5 kategóriában, akikkel nem kéne barátok muszlim

5 kategóriában, akikkel nem kéne barátok muszlim

Egy nagy teológus Imám Muhammad Baqir (Rahmat alaihi) azt mondta:

„Apám Imam Zaynalov Abidine megparancsolta, hogy ne barátkozni öt különböző emberek. És amikor megkérdeztem, hogy kik ezek az emberek, azt válaszolta:







- Először is, ne barátkozz fasyykom (férfi engedelmeskedik Allahnak), mert lehet eladni egy darab étel, és talán még kevesebb.

- És mi lehet még kevesebb? - kérdeztem.

- Minden, amit a vágy, hogy ki az üzleties, - mondta.

- Ki a második személy? - Megkérdeztem az apámat.

- Ne barátkozz a kapzsi ember, mert megszakítja barátságban van a szükség idején, hogy megmentse az ingatlan, - mondta apám.

- Akkor ki a harmadik? - kérdeztem.

- Ne barátok egy hazug, mert olyan, mint egy délibáb, és megmondani, hogy mi nem az.

- És aki a negyedik személy, akivel nem barátok, - Kérdeztem megint apa.

- Ne barátkozz hülye! Mert bántani, hogy segíteni akarsz.

- Ó, apám, aki az ötödik személy? - Megkérdeztem az apámat.

- Ne barátkozz, akik elfelejtettem azok közeli rokonok, mert a Korán háromszor voltam képes találkoznak, mint például az emberek átkozva.

Lásd még:

Lásd még:

  • 5 kategóriában, akikkel nem kéne barátok muszlim

Bizonyítékuk Allah. Mivel Attribútum (al-wujud)

Egy másik fajta bizonyíték Isten létezésére egy bizonyíték, amely az emberi természet (fitrah). Minden ember született és él egy veleszületett hit létezése Allah. Ez a hit soha nem fog eltűnni, de folyamatosan tartják a személy, és mint a lelki fejlődés, vagy visszafejlődés lehet akár súlyosbodhatnak, vagy rozsda

  • 5 kategóriában, akikkel nem kéne barátok muszlim

    Islam-today.ru kínál egyedülálló táblázatot, amely világosan mutatja szétszerelt és elkövetésével kis rituális mosdás szerint a szabályokat és feltételeket a négy iskola (iszlám jogi iskolák)







  • 5 kategóriában, akikkel nem kéne barátok muszlim

    Fontos finomságok olvassa a Koránt

    • Ha megy az úton, akkor olvassa a Koránt a memóriából, miután találkozott egy muszlim, meg kell szüneteltetni, és üdvözölje őt, vagy hogy válaszoljon egy üdvözletet, majd szóltunk ta'awwudh (اعوذ بالله من الشيطان الرجيم), olvasson tovább. De ha olvassa a Koránt, ül a mecset, és hirtelen valaki köszönt, te két lehetőség van: 1) szerint a Hazrat Abul-Hasan al-Wahidi, egy személy, aki az olvasó a Book of Allah, előnyösebben nem válaszolni egy üdvözlő vagy válaszolni gesztus.

  • 5 kategóriában, akikkel nem kéne barátok muszlim

    15 dolog, amit az ember vár felesége

    Általános szabály, hogy az ember várja a felesége a következő: 1) Milyen lenne egy nőt szükségtelenül ne kommunikálni idegen férfiak. És ha ilyen igény felmerül, hogy viselkedjenek és súlyosan.

  • 5 kategóriában, akikkel nem kéne barátok muszlim

    Photo ima pályára az arab világ órák kérdése

    Első pillantásra az oka ennek az izgalom nem egészen világos. Szaúd-Arábiában a mecsetek minden lépést az autósok, és nem volt szükség, hogy megállítsák a közepén egy forgalmas autópályán teljesítése érdekében az ima.

  • 5 kategóriában, akikkel nem kéne barátok muszlim

    5 jó hír a böjt

    Ez volt a narrátora Jabir ibn Abdullah (radyyallahu vele), hogy Allah (béke alayhi wa sallam) azt mondta: „A Ramadan hónapban, a közösség kapott öt előnye, hogy nem kapták meg a közösségek a korábbi próféták.

  • 5 kategóriában, akikkel nem kéne barátok muszlim

    Korán mintegy pókok: a minta a bizonytalanság és az erőszak

    „Azok, akik tenni magukat mecénások és a segítők mellett Allah, mint egy pók sző magának házat. Bizony, a legbizonytalanabb ház - ez lakóház pók. Ha tudnák! „(Szúra” Al Ankabut”, a 41. versben)

  • 5 kategóriában, akikkel nem kéne barátok muszlim

    6, ha hagyjuk, hogy nem gyors

    Ha nem tartja be nagyböjt mubah (felbontás) a következő 6 esetben.




    Kapcsolódó cikkek