Kapus Francesco Toldo életrajz, karrier, fotó, videó

Olaszország adta a világnak sok kiemelkedő labdarúgó kapus. Edző az ország talán még soha nem tapasztalt problémákat a helyzetét az 1. számú.

De az egyik kapus tudott elérni sokkal, ha nem lenne ... És mellesleg, hadd minden - sorrendben.

Francesco Toldo

• Ország: Olaszország
  • Pozíció: Kapus
  • született 1971/01/12

Életrajz Francesco Toldo

"Fiorentina"

A klub Firenze lett az első csapat a nagy karrier Toldo - azelőtt, hogy ő járt csak a ificsapatuk és a csapatok alsóbb az olasz futball.

Nem csoda, hogy a bölcs Giovanni Trapattoni nevezte a legfontosabb játékosa a csapatnak.

Ezekben az években az olasz bajnokságban volt a legerősebb a kontinensen és a „Fiorentina” soha nem tudott nyerni a „Scudetto”, de nyert két olasz kupa, és játszott a Bajnokok Ligájában.

Toldo megmentette a csapat minden ilyen versenyen, és menteni a játékot a „Highbury” a ligochempionskuyu győztes mérkőzés ellen „Arsenal” örökre lépett az Annals of a kapus készség.

Paradox módon, de rögtön azután, hogy ennek eredményeként a korrupciós botrány, a híres „kalchipoli”, a bajnokság megy „Inter”, valójában a harmadik helyet a bajnokságban. Ezt követően a csapat nyert négy „Scudetto” egy sorban, de Toldo már stabilan a szerepe a második kapus.

olasz csapat

Olaszország Toldo töltött mindössze 28 játékok - körülbelül 3 játékok évente közel egy évtizede a kihívás a csapat. Francesco született egy másik alkalommal, vagy egy másik országban, ő, nem kétséges volt az első számú olyan csapat a világon.

Az a tény, hogy az olaszok magabiztosan nyerte a mérkőzést a csoport, és a negyeddöntőben legyőzte a románok, nincs egy kis teljesítmény megbízható védelem, vezette a hős az én történetem.

A csúcspontja a karrier Toldo volt az elődöntőben a holland - a házigazdák és a legjobb csapat a torna. Az olaszok harcolt az egész meccs alatt, és a 34. percben tette tíz emberrel. Toldo mentett elképzelhetetlen helyzetekben, például, megverték három tizenegyest (!) - az egyik a rendes játékidőben és kettő a shoot-out.

Nem túlzás azt mondani, hogy Toldo vette Olaszország a döntőben a kontinentális bajnokságot.

De az aranyérmet ismét elillant hősünk - világbajnokok francia erősebb volt, és előhúzott egy győzelem 2: 1 hosszabbítás után.

Francesco Toldo és Gianluigi Buffon

De annak ellenére, hogy gyakorlatilag az összes pályafutását a válogatott Toldo eltöltött beugró Buffon, kapcsolatuk nem érinti. És nem is olyan régen, Francesco ismét tett egy meghajolt neki partner-riválisa, hivatkozva egy interjú vele, és Neuer legjobb kapus a világon.

Mégis kár, hogy két kapus született ugyanabban az országban ugyanabban az időben, mert Toldo volt érdemes tovább.