5 titok, amely lehetővé teszi, hogy még több a játékos VLC linux

5 titok, amely lehetővé teszi, hogy még több a játékos VLC linux

Mielőtt beszélünk a beépített VLC által támogatott UPnP, röviden elmagyarázza, mi általában UPnP.

UPnP (Universal Plug and Play) - egy sor protokollok, amelyek lehetővé teszik csatlakoztatott eszközök jelenlétének kimutatására egymástól a hálózatban. UPnP tervezték, hogy könnyen kapcsolatot a hálózati eszközök a felhasználók nem különösebben járatos a szakmában. Ennek az az oka, hogy mi megemlíteni, hogy számos elektronikus eszközök a tömegek számára ma már támogatja az UPnP. Néha nem egyértelmű, mivel ezt a funkciót is lehet nevezni DLNA - de a mi esetünkben ez nem fontos.

5 titok, amely lehetővé teszi, hogy még több a játékos VLC linux

Ez a fogyasztói kategóriába eszköz működhet, mint egy DLNA / UPnP médiaszerver

5 titok, amely lehetővé teszi, hogy még több a játékos VLC linux

Mint egy extra trükk, mint az én HDD-felvevő használja a HTTP szállítási réteg, én meg nagyon hasznos, hogy meg tudják nézni HDD hierarchia a VLC, majd néhány parancsot, töltse le és / vagy folyamatábra. Véleményem sokkal kényelmesebb a kötegelt feldolgozás:

3. VLC player nélkül GUI

Lehet, hogy észrevette, hogy az előző példában, ahelyett, hogy VLC parancsot használtam a parancsot cvlc. Nem, cvlc nem egyfajta VLC player. Ez csak egy módja annak, hogy futni VLC nélkül egy grafikus felhasználói felület.

4. A képernyő elfog képeket VLC

De van egy másik ál-eszköz, amely megragadta a figyelmemet: «Desktop».

5 titok, amely lehetővé teszi, hogy még több a játékos VLC linux

VLC dolgozik különböző felvevőeszközök: webkamera, DVB kártya, ...

Vedd képernyő képet a VLC

Nyomja meg a «Record» elfog a lejátszás adatfolyam

Figyelmeztetés. A „eredeti” rendszer Debian Linux Stretch / Sid elvitt, hogy egy további csomag VLC-plugin-access-extra izbvitsya a hibákból

Amennyire én tudom, nincs figyelmeztetés arról, hogy hol van tárolva a felvett fájl interefeysa felhasználó. menti azt a rendszerre

Valószínűleg ez lehet változtatni valahol a VLC beállításokat. De én személy szerint csinálni, ha ezt a funkciót használja, én inkább dolgozni a parancssor, amely lehetővé teszi, hogy jobban kezeljék a folyamatot, és lehet építeni bármilyen script:

Nem gondolja, hogy ez a csapat ismerős? Természetesen ez valójában majdnem ugyanaz, mint régen átkódolni a fájlt a HDD-felvevő.

Egy darabig VideoLAN projekt közművek vls (VideoLAN Server), amelynek célja, hogy megfeleljen ezeknek a kihívásoknak. De most VLS alkalmassága épült be VLC - így további fejlesztése VLS, mint egy különálló programot leállt.

5 titok, amely lehetővé teszi, hogy még több a játékos VLC linux

VLC is működik a szerver

Először ki kell választani egy listát a kívánt fájlokat megosztani

Ablak megnyomása után `Stream` az előző lépésben

Válasszon egy úticélt

Adja meg a kívánt beállításokat a cél. Nyomja `Next`

Válassza kódolási beállításokat. Ez segít csökkenteni a terhelést az adatcsatornán

Minden készen áll a kezdete a patak

Az utolsó képernyőn egy nagyon hasznos dolog - a csapat, amelynek végrehajtása azt eredményezi, hogy a parancssor elindítani a szervert anélkül, hogy manuálisan újra válassza ki az összes lehetőséget a telepítő varázsló. Akkor újra használni ezt a parancsot, hogy módosítsa a beállításokat, vagy újabb rendszer VLC patak szerver felhasználói beavatkozás nélkül.

A támogatott protokollok és streaming mód áll rendelkezésre a VideoLAN webhelyen. Ebben az esetben a HTTP protokoll használatával. Azonban bonyolultabb esetekben, azt tanácsolom, hogy tanulmányozza a RTP (Real-time Transport Protocol). Egy szép vonása RTP, hogy támogatja a csoportos adást. Anélkül, hogy részletesen, azt fogja mondani, hogy a HTTP alapul a TCP protokollt, amelyet kifejlesztett megbízható átvitel a „1-1” (unicast) adatai szerint. RTP alapul UDP protokoll, amely kevésbé megbízható, de lehet használni adattovábbításhoz „egy a sok” (multicast).

Jelenleg VLC csak támogatja három protokollt streaming: HTTP, RTP unicast és multicast RTP.

5. Segítség munka közben VLC

Lehet, hogy észrevette, hogy a cikk, én többször említett ffmpeg. Ennek egyik oka, hogy különösen tetszik ez az eszköz kiválóan elérhető dokumentumok ebben a projektben.

Nem lenne helyes azt mondani, hogy a dokumentáció VLC sokkal kevésbé ... uh ... „átfogó”, mint az ffmpeg. Azonban előkészítésében ezt a cikket találtam (és használja) a jellemző - a különböző modulok VLC elérhető beépített súgó. Például korábban használtuk (többek között) a kódolás és a HTTP modulokat. Tudod kap egy (kis) tájékoztatást, hogy milyen lehetőségek által támogatott ezek a modulok a következő parancsokkal:

Természetesen a beépített súgó nem tartalmaz sok információt. De a végén ez segíthet meghatározni, hogy mely kulcsszavak kell vezetni a keresőmezőbe a böngészőben!

Weatherwax, Széltoló és egyéb

Az utolsó „trükk” a VLC valójában nem az. Azonban nem tudtam befejezni ezt a cikket anélkül, hogy a neveket kiadások.

Feliratkozás Linux News

És a legfrissebb hírek, vélemények és utasításokat az e-mail!

Kapcsolódó cikkek