11 osztály

Ez a szakasz - gyűjteménye dictations, a tanulók 11 osztályok és a diákok. hogy segítsen fejleszteni a gyakorlati készségek az olvasás és felkészülni az írásbeli vizsga az orosz nyelvet.







A cél ennek a szakasznak a helyszínen -, hogy segítsen megoldani a helyesírási készségek, hogy már megszerzett iskolai és munka eddigi szakaszai dictations az orosz nyelvet.

Dictations, végleges ajánlatot tanfolyamok tervezett általánossá ismétlés vizsgálták, a további fejlesztését helyesírási és központozási éberség.

diktálás szöveg munkái alapján az orosz klasszikus és modern irodalom és telített orthograms és punktogrammami.

Diktálás ebben a szakaszban kategóriába tartoznak ellenőrzés. Szöveg diktálás tartalmaz 200-250 szó, beleértve az általános.

A tartalom egy összefüggő szöveget, kivenni a művek az orosz és a kortárs írók. A szöveg a diktálás lehet mind igazítani, és szokta meg. A diktálás tartalmazhat legfeljebb 24, de legfeljebb 18 orfogramm punktogramm.

Under orfogrammy értetődő az írás, a megfelelő helyesírási szabályok alkalmazását igénylő ezeket a szabályokat.

Punktogramma - ez adott alkalmazás központozási szabályai.

Nyelvtani leírás diktálás szöveg tartalmaz mennyiségi értékelését számát és orfogramm punktogramm, az egyéni jellemzők mennyiségi szintaktikai egységek a mondat szintjén és a generalizált jellegzetes típusait mondatok képeznek koherens szöveget (egyszerű, bonyolult, összetett, bonyolult).

Diktálások a témáról:

(280 szó) (A könyvet Getsov „racionális munka egy könyv”)

„” A használata pedig az NO '(92 szó)

Senki sem tett jót; nincs senki, hogy törődik a beteg; Ez nem titok; Nem tudtam segíteni, de hallja az ellenfél; nem számít, milyen keményen megpróbálja, minden hiába; róla nem hallottam; nem emelkedett sem rostochku; Nem volt sem halott, sem él; Azt akartam, sem a jó szerencsét.






11 osztályban. A használata pedig az NO szókincs 9643

„” A használata pedig az NO '(107 szó)

„” A használata nem és nem „” (60 szó)

Sem több, sem kevesebb, sem testvére, sem rokona, sem hátra, sem előre, sem adni, sem venni, vagy két vagy fél, sem halott, sem élve, sem pehely sem toll, sem pávatyúk távolság, sem hal, sem baromfi, sem könnyű, sem.
11 osztályban. A használata pedig az NO szókincs 3776

Nem egy eleged; nem jött; többször elkéstem; sok víz a híd alatt; nem más, mint maga az ördög; Hívtam senki, mint egy testvér; semmi mást nem volt boldog; semmi mást, nem volt meglepve; a moziban, nem voltam egyedül nem fél kampány nem volt.
11 osztályban. A használata pedig az NO szókincs 5897

Mondj, amit akarsz, és ez jó; bármennyire nevezett, nem nézett vissza; nem számít, milyen nehéz, ez kész; Sing-ig ohripnesh; lehetetlen nem csodálni a naplementét; van egy erődítmény, amely nem vette; sok egyébként, el kell ismernem,
11 osztályban. A használata pedig az NO Vocabulary 12371

Nincs olyan hely a pihenésre; Soha nem fogom elfelejteni; senki megkérdezni; Senki nem fogom kérni; nem, nem hisz semmiben; nem hiszem, hogy most; hová menni; Nem kell menni sehova; senki sem felejtettem; Azt mondta, ez a dal; Én nem olvastam a könyvet; Nem egy papagáj.
11 osztályban. A használata pedig az NO szókincs 2953

„Helyesírás elöljárószók, kötőszók, részecskék””(89 szó)

Mivel a nagy hó; tennie annak ellenére a kérelem; megismerhetik az előfizetés; pénzt a számlára a társaság; a vizsgálat az ügyben; alapján igazolás; A beszéde végén; lennie a következtetésre; ehelyett köszönhetően; egy félreeső helyre, hogy elrejtse.
11 osztályban. Helyesírás elöljárószók, kötőszók, részecskék Vocabulary 13272

„Helyesírás elöljárószók, kötőszók, részecskék””(75 szó)

Ismerje meg (a) előfizetési számla, (c) annak a hatása tanúsító, design (in), mint a hópelyhek, (nem) az eső ellenére, (B) egy vélemény. beszéd, (a) ha a periférián (nem) keres kiváltságokat, én az (hogy) kiszámította, hogy a (fajta), azonban azt mondta a (ugyanaz) ugyanaz, mint a (c) folytatódik.
11 osztályban. Helyesírás elöljárószók, kötőszók, részecskék Vocabulary 4860

Reggel megtalált minket a tenger. Azon az éjszakán tombolt (kilenc) a labdát. ny vihar hasonlított a pórázt. pl. vuchie vödör. Ha brossok. s ave. Brezsnyev Christie. A sul szikla. Annyi, hogy úgy tűnik (a) ha az óceán népek. de a falu. Lal a zöld szőnyegen. A földi még nedves vibrál finom hideg szitáló eső. s, de a (c) a tetején a ég már.
11. évfolyam helyesírás 10527




Kapcsolódó cikkek