365 érdekében, hogy tanítani a gyermeket, hogy élvezze az aratás

„Támogatni a honlapunkon! Hála a havi adományok, csapatunk ütemezni a munkát, és hű marad helper a rászorulóknak. 100 vagy 200 rubelt havonta sok - ez egy igazi segítséget és támogatást „!







Summer. Gyermek otthon, a káosz a lakásban. Az örök kérdés - hogyan kell tanítani a gyermeket, hogy rendelni? Valami, ami kínál Doctor of Psychology Alexander Loboc, mint mindig, paradox. De - munkák

365 érdekében, hogy tanítani a gyermeket, hogy élvezze az aratás

„Ő veti játékok!”

Anyu jön hozzám, és panaszkodik a szoba gyerek veti játékok. Megkérdezhetem, hogy mit csinál egy időben? Válasz: „Ő veti játékok!”. Van a türelem, és arra kérem, hogy többet mondani: mi játékokat ő dobja az első? Mi - a második? Mi morogja, miközben? Hogy ő dobta játékok tegnap és előtti napon. Először is, úgy néznek rám, mint egy idióta. És akkor anyám rájön, hogy ő nem emlékszik semmire!

Az egyik a globális, fájdalmas kérdéseket, amelyek nem teszik lehetővé a szülők -, hogyan kell tanítani a gyermeket, hogy rendelni. Első pillantásra, a vágy, hogy dicséretet. Szülő logikai néz vas: ha az óvodáskorú gyermekek nem hozzászoktatni a dolgokat a helyére, akkor továbbra is élni?

Azonban a beszélgetés a szülők aggódnak ezt a problémát, gyakran válik a másik irányba.

Tehát ebben az időben, kitalálni a kapcsolatuk gyermekükkel, az anyja nem lát vagy hall. Azt szem előtt tartani, csak egy képzeletbeli ötlet a tökéletes rend által létrehozott magát. Nem fordulhat elő, hogy miért gyermeke tönkreteszi a sorrendben az ilyen ragaszkodás. Eközben dobott a játékok, figyelmen kívül hagyva a szörnyű kiáltások: „Tedd azt le” - a gyerekek kinyilvánítani mély érzelmi fájdalom, hogy nem illik össze a világ.

Adj a recept: hogyan kell tanítani a gyermeket, hogy én szabályok?

365 érdekében, hogy tanítani a gyermeket, hogy élvezze az aratás

Azáltal, hogy a kérdést: „Hogyan tanítsuk a fia vagy lánya érdekében”, ezek a szülők akarnak teljesen más tanácsot: hogyan lehet a gyermek ahhoz, hogy ilyen utasítást, ami szükséges az általa? Hangsúlyozom, hogy maguk, és nem a gyerekek.

Így a szülők, azt mondom, nem tudok segíteni, hogy érvényesíteni magukat rovására gyerekek. Nem tudom, hogy miért kell tanítani őket rendelni, ami megjelent a fejedben.

Felajánlom, hogy át az ügyet egy másik síkra, Lássuk, biztos lehet benne, hogy a gyermek megkapja a buzz, elégedettség, öröm létrehozásának érdekében.

„Align az ókori görögök: Készítsen érdekében”

365 érdekében, hogy tanítani a gyermeket, hogy élvezze az aratás

- Van-e, hogy annak érdekében, hogy hozzon létre annak érdekében - ez nem ugyanaz a dolog?

- Készítsen érdekében - ez egy teljesen más kulturális funkciót. Ezen elkezdték tükrözik az ókori görögök. Az én konzultációk, workshopok elmagyarázom a szülők, hogyan kell segíteni a gyermekek és felnőttek, hogy hozzon létre 365 új megrendelések az év ...

- És most megpróbáljuk! És akkor arról győződve, hogy - igazi.

Tehát van - egy asztal. Rajta két különböző dolog: könyvek, jegyzettömb, toll, hangrögzítő, kávéscsészét, teáskanál ... Próbáljon megrendelni ezeket az elemeket. De - azzal a feltétellel, hogy egyikük el kell távolítani az asztalról.

- Nekem úgy tűnik, hogy semmit sem kell változtatni: az asztalunkra - a teljes rend ...

- Ügyeljen rá, hogy van egy külső szemlélő, az érzés más sorrendben. Ez azt jelenti, - hogy hozzon létre egy új rend ... Kész? Ön megváltoztatta a dolgokat a helyeken. Minden dolog lefektetett különböző sarkaiban az asztalra. Csészék - a csészék, a könyvek - könyvek. Rendelési vált nagyobb.

Ha a képviselő a földönkívüli civilizációk jelentek meg a teremben, azt mondaná, talán egy ilyen megrendelést nem merül fel önmagában, azt mesterségesen kialakított ...

Jó! Megpróbál létrehozni ezeket a tárgyakat teljesen eltérő sorrendben! A szabály ugyanaz marad: nem egy tárgy nem kell eltávolítani a táblázatban.

- De akkor azt kell határozni dolgokat irracionálisan!

- Állj! Mi jön a lényeg. Azt sem szólt a „racionális”. Régebben a „rend”. A rend - van valami, amit nem fordul elő a természetben. A sorrend - az, hogy véleménye szerint az ókori görögök, a másik a káosz. Most meg kell próbálni építeni pontosan az ellenkezője a káosz.

Törekedjünk, és megpróbál létrehozni egy táblázatot egy teljesen más sorrendben. Ez - a probléma, hogy a képzelet. Létrehozása érdekében - nem jelenti azt, hogy elterjedt a dolgokat, ha azok sokkal kényelmesebb lenne, hogy vegye. Rendcsinálás, én részt vesz egy bizonyos módon, hogy harmonizálja a teret ...







Kész vagy? A dolgok költözött más területeken, cserélték és most párhuzamosak a az asztal szélére. Úgy néz ki, furcsa, de senki sem portás a világon lehet mondani, hogy nincs rend!

Most az a kérdés: Meg tudná csinálni minden nap egy új koncepció a rendet a az év folyamán?

„365 új megrendelések az év”

365 érdekében, hogy tanítani a gyermeket, hogy élvezze az aratás

- Lehet. Ez - házi minden nap csinálni egy új koncepció a rend és még: minden nap képeinek. Így láttam - egy teljesen más sorrendben. 365 megrendeléseket? Igen te ezer. Most, ebben a pillanatban, ha végre elkezdik megérteni, mi az eljárás? Rendelés - ez nem egy rutin kibontakozó, nap nap után, a dolgok azokon a helyeken, hogy te magad jön nekik. Miért ez a toll, ez a könyv, ez a notebook feküdjön itt? Ki mondta ezt? Miért hazudnak egymással párhuzamosan, és nem keresztbe? Miért nem csinál nekik egy csillag vagy virág?

Számomra a „rend” azonos a „esztétika”. Ez volt az ókori görög elképzelést érdekében. Az ókori görögök nagyon pontos ebben a kérdésben. Nem az ember a fény nem jelenti azt, hogy a párhuzamos vonalak esetleges jellegűek. Amikor építeni őket a különböző tételeket az asztalra, létrehozok egy új rendet. Például, most tettem így.

Amikor a gyermek kezdi megérteni, hogy a megrendelés - nem kibontakozó dolog bizonyos helyeken (a tisztán mechanikai hatás), valamint - a teremtés egy új esztétika a szobából, hogy - egy kreatív feladat, akkor kezd a szenvedély játszani.

De ehhez az szükséges, hogy a fejében a szülők is valami megváltozott. Ha az anya azt mondja: „Nézd, a lényeg-ka az asztalán rend” -, és a baba is csinál éppen egy ilyen csillag minden alá dugva a kar dolgot ... Mint egy rendes anya kell válaszolni?

- Őszintén szólva, én nem is merem elképzelni ...

- Meg kell izgulni. Mondjuk, hűvös, nagy, vessünk képek! És holnap megteszem más sorrendben, és a képeket újra.

- Az album kezdődik összeállítása az Annals of a sorrendben. A gyerek maga akar létrehozni egy gyűjtemény a sorrendben. Aztán lesz képes tekinteni őket, értékeljék, válasszon egyik vagy a másik. A szülők, akik megragadni ezt az ötletet, és elkezdenek dolgozni ebben az irányban, hálás vagyok. Azt mondják, van egy gyerek jön haza az iskolából, és kezdődik az első dolog felépítés sorrendjében.

Az iskolában tanított általános, laktanyák érdekében - mindenki számára azonos, és jön előre. Minden dolog legyen ott valami valahol. Pont.

A kérdés: a ház - ez a mi privát tér? Ez - a tér, ahol még mindig engedélyezett, hogy a kísérlet? Vagy otthon - ez is a laktanyában, ahol mindent meg kell előre meghatározott helyeken?

A gyermek elkezd lelkesen építeni megrendelések, amikor rájön, hogy a ház - egy hely, ahol tud birkózni. A parancsok egy része lehet létrehozni vele több, néhány - kevésbé finom. De legyen jogosult rendelésére saját hely otthon. És ha ő vette el ezt a jogot ...

A ház, amely nem jött létre az általunk

365 érdekében, hogy tanítani a gyermeket, hogy élvezze az aratás

- Annyi gazdag gyerek álma, hogy hagyja otthon?

- Persze! És akkor a felnőttek, miért a gyerekek kényelmetlen ilyen jó, mint egy szép házat? És ez volt az a ház, amelyben a rend hozta létre és tartja karban a szülei. A gyermekek - és ez a jog - be kell vonni, hogy saját megrendeléseket. Ha egy feladat van rendelve a gyermek minden nap, „elvenni mindent a helyén van”, ez csak megmérgezi az életét.

Miért olyan fontos tinédzser saját terem, amely megpróbálja rendezni a maga módján? Fel kell építenie a saját világát a saját törvényei szerint. A káosz a kamaszkor, akkor fel kell tölteni a rendelési helyet kísérletek.

Let szülők feltehetik maguknak a kérdést: van-e valami, valaki azt mondta, hogy az a hely, a dolgok - ilyen? Miért egy dolog kell tenni, hogy ott van, és a többi - itt? Hadd próbálja minden alkalommal, hogy egy olyan új hely a dolgokat a házban. A „rend”, az első fázisban stuns: kísérletezni vele egy darabig, úgy érezzük, nagyon korlátozott. De aztán az üzlet megy zökkenőmentesen. Különösen akkor, ha a szülők látni, amit a szenvedély kezd reagálni a gyerek!

Építőipari érdekében válik egy tanulási folyamat. Meg fog obrazovyvanie új entitások. Beleértve - létrehozása az én „én”. Ez - más filozófia. Gyermek hirtelen felfedezi tudja, hogy lesz egy demiurgosza tér, amely körülveszi.

A sorrend eltér a káosz?

365 érdekében, hogy tanítani a gyermeket, hogy élvezze az aratás

- Valaki azt mondja: a szobámban - a művészi rendetlenség, és a felnőttek nem értik!

- A design a szobában lehet paradox. De még mindig meg tudjuk különböztetni a tervezési tér a nem design. Mi megkülönböztetni szervezett tér szervezetlen, akkor is, ha a fajta szervezeti - végtelen. Előfordul, hogy a rend, amit kínálnak, mi kedvét. De azt mondhatjuk róla: ez mind ugyanabban a sorrendben! Kezdve az ókorban, tudjuk, hogy a káosz látható szabad szemmel, és a sorrend - a jelenléte egy bizonyos esztétika. Még ha ez az esztétika Kandinszkij vagy Malevics.

És így, ha valaki görbe és ferde szétszórt dolgokat a szobában, és azt állítja: „Ez az én rend,” Látom „Tiltakozom,” nem igaz „érdekében - mindig összehangolásáról tér !. Ebben a harmonizáció egyértelműen kell fogott az energia vonalak. Elolvastam őket. Ha nem találom őket, ez még mindig nem parancs. Ez - káosz.

365 érdekében, hogy tanítani a gyermeket, hogy élvezze az aratás

- De a szülők azzal érvelnek: hogyan tudjuk értékelni, amit a gyermek tett? Nem értjük a design.

- Meg kell tanulni. Hol tanuljak - ez a kérdés vita tárgya. Ez lehetőséget nyújt arra, hogy a szülő klub, amikor egy csoport a szülők az online módban lehet vitatni egy pszichológus vagy az adott helyzetben.

Tudod, hogy egy online forrás, amely többek között a globális, filozófiai problémák az oktatás lenne vitatni a szülők utalva a konkrét, egyedi esetekben - például gyermekem vagy és én tanulni rendet a szobánkban.

De a lényeg: a gyermek nem csak építeni egy új rendet. Azt kell megmagyarázni, mi ez a rend. Miért letette ezeket a dolgokat, így? Miért van ez a dolog, tettem ide, és ez - ott? Ez - az egyik legfontosabb feltétele a kísérlet.

A második feltétel -, hogy az új rend minden nap. Kísérlet!

És a harmadik, anyám is lehet tanulni, hogy hozzon létre egy új rendet a szobájában. Lehet, hogy részt ebben a játékban. És akkor anyám, hogy nézze betekintést: ez már nem a tisztább gyermek zokni, papucs és játékok. Ez lett a tervező!




Kapcsolódó cikkek