5 Ways-hoz elkezd beszélni természetesebben egyéves

Akkor tanulnak angolul. Természetesen, ha beszélni szeretne többet természetesen úgy, mintha amerikai vagy brit. De hogyan érheti ezt el? Íme 5 tipp, hogy segítsen elérni ezt a célt.







1. A «kap». Kap - ez az egyik leghasznosabb és leggyakrabban használt szó az angol nyelvet. Angol nyelvű ember használja a szót szinte minden alkalommal! Ügyeljen arra, hogy ezt a példát:

Angol tanuló: Milyen idő érkeztél?
Anyanyelve: Milyen idő kerültél oda?

Kap egy csomó értéket. Azt be lehet állítani, hogy vagy vásárolni. Angol nyelvet tanulók gyakran nehézségekbe ütköznek, amikor csak a jelentését kap válnak.

Angol tanuló: dühös lettem, amikor a vonat késett.
Anyanyelve: I. megharagudott, amikor a vonat késett.

Sőt, általában használjuk get az átmeneti helyzet, és vált - a rendszeres.

Átmenetileg: unta a filmet.
Folyamatosan: Ralph orvos lett évesen huszonöt.
A helytelen: Ralph van egy orvos évesen huszonöt.

2. A «használt».
„Használt” - ez az egyik leghasznosabb kifejezések angol és nagyon könnyű kiejteni. Angol nyelvet tanulók gyakran találják magukat egy kellemetlen helyzet, amikor próbálják helyettesíteni mondatok anyanyelvükön.

Angol tanuló: A múltkor én sokat dohányzott.






Angol tanuló: Én sokat dohányzott, de most nem.
Anyanyelve: Régebben sokat dohányzik.

Itt óvatosnak kell lennünk. Az angol, két formája «használt» és mindketten más jelentéssel bírnak és nyelvtani szerkezetet.

1. példa: I használt rendőr lenni.
2. példa: én használt étkezési fűszeres ételek.
Az első példában az érték „a múltban, de nem most.” A második példában - „az ismerős, szokásos.”

3. «sikerült». Itt - egy másik kifejezést, amely nem könnyen lefordítható más nyelvekre. Ennek eredményeként a tanuló nehezen indul használja azt a valós élethelyzetekben. Hogy sikerül csinálni valamit - ez azt jelenti, majdnem ugyanaz, mint amit az, hogy sikerül. Azonban, ha használja, éppen ellenkezőleg, sikerül, az eredmény lehet durva és otromba.

Angol tanuló: Te sikerül megtalálni a kulcsokat, hogy elveszett?
Anyanyelve: Sikerült megtalálni a kulcsokat, hogy elveszett?

4. A «hamarosan». «Mintegy» - egy kis kifejezés, ami meglepően hasznos. Hallgat egy darabig, és meg fog lepődni, hogy milyen gyakran használják. Mi használja ezt a kifejezést, hogy azt mutatják, hogy valami történni fog. Itt van, hogyan lehet használni az angol nyelvű népek:

Angol tanuló: Azt hiszem, ez lesz az eső hamarosan.
Anyanyelve: Úgy néz ki, ez körülbelül az eső.
Angol tanuló: nem tudok még egy kávét. Elmegyek hamarosan.
Anyanyelve: nincs ideje egy kávéra. Én körülbelül menni.

nagyon tiszta - makulátlan
nagyon jó - félelmetes, mesés, kiváló
nagyon rossz - szörnyű, szörnyű, szörnyű
nagyon új - vadonatúj
nagyon szép - gyönyörű
nagyon kicsi - apró, mikroszkopikus
nagyon régi - régi

Alapján anyagok lingualeo.

5 Ways-hoz elkezd beszélni természetesebben egyéves