25 éves Belovezhskoe megállapodás

25 éves Belovezhskoe megállapodás

Jurij Ivanov / RIA "Novosti"

Jelcin jelentette összeomlása az Unió Bush

tovább:

Döntések születtek a megszüntetését az uniós szerződés 1922-ben, és a végén a tevékenység az állami struktúrák a korábbi uniós dokumentumot írtak alá a létesítmény a FÁK.

A találkozón részt vett államtitkár Gennagyij Burbulis RSFSR, RSFSR állami tanácsos Szergej Shahray ukrán miniszterelnök Vitold Fokin elnöke és a Miniszterek Tanácsa Vjacseszlav Kebich.

Röviddel a Belovezhskaya megállapodások időszak úgynevezett „felvonulást a szuverenitást”: a szakszervezet és az autonóm köztársaságok, egyik a másik után hirdette szuverenitását, figyelembe véve a szükséges nyilatkozatot. Ezek az intézkedések súlyosbítják a gazdasági helyzet a Szovjetunió volt törve közötti kapcsolatokat régiók és köztársaságok.

Bialowieza találkozó

tovább:

A szöveg a dokumentum tartalmazza a 16 cikket.

A preambulumban a megállapodás kijelentette: „A Szovjetunió mint a nemzetközi jog alanya és a geopolitikai valóság már nem létezik.”

A dokumentum meghatározza a jogokat és kötelezettségeket a FÁK országokban, míg a 14. cikk alapján a minszki lett a „hivatalos székhelye a koordináló szervek a Commonwealth.”

Miután a megállapodás aláírása az A Szovjetunió felbomlása Borisz Jelcin nevezett amerikai elnök, George HW Bush. A beszélgetés tartott 28 percig.

tovább:

Jelcin is beszámolt, hogy az elnök, Mihail Gorbacsov nem tud a meghozott döntések,

de az aláírt dokumentumokat, és azonnal értesíti, Mihail Gorbacsov és a sajtó.

„Elnök úr, azt kell mondanom, a bizalom, hogy Gorbacsov elnök nem tud ezeket az eredményeket. Tudta, mi szándékát, hogy - sőt, azt mondtam neki, hogy mi fog találkozni. Természetesen mi azonnal elküldte neki a szövegét a megállapodás, mert természetesen ő lesz dönteni a maguk szintjén. Elnök úr, én már veled ma nagyon, nagyon őszinte. Mi, a négy állam, úgy véljük, hogy csak az egyik lehetséges kiutat a kritikus helyzetben. Nem akarok semmit titokban, akkor azonnal ad egy nyilatkozatot a sajtónak”- arra a következtetésre jutott Borisz Jelcin.

A következmények a megállapodás

Mihail Gorbacsov azt mondta, hogy körülbelül két órával később bejelenti a Moszkva televízió egyetlen megoldás. „Előttem az asztalon egy elnöki rendelet a Szovjetunió mintegy lemondásomat. Azt is megállapítják a felelősségét a főparancsnok, és tegyük hatóság használni nukleáris fegyverek az elnök az Orosz Föderáció”- mondta Mihail Gorbacsov. A korábbi elnök megjegyezte, hogy ápolja barátságot George W. Bush és kérte a támogatást Oroszországban.

tovább:

„Ami engem illet, nem fogom elrejteni az erdőben, az erdőben. Én továbbra is politikailag aktív, marad a politikai életben. A fő cél -, hogy segítsen a folyamat, amely akkor kezdődött a szerkezetátalakítás és az új gondolkodásmód a külpolitikában „- Mihail Gorbacsov hozzá.

„Az Egyesült Államok üdvözli és támogatja a történelmi választás szabadsága javára tett az új államok a Commonwealth.”

Később, emlékeztetve a következtetést a Belovezhskaya megállapodásokat, az első ukrán elnök Leonyid Kravchuk egy interjúban azt mondta, nem bánta a döntést, akkor. A korábbi ukrán elnök megjegyezte, hogy „a kérdés, hogy összeomlott a Szovjetunió nem megy.” „Azt gondoltam, hogy hogyan kell ezeket alá pihi nincs ember halt meg. Azt mondanám inkább, ha már nem írt alá megállapodást Belovezhskoe és használják a másik lehetőség, hogy deríthetnek a vér „- mondta Leonyid Kravchuk.

olvasó választása

Kapcsolódó cikkek