21. lecke évforduló, hadsereg, az utolsó is, fontos, győzelem, több, forradalom - az értéket a szövegben

Elolvasása után néhány angol szót, és lássuk, hogyan fordították különböző javaslatokat:

hadsereg. A bátyám fog csatlakozni a hadsereg érettségi után. - Miután elvégezte a középiskolát, a bátyám megy a hadsereg (ez jobb, hogy megtanulják, hogy menjen).







utoljára. Azt hiszem, ez a jó idő tart. Őszi szünidő utolsó öt nap. - Azt hiszem, ez szép idő tart. Őszi szünidő utolsó öt nap.

is. Tegnap a bátyám volt a moziban, én is ott voltam. Barátom okulhasson is, de abban is segít neki osztálytársai. - Tegnap a bátyám volt a filmben, én is ott voltam. Barátom nem csak egy jó tanuló, hanem segít az osztálytársai.

fontos. Fontos, hogy megtanulják is. Angol és más tárgyakat is nagyon fontos számomra. Én nem valami fontos most. - Fontos, hogy tanulni is. Angol és más tárgyakat is nagyon fontos számomra. Nincs semmi fontos nem csinál.

felett. A lámpa lóg az asztal fölött a szobámban. A nap magasan járt a fejünk fölött, amikor úgy döntöttünk, hogy a pihenés az erdőben. - A lámpa fölött lóg az asztalra a szobámban. A nap magasan járt a fejünk felett, amikor úgy döntöttünk, hogy a pihenés az erdőben.







Most olvastam szadista mese angolul a oroszlán, a róka és a kutya:

A Fox tudja, mit Say


Az oroszlán, a kutya és a róka úgy döntött, hogy segítsünk egymásnak, hogy az élelmiszer. Egy nap fogott egy disznó, juh és tehén. Az oroszlán azt mondta, hogy a kutya, „Mi három itt. Mi kell a vacsorát. Mi lesz mindannyiunknak meg kell enni? "
A kutya azt mondta: „Meg kell adnunk a tehén, mert ez a legnagyobb. A róka lehet a birkák, mert ez a legkisebb. Elviszem a disznó.”
Az oroszlán nem tetszik ez, és ő ölte meg a kutyát. Aztán megkérdezte a róka ugyanazokat a kérdéseket. A róka azt mondta: „A tehén az Ön számára, a malac a felesége, és a juhok is a gyerekek.”
Az oroszlán örült. Megkérdezte a róka, „Ki tanított meg, hogy a helyes válasz?”
A róka fordult az oroszlán, és azt mondta: „Megtanultam a leckét a kutya”.

Fordítás angol:

Fox tudja, mit kell mondani,


Az oroszlán, a kutya és a róka úgy döntött, hogy segítsünk egymásnak szerezni élelmiszer. Egyszer fogott egy disznó, juh és tehén. Leo mondta a kutya: „Mi vagyunk a három. Mi kell a vacsorát. Mi fog történni, mindannyian? "
A kutya azt mondta: „Van, hogy a tehén, mert ez a legnagyobb. Fox is kap egy birka, mert ez a legkisebb. Elviszem a disznó. "
Leo nem tetszik, és megölte a kutyát. Aztán megkérdezte, hogy a róka ugyanezt a kérdést. Fox azt mondta: „A tehén az Ön számára, a felesége egy disznó és egy bárány a gyerekek.”
Leo örült. Megkérdezte a róka: „Ki tanított meg a helyes választ?”
Fox fordult az oroszlán, és azt mondta: „Megtanultam a leckét a kutyát.”

Mese, persze, fontos, de valahogy túl kemény a 6. fokozat :)