58 - Hogyan lestovka a domshnih feltételek

Valami ahol még mindig vannak otthon alapú mesterségek, amelyek híres nagyanyáink és dédanyáink: hímzés, varrás, kötés. A dolgok rendje, ha adunk a kesztyűt vagy a lábát egy barát gyermekkora óta, drága szív mintával. Nem vásárolt, és a Home - melegen tartása család anya karjaiba. De van egy teljesen feledésbe merült mesterségek. Képzelni. Nézőtér az anya vagy nagymama a szövőszéket kezek lestovka, csillogó gyöngyök: „Vedd el, gyermekem, imádkozzon a megváltás az ő lestovka, ezért ne felejtsd el, hogy imádkozzanak az egészségre, majd a békét. „Az, amit izgalom vettünk ez a szentély, és mintha tároljuk! Sajnos, ez már a múlt. Elveszett art szövés, aki most teszi lestovka?







És mégis van egy ilyen szakember. Él egy távoli sarkában Udor járás, a falu Puchkoma. A neve Nina. Neki, aztán elmentem egy szövés titkait.

58 - Hogyan lestovka a domshnih feltételek

A háziasszony köszöntött melegen, de ez balszerencse: orosz nem tud beszélni. Kiderül, hogy Nina - igazi kanapé burgonya, a natív falu komi vagy gyalog. Csak egyszer az életben vezetett neki utazni területen kívül Wiesing a fiának. De azóta zareklas. „Ebben az egy Vnzinge félelem. Hegység, hegység! Nem, nem értem ezt a „- mondja.

A régi hívők, melyek többsége a falu, Nina tekinthető a „mentor világi”, azaz közös ortodox. Ez nem akadályozza meg, hogy éljen a barátság a óhitűek is, hogy részt vegyenek az általános temetkezési szolgáltatás. A konzervatívok a földbe, és megparancsolta neki lestovka. Megrendelések érkeznek a szomszédos falvak, sőt Syktyvkar.

A háziasszony helyezi az asztalra egy „termék”. Gyönyörű: tarka gyöngyök, csillogás gyöngyök, mint a gyöngy, a közepén. Veszek egy lestovka. Ő teljesen fehér - fehér szál, és gyöngyök.

- Ez lestovka magukkal viszik a sírba. Ez tette kezébe az elhunyt, - magyarázza a szakértő.

És azt gondoltam, a szokás, hogy egy meglepett. Halott ember, a szertartásokról, mint az várható volt, de amellett, hogy a hagyományos baloldali tekert szálat száz csomót kötött benne. Kiderült, hogy ez jelképezi lestovka - a késő lélek imádkozott az élet. Egy igazi lestovka koporsó nem. Saját igényei szerint.

Még lestovka a megyében tartják „hiányos”. Mester egyetlen, és ő farmján, hogy a vízi jármű részt időről időre. Szőni a lestovka van szükség, mert egy könnyű nap. Tehát úgy.

- Mint egy nyugdíjas három évvel ezelőtt, úgyhogy folytat kereskedelmi, - mondja. - És Isten imádkozott nyíltan, és azt megelőzően már önmagában is a hit. Így kezdődött az egész. Amikor lestovka kelleténél, akkor azt mondják, hogy selchanke Alexandra Feodorovna Zhuchevoy, hogy csak a megyében tette őket. Ő és a szövőszék is. De nagyon kevés öreg, a szeme nem lehet látni. Szóban elmagyarázta nekem -, hogy én tettem lestovka. Néztem, és az emberek is kell lennie. És indítsa remeslennichat.







- És ha hagyod szavakkal elmagyarázni, azt is tanulni?

- Vai, vai vidly. Próbáljuk.

Hosszú hostess teletölteni a titkaikat, ő segített neki fordító -, de nem értettem semmit. Ő intett, a kamrába bevezetett szokatlan szerkezetet, hasonlóan a gépet, és elkezdte szőni. Azonnal feloldja a nyelvi akadályokat, és amint világossá vált mindenki számára. A félelem, én is elkezdtem stanochku - ez történt!

Minden kiderül, hogy egyszerű. Általában, a gyártás lestovka szolgálhat széklet lábak, fejfák és egyéb anyagok kéznél. De még mindig jobb, hogy egy egyszerű gép, mint Udorsky mesterek. Ez három rudak (közülük kettő, A és B mereven rögzíti a bar - lásd az 1. ábrát ..), A két kiterjesztés és a „Pan”. Vegyük az orsót a közös szál 10-es számú, és kezdjük tekercs a rúd A, B és B Leülünk a gépet úgy, hogy a bár és szinte megható a has - akkor ezt a helyzetet fenn az egész munkát. Lehorgonyzása az alsó végén a menet sáv nyúlik az A és B, amelyek elnyelik a alulról felfelé és húzza vissza A. Útján csavarja a fonalat a bár körül a hurok (először tartsa a kezét súly). Szigorítása hurkot B, tartsa meg a cérnaorsót A és bekebelezik lefelé. Az első gyűrű kész.

58 - Hogyan lestovka a domshnih feltételek

És mi is. Fonal van tekercselve egyenletesen mentén rudak közel van, hogy van egy vastagsága szalagot egy egyszálú. Mindössze annyit kell szél a 18-gyűrűket. A nehézséget az okozza, ez: az első és a második gyűrű egy hurkot a csomagolást az óramutató járásával megegyező irányban a két gyűrű - az óramutató járásával ellentétes, majd ismét kétszer az óramutató járásával megegyező - és így egyenként ... 5. Most már van a páratlan és a páros 4 pár. Így, a bár tolja a páratlan függőleges (felső) és a páros (alsó) pár és kialakítva a tér között pár sor keresztirányú szálat lehet küldeni, hogy a „twist” a szövet.

De először meg kell csinálni nyújtás, ami által majd át a páros és páratlan páros. Vegyünk egy vékony madzagot, és húzza le a páratlan páros (lásd. Ábra. 2), elkapjuk az öt hurok. A végén a hurkolt zsinórok kötődni bármely rúd kissé vastagabb egyezés. Páros párok felhúzva -, és nem ugyanaz. Hurkok szabadon lógni néhány pamut, de szükséges, hogy a rudat húzza fel és le - és a pár elválasztjuk egymástól. Sőt, furcsa, ami felett volt lemenni, és páros (alatta volt) emelkedik felfelé.

Most előkészíti a keresztirányú szál. Vegyünk coil T (előnyösen lapos, karton) egy menettel és ez kerül a gyöngyöket 318 és három gyöngyök (gyöngy + 45 + 51 + 99 + + gyöngy gyöngy + 123). Vége társult egy másik téma, hogy van feltekerve ugyanazon tekercs (L). Egyikük kinyújtom közötti térbe a felső és az alsó sorban a párok - annak érdekében, hogy az érintett egység középső sáv A. Most lehet szőni.

Tehát, van egy szálak száma 18, a bal lóg egy tekercset T, jobbra - tekercs D. tétele a „kereszt” - húzza stretch, és a kapott hely marad stretch D. kioldása stretch és nyúlik a jobb R. „Twist” már kiderült. Összehúzódni végek megállapítani két vonal szorosan a bárban A. beragadt „Pan” (úgy néz ki, mint egy fából kés egy vékony pengéjű) a sorok között, és felbujtás „twist”, hogy a bárban volt sűrűbb. Ezt a ciklust többször megismételjük. Most át a menet van rögzítve alapján. Jön a fordulat a gyöngyöket.

A sorok között a szakaszon AD ott, de az ellenkező irányba, húzza T a menet, amely ültetett gyöngyök. Szét a három gyöngyök (azok szabadon csúszhasson a menet), húzza meg őket a közepén, a felső és alsó sorokban - és a „Panem” hajtogatott a őket, hogy „leesett” között a felső sorban a menet és vannak „beragadt”. Ezután ismét meghosszabbítja a D. Ezután do „kereszt”: a térben között kialakított kiterjesztések ragad „Pan” és felbujtást tömítő a szövetet. Továbbá, az ugyanabban a sorrendben: menet - a szálat gyöngyök - szál - „kereszt”. Gyöngyöket alkalmazunk egy „nagy lépés” (lásd. Ábra lestovka). Tól takács szükséges művészi ízlés: a választás a gyöngyök és cérna színét. Ruhát varrtak penge, ha kész gyöngyös öv „lépések”.

Ez az egész titok. Mester figyelmeztetett engem:

- És ha ez nem világos, hogy ki lesz, hadd jöjjön el a falu, az emberek azt kérdezik Nina Ivanovna Zhuchevu. Én mindig itt vagyok. Nem nehéz megtalálni.




Kapcsolódó cikkek