50 árnyalatú szürke útlevelek

„Most körülbelül 80 000 lakos, melynek szürke útlevél, és én mondom, hogy minden bizonnyal ő is (észt állampolgárságot -. Ed.) Nem kap, mert az emberek, akik részt vettek a szovjet hadsereg, leesik természetesen. sokan azok közül, akik talán nem akarja, de ez a lehetőség, vagy ez pozitív lépés észt társadalom az észt állam, azt hiszem, meg kell csinálni”-. miniszterelnöke Észtország, Jüri ratas két héttel ezelőtt egy interjúban az orosz Delfi.

Három állandó lakóhellyel Észtország, nem-állampolgárok elmondták, hogyan élnek egy útlevelet, szürke, ha fognak változtatni a hang, hogy egy „pozitív”, és hogy van-e gyakorlati értelme.

Dmitry, 28, építő: „Az állampolgárság - jelképe a lelki kapcsolat az ország”

„Lehet, hogy valaha is kap észt állampolgárságot napon ... akkor csak a nyelvet tanulni egy kicsit -Ez az Alkotmány ajánlottam, de a nyelvi -... Nem tudom van egy kis baj vele dolgozni nekem elég .. és attól tartok, hogy beszélni: megzavarja a végén, pl.

Nem tudom azt mondani, hogy én nem szeretem a szürke útlevél. Azt sportolásra, emiatt gyakran járok Oroszországban. Szürke útlevél, nem kell vízum. Ez egy nagy plusz. Emellett Európa vízum nélkül utazhatnak.

Nem érzem az esetleges hátrányokat. Elvileg csak az a probléma, hogy lehet, például állásajánlatot Finnországban. ahol lehet keresni tisztességes, és ha - a szürke útlevél. Ebben az esetben a munkáltató kell bízni, de ez egy nagyon hosszú idő, senki nem akarja. De én már sehol sem dolgozni nem megy, úgyhogy nem érdekel.

Orosz állampolgárságot, nem akarom, hogy. Először is, meg - „hibás” állampolgár: nincs belső orosz útlevél. Csak útlevél Önnek. És megy szavazás ... Köpök rajta!

Soha nem éreztem megkülönböztetést Észtország színű útlevelet. Sem a munkaterv, minden más.

Vagy, hogy nem kap észt állampolgárságot - ez attól függ, először is, az én utak Oroszországban. Bár elvileg, én kapott volna észt állampolgárságot. De a kérdés nem vagyok aktívan részt vett. Bár ez minden szintjén gondolatok, ötletek és vágyak. Igen, nincs ideje rá.

Ott van még a szempontból, hogy az állampolgárság - ez olyan, mint egy anyag szimbóluma a szellemi és érzelmi kapcsolatokat az ország, jelképe hazafiság, vagy valami. "

Simon, 29, gyárban dolgozik CNC-gépek: „Azt kell, hogy az észt állampolgárságot hagyni”

„Nem vagyok egyike azoknak, akik hevesen védi a szürke útlevél fogok hamarosan átadja az észt állampolgárságot Esetemben kell hagyni itt - .. Nem számít, milyen furcsa hangzott számíthat Skandinávia, Finnország, Norvégia ... A saját .. különlegesség tudok ott élni jobb, több lehetőségünk van. Ez az összes általam vizsgált sokszor.

Olyan volt, mintha csak dolgoztam a finnek, volt már és a kilátások, és egy tisztességes fizetést, és így tovább. Dolgozom egy gyárban, részt vesz a CNC szerszámgépek (szerszámgépek numerikus vezérlésű - a szerk.), És felhasználtuk dolgozni hegesztő robotok.

Még szürke útlevelek járok minden évben rokonok Oroszországban. Vízum nélkül. Egy nagy plusz, nem látok.

Néztem, ahogy a gyerekek, talán kevésbé aktív, de amelynek a „kék könyv” jobban. Amikor megpróbáltam munkát külföldön, azt mondták, hogy meg kell fizetni a külön adó. Azt mondták, azt mondják, ők minden esetben ez könnyebb lesz, vagy helyi, vagy informálisan. És seropasportnikov senki nem akar fizetni adót.

Ebben a hónapban bérelek észt B2. Akkor fogom venni a vizsgát az alkotmány”.

Albina, 26, dolgozik a szolgáltatási szektorban, tanuló: „Az állam hozza nekem egy lépéssel a menekült”

„Nem fogok kapni észt állampolgárságot anélkül, hogy jó oka voltam mindennel elégedett abban a pillanatban, egy szürke útlevél nekem, nem akadály utazni Minus, persze, hogy Anglia nem megy -... szemben vízumkötelezettséget.

Az előnyök tudok utazni Oroszország vízum nélkül. Nem szükséges minden évben fizetni 100 euró: a falu - menni. És ha azt szeretnénk, tudok venni a polgárság bármely más állam.

Között néhány hátránya: ha úgy döntök, hogy külföldön dolgozni - megköveteli a munkavállalási engedélyt.

Néhány évvel ezelőtt kaptam munkát Finnországban. A munka darabbéres. Ezután a szabályok megváltoztak, és a munkáltató azt akarta, hogy megoldható egy ügynökségen keresztül, vagy egy észt útlevelet.

Nincs jelentős akadályokat az útlevél nem tettem. Tehát most, hogy a kérdésemre a változás az állampolgárság lényegtelen.

Én jelenleg dolgozik a szolgáltató és egyetemre. Én is végig nyitott gyakorlata specialitás. Az Estonian Van egy: egy társalgási szinten jó, de írj nekem nehéz.

Általában egy kicsit kellemetlen, hogy én születtem Észtországban, pontosabban az egykori észt SSR. egész életében Észtország, azt akartam, hogy egy észt útlevelet, és én került az egyik szinten, például a menekültként, mintha azt mondaná: „Várj hat hónapig, még mindig úgy gondolja, az összes jövedelem, hogy van-e a bűnügyi nyilvántartásban ...”. Ez fájt! Ez egy kicsit furcsa, figyelembe véve legalább a tény, hogy adózom itt vagyok törvénytisztelő állampolgár és az állam néz le rám.

És így, a szürke útlevél nem korlátozza az én mozgást. De ha ez lehetséges, sőt, például preferenciális alapon, ha szükséges, én pedig az állampolgársághoz. "

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Kapcsolódó cikkek