílás a villódzó tűz fényében lilás-kék mélység gyönyörű szemét.

A hangja halkan:

- járt a fejemben itt ...

- Hé, szia tisztelt társaság! Sajnálom, és így tovább, de ha tudnám, hogy egy hölgy, hogy a tánc?

Magas, jó felépítésű fiatalember sötétbarna haja és barna szeme megállt a közelükben. Ítélve a ruhákat, lehet összetéveszteni egy termelő vagy mesterember, játszott pimasz szemtelen mosollyal az arcán.

- Erősen kétlem - Burke mondta, alig nézett rá.

- De figyelj, ez egy négyes Bolingbroke! [23] - hangosan válaszolt az idegen, nem mozog a helyszínen.

Végül Katherine Burke elengedte a kezét, és megfordult az egész teste a tolakodó pristavale.

- Tudod a szabályokat: meg kell választani egy ismeretlen partner a négyes bolingbrokskoy - továbbra is azt állította, hogy a. - Mondtam, hogy barátok meghívják a hölgy: ő azonnal legcsinosabb.

- Nos, mondd meg nekik, hogy hazudott - unott hangon javasolta Burke.

- Ó, nem, ez nem lesz jó. - A szemtelen vigyor egyszer sem ment, hogy egy idegen arcát. - Persze, én is mondtam nekik, hogy ő fordult cserben ...

- Azt tanácsolom, hogy nem csak, hogy - Burke egyetértett.

Mindkét várakozóan fordult Catherine.

Ő fordította szorosabb, zavaros, akik az egyik a másikat. Ha a tartomány könnyebb volna, ha észre, mennyire elsápadt. A hangja, amikor megszólalt, hangja csendes és munkálkodott.

- Szeretnék táncolni ez az úr.

Néző a győztes barna szemű fiatalember szorította a kezét.

Burke megfagyott az arcán nem lehetett olvasni. Katherine nem próbálja meg kitalálni, mire gondol, ő nem is nézett rá. Visszatérve rá, ment táncolni ... Ewan McNab.

Kapcsolódó cikkek